• Головна
  • Як на пенсії вплинула зміна прожиткового мінімуму для непрацездатних: ПФ інформує
08:57, 13 липня 2021 р.

Як на пенсії вплинула зміна прожиткового мінімуму для непрацездатних: ПФ інформує

Як на пенсії вплинула зміна прожиткового мінімуму для непрацездатних: ПФ інформує

Як на пенсії вплинула зміна прожиткового мінімуму для непрацездатних?

Про це розповіли в ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.

З першого липня його підвищили до 1854 грн. Органи ПФУ перерахували мінімальні пенсії за віком, доплати за понаднормативний стаж, підвищення, надбавки, інші пенсійні виплати, установлені законодавством.

Таким чином, мінімальний розмір пенсії за віком з першого липня становить 1854 грн, відповідно максимальний - 18540 грн.

Окрім того, перерахунку підлягають:

- доплата за понаднормативний стаж, передбачений Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (для непрацюючих пенсіонерів);

- надбавка до пенсії за особливі заслуги згідно з Законом України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

- доплати відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;

- щомісячна державна адресна допомога особам з інвалідністю внаслідок війни та учасникам бойових дій;

- мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам із числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС.

Також перерахували надбавки, призначені відповідно до Закону України «Про донорство крові та її компонентів», а це 10% від розміру прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Отже, новий розмір такої надбавки становить 229,40 грн (прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць 2 294 грн х 10%).

Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку зі збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводиться після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

Тож суми, на які зростуть пенсійні виплати, у кожної особи будуть індивідуальними. Результати проведеного перерахунку пенсіонери побачать уже при отриманні пенсії у липні.

Враховуючи, що перерахунок з 01.07.2021 проведено в автоматизованому режимі, пенсіонерам не потрібно додатково звертатися до органів Пенсійного фонду або надавати заяву для проведення такого перерахунку.

Також повідомляємо, що відповідно до п.2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2021 року № 127 «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році», з 01.07.2021 для отримувачів пенсій, призначених по 31 грудня 2020 року згідно з Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», розмір яких не підвищувався у 2021 році у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, або мінімальної заробітної плати, визначених законом, не індексувалися на коефіцієнт 1,11, встановлюється щомісячна доплата в розмірі 100 гривень у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, яка враховується під час подальших перерахунків пенсії відповідно до законодавства.

Наталія КОРНІЙЧУК, заступниця начальника Головного ГУ ПФУ в Дніпропетровській області

Читайте також: Теплопостачальні підприємства Новомосковщини мають затвердити плани заходів з підготовки до опалювального сезону

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...