• Главная
  • Що потрібно знати про розрахунки за електроенергію ОСББ та їх мешканцям? - інормують в YASNO
09:37, 15 августа

Що потрібно знати про розрахунки за електроенергію ОСББ та їх мешканцям? - інормують в YASNO

 Що потрібно знати про розрахунки за електроенергію ОСББ та їх мешканцям? - інормують в YASNO

Що потрібно знати про розрахунки за електроенергію ОСББ та їх мешканцям?

Мешканці багатоповерхівок при створенні ОСББ (об’єднань співвласників багатоквартирних будинків) подекуди стикаються з питаннями: кому передавати показання лічильників та сплачувати за електроенергію. Постачальник електроенергії, газу та рішень з енергоефективності YASNO підтримує розвиток ОСББ, консультує мешканців з питань електропостачання та розвиває зручні сервіси для контролю енерговитрат та розрахунків за світло.

Для забезпечення світлом місць загального користування у будинку, новоствореним ОСББ необхідно на початку діяльності укласти договірзоператором системи розподілу (ОСР), до мереж якого приєднаний будинок, а потім з постачальником електроенергії YASNO (ТОВ «Дніпровські енергетичні послуги»). Мешканці квартир також мають укласти індивідуальні договори спочатку з ОСР, а потім з постачальником YASNO.

Показання загальнобудинкових лічильників керівництво ОСББ має передавати ОСР щомісяця у свою розрахункову дату. Мешканці квартир можуть передавати показання індивідуальних лічильників як ОСР, так і постачальнику YASNO за два дні до кінця місяця і до 2 числа наступного місяця.

Рахунки за електроенергію для ОСББ та мешканців будинку виставляє постачальник YASNO. Рахунки формуються на основі обсягу споживання, який розраховує та надає постачальнику оператор системи розподілу. 

·ОСББ можуть самостійно сформувати електронний рахунок в Особистому кабінетідля юридичних клієнтів на сайті yasno.com.ua, та сплатити його протягом 5 днів за тарифом, визначеним їхньою комерційною пропозицією.

·Мешканці можуть і передати показання, і сплатити рахунок вОсобистому кабінеті для приватних клієнтів, уViber-боті YASNO-online, через інтернет-банкінг та сервіси онлайн-платежів. Сплачувати за електроенергію мешканцям необхідно до 20 числа кожного місяця за тарифом, встановленим державою, який з 1 січня 2021 року становить 1,68 грн/кВт∙год незалежно від обсягів споживання. Зекономити можна за допомогою «нічного» тарифу: за наявності двозонного лічильникау квартирі, спожита з 23:00 до 07:00 електроенергія коштує на 50% дешевше, ніж вдень.

«Якщо в ОСББ або мешканців виникають питання щодо нарахованих кіловат-годин, то необхідно звертатися до ОСР, до мереж якого підключений будинок. А якщо необхідно уточнити суму до сплати, перевірити стан особового рахунку, дізнатися причину заборгованості чи переплати, провести звірку платежів, дізнатися про зарахування коштів, а також про можливості заощадження завдяки енергоефективним заходам – то вже потрібно звертатися до постачальника YASNO. Отримати консультацію від фахівців YASNO клієнти можуть через Facebookта за телефонами контакт-центру (056/067/050) 770-11-55», – розповів директор YASNO в Дніпропетровській області Юрій Федько.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...