• Головна
  • Сьогодні в Україні відзначають День етнографа
09:09, 17 липня 2021 р.

Сьогодні в Україні відзначають День етнографа

Сьогодні в Україні відзначають День етнографа

Сьогодні, 17 липня, в Україні відзначають День етнографа – свято фахівців, які вивчають культуру й побут народів світу, їхнє походження, розселення та культурно-історичні взаємовідносини.

День етнографа започаткований на честь Дня народження етнографа і мандрівника Миколи Миколайовича Миклухо-Маклая та активно відзначається з 70-80-х років XX століття.

Оскільки середина липня є традиційним часом для проведення етнографічних практик, свято, що припадає на середину експедиції, швидко завоювало популярність, а кількість фахівців, які відзначають його зростає з кожним роком.

Середина літа — вдало обраний час для святкування Дня етнографа, адже саме в цю пору року проводять найбільшу кількість етнографічних експедицій та заходів.

Особливо важлива роль етнографії зараз, в умовах урбанізації та глобалізації. Бо нині ми спостерігаємо швидкоплинне зникнення унікальних прикладів суспільного устрою, звичаїв, традицій тощо. Саме етнографи допомагають зберегти та увіковічити інформацію про історію, побут та культуру різних народностей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...