• Головна
  • У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів вирішували проблеми інклюзії
13:18, 10 липня 2021 р.

У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів вирішували проблеми інклюзії

У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів вирішували проблеми інклюзії

У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів міста вирішували проблеми інклюзії.

На спільній нараді не було тем-табу – заступник міського голови Сергій Адамян попросив озвучити усі наболілі питання. Говорили про складнощі комунікації із лікарями та соцпрацівниками, про неможливість отримати необхідні медичні послуги, пройти курси реабілітації та повне медичне обстеження у Новомосковську.

«У мене сину 15 років, він повністю лежачий, тож потрібно періодично робити йому масаж, щоб хоч трохи розганяти кров. Та викликати масажиста з нашої лікарні додому неможливо, а платити по 300 грн за один масаж я не можу», – поскаржилась Людмила Суслова. Аналогічну проблему озвучила й мама 17-річного хлопця з ДЦП Світлана Бут.

Директор Новомосковської центральної міської лікарні Віктор Вишневський пояснив, що у нього в штаті один масажист, який обслуговує виключно дорослих і не має ліцензії на роботу з дітьми, а має бути чотири фахівця. Заступник міського голови Сергій Адамян заявив, що масажистів та інших фахівців вже активно шукають.

Мати хлопчика з інвалідністю Наталія Черкас розповіла про проблеми із обстеженням інклюзивних дітей: «У Новомосковську немає дитячого психіатра, дитячого невролога, імунолога, а в лікарні неможливо зробити тести на алергени. Доводиться звертатися до приватних лабораторій. Там тест на один алерген може коштувати до 600 грн, а їх потрібно зробити багато».

Віктор Вишневський заявив, що лікарі вузької спеціалізації відносяться до третинного рівня надання медичної допомоги. Щоб пройти обстеження у них, потрібно звертатися до обласної дитячої лікарні на вул. Космічній у Дніпрі. Як вихід, можна цих спеціалістів залучати для роботи у Новомосковську вахтовим методом. Заздалегідь про їх приїзд попереджати батьків дітей з інвалідністю, щоб вони могли отримати необхідні консультації. Міська влада вже шукає лікарів, які працюватимуть на таких умовах, і буде звертатися до обласної влади, щоб вона посприяла вирішенню цього питання.

Світлана Бут змогла обсудити із головним лікарем Новомосковського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Леонідом Гінкотою непорозуміння, які в неї виникли у спілкуванні з сімейною лікаркою. Жінка тривалий час не могла не лише викликати її додому для огляду сина, а навіть отримати електронне направлення на обстеження. Леонід Гінкота порадив вибрати іншого сімейного лікаря, а їх у Новомосковську 41. Як варіант, підписати декларацію із тим фахівцем, якому вона довіряє й періодично звертається у приватному порядку.

Керівник первинної ланки медицини у Новомосковську також повідомив, що медсестри мають приходити до таких дітей додому, якщо потрібно взяти, наприклад, загальний аналіз крові або інший аналіз. Ці послуги є в пакеті, за який кошти сплачує НСЗУ.

До соцпрацівників питання стосувалося неможливості отримати гроші на путівку для реабілітації дитини. Черга не просувається роками. Мамам пояснили, що півтора року санаторії взагалі не працювали через пандемію коронавірусу. У Солоному Лимані лише з 1 серпня планують відкрити дитяче відділення. За словами Сергія Адамяна, є попередня домовленість, щоб для дітей із Новомосковська зарезервували 30 місць. А з коштами для реабілітації в Трускавці все складніше – держава цього року виділили нашому місту усього 31 тис грн, яких вистачить на путівку лише для однієї дитини.

«Все, що стосується нас, ми будемо робити. Будемо стукатися в усі двері, в тому числі звертатися до народних депутатів. А мамам я пропоную створити громадську організацію, щоб для вирішення проблем інклюзивних дітей можна було залучати не лише державні та місцеві кошти, а й пожертвування меценатів», – сказав заступник міського голови Новомосковська Сергій Адамян.

Ідею створення жіночого руху за права дітей з інвалідністю під час круглого столу, що відбувся у міськраді 7 липня, висловила голова депутатської фракції політичної партії «Слуга народу» у Дніпровській міськраді Аліада Мансурова. Батьки зацікавилися цією ідеєю й прийшли на другу зустріч, яку організував Сергій Адамян.

«Ми сподіваємося, що після нашого спілкування буде реальний результат. На рівні міста на наші проблеми вперше звернули увагу, раніше нами місцева влада ніколи не цікавилася», – поділилася враженнями Світлана Бут.

«Мами сиділи вдома і спілкувалися лише між собою. Нам ніхто з чиновників не телефонував і не запрошував оформити путівку або отримати якусь допомогу чи квиток на дитяче свято, а навпаки ще й намагалися поставити усілякі перепони. З нами дійсно вперше почали спілкуватися представники міської влади», – сказала Людмила Суслова.

Наразі у Новомосковську створили групу у Вайбері, в якій батьки дітей з інвалідністю можуть напряму звертатися до чиновників, лікарів та соцпрацівників за вирішенням своїх наболілих проблем. І вже шукають можливість запровадити у місті послугу соціального таксі.

Інформація та фото прес-служби Новомосковської міської ради.

У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів вирішували проблеми інклюзії, фото-1
У Новомосковському міськвиконкомі спільно з керівниками медичних закладів вирішували проблеми інклюзії, фото-2

Читайте також: У Новомосковську пройшла спільна нарада керівників міста, представників ДТЕК та міськгазу

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...