17:27, 25 червня 2021 р.
На Новомосковщині склалася вкрай несприятлива епідситуація зі сказу
У Новомосковському районі та в місті Новомосковську склалася вкрай несприятлива епідситуація зі сказу.
Інформацію щодо цього надали кореспонденту сайту у Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.
Так, у закладі повідомляють, що у першому півріччі поточного року у Новомосковському районі зареєстровано 3 випадки сказу серед тварин: с.Піщанка - 2 випадки (в обох випадках – у собак), у с.Орлівщина (у кота). У м.Новомосковську зареєстровано 1 випадок сказу у лисиці, яка зайшла на подвір`я приватного домоволодіння мікрорайону Воронівка, де загинула.
Патматеріал був направлений на дослідження, яке підтвердило, що тварина була хвора на сказ. Всього постраждалих у вогнищах сказу – 7 чол., які отримують щеплення у лікувальних закладах міста, району, також у м.Дніпро.
За інформацією, за медичною допомогою за даний період року до лікувальних закладів звернулося 75 постраждалих від нападу тварин: у місті- 29 чоловік, у районі 46 чоловік.
Сказ є особливо небезпечною вакцинокерованою хворобою, яка невиліковна і закінчується смертю: як у тварин, так і у людей у 100% випадків, якщо з`явились клінічні симптоми. Зараження людини відбувається, в основному, через пошкодження шкіри чи слизових оболонок хворою твариною. Джерелом інфекції можуть бути дикі хижі тварини (вовки, лисиці, борсуки, кажани, тощо), домашні тварини (коти, собаки), гризуни, сільськогосподарські тварини (велика та мілка рогата худоба).
Головною ознакою захворювання тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин.
Інкубаційний період (період від проникнення вірусу до появи клінічних симптомів) становить 2-3 міс., може варіювати від 1 тижня до 1 року в залежності від місця проникнення вірусу і вірусного навантаження. Одними з перших ознак можуть бути підвищення температури тіла і біль, а також незвичайні відчуття у місці рани. Є дві форми хвороби – буйна, яка проявляється гіперактивністю, збудженою поведінкою, боязню води і свіжого повітря, і паралітична форма, яка є менш вираженою і характеризується поступовим розвитком паралічу м`язів, починаючи з місця укусу.
В місті велика кількість безпритульних собак. Щоб запобігти захворюванню на сказ, уникайте контакту з ними. Пояснюйте дітям небезпеку таких контактів. Дуже важливою і дієвою мірою, яка може врятувати життя, є негайне (бажано у перші 15 хвилин) ретельне промивання рани господарським милом під проточною водою, щоб вимити частки слини, в якій міститься збудник захворювання, а потім обробити настоянкою йоду. Обов`язково в той же день зверніться до лікаря, який призначить необхідні щеплення.
За твариною необхідно здійснювати нагляд на протязі двох тижнів. Якщо тварина за цей період не загинула, курс щеплень коротший або не призначається взагалі. Якщо тварина загинула або за нею неможливо організувати спостереження, призначається повний курс щеплень. При несвоєчасно проведених або не проведених взагалі щепленнях хвороба закінчується смертю.
"Своєчасно робіть щеплення проти сказу домашнім тваринам, що є однією з рентабельних стратегій боротьби зі сказом у людей Хотілося б привернути увагу місцевої влади до питання боротьби з безпритульними тваринами. Будьте пильними! Не ризикуйте своїм життям!", - закликають у закладі.
Матеріал для сайту підготувала лікар-епідеміолог ВСП «Новомосковський міськрайонний ВЛД ДУ «Дніпропетровський ОЦКПХ» МОЗ» Галясова О.М..
Читайте також: Відносно посадових осіб Губиниської селищної ради відкрили кримінальне провадження
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
У Кам’янському продають легендарний завод: які потужності має
Новини компаній
17:00
4 жовтня
15:40
4 жовтня
live comments feed...