• Головна
  • У країні усі вокзали, автостанції та аеропорти перевірять на безбар’єрність для маломобільних груп населення
09:00, 9 липня 2021 р.

У країні усі вокзали, автостанції та аеропорти перевірять на безбар’єрність для маломобільних груп населення

У країні усі вокзали, автостанції та аеропорти перевірять на безбар’єрність для маломобільних груп населення

В Україні упродовж двох років проведуть комплексний аудит доступності будівель, а також усіх залізничних вокзалів, аеропортів та автостанцій. Про такі плани Кабінету Міністрів йшлося під час засідання Ради безбар’єрності.

Відповідний аудит передбачено проектом Плану заходів з реалізації Нацстратегії. Зокрема, до кінця цього року міністерства мають перевірити на доступність усі будівлі, які перебувають у їхньому розпорядженні. До кінця наступного року Міністерство інфраструктури планує перевірити на безбар’єрність усі залізничні вокзали, аеропорти та автостанції.

У ході аудиту перевірятиметься не лише оснащеність будівель пандусами, наявність ліфтів та поручнів, але і їхня відповідність державним будівельним нормам (ДБН) щодо доступності. У підсумку буде сформовано перелік об'єктів та прилеглих територій, які потребують облаштування елементами доступності. У випадку якщо ті наявні, але не відповідають або лише частково відповідають ДБН, передбачається їхня модернізація.

Аудит пройде по всій території країни – від столиці до невеликих ОТГ на Донеччині та Закарпатті. Подібних перевірок на загальнонаціональному рівні ще не проводилося. Останніми роками аудити безбар’єрності здійснювалися переважно зусиллями громадських організацій, наприклад, “Доступно.UA”.

“За нашою інформацією, щонайменше 27% жителів українських міст відносяться до маломобільних груп населення. Кожна людина в той чи інший період свого життя потребує максимально зручного простору для пересування. Однак, за нашим досвідом, лише 4% міської інфраструктури України є повністю зручною та комфортною”, – повідомили в організації.

План заходів з реалізації Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору в Україні на 2021-2022 роки розробляється Кабінетом Міністрів у співпраці з громадськими організаціями та експертами.

Аналітичну та технічну підтримку на всіх етапах надає експертний консорціум, який сформували ГО «Безбар'єрність», Центр економічного відновлення та ІСАР Єднання.

Координує процес Міністерство розвитку громад та територій. Забезпечення контролю та моніторингу реалізації єдиної узгодженої державної політики безбар’єрності здійснює Рада безбар’єрності, створена КМУ.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...