• Главная
  • Фермери Дніпропетровщини можуть стати землевласниками за спрощеним порядком
13:46, 13 мая 2021 г.

Фермери Дніпропетровщини можуть стати землевласниками за спрощеним порядком

Фермери Дніпропетровщини можуть стати землевласниками за спрощеним порядком

В Україні спростили порядок викупу землі фермерами. Стати власниками наділу на пільгових умовах можуть ті, хто постійно користувався конкретною ділянкою.

Про це повідомив начальник відділу департаменту економічного розвитку Дніпропетровської ОДА Сергій Корнієвський.

«Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2194, згідно з яким орні землі передаються у комунальну власність громад. Це – частина земельної реформи. Фермери, які досі обробляли наділи на умовах постійного користування, можуть тепер їх викупити на пільгових підставах. Така нагода в них є до 2022 року», – розповів Сергій Корнієвський.

Раніше громади розпоряджалися лише землями населених пунктів. Сільгоспугіддя належали державі. Ці наділи передавалися у постійне користування фермерам. Тепер аграрії мають можливість викупити «свої» ділянки до 2022-го. Після – рештою громади розпоряджатимуться на власний розсуд. Зокрема, зможуть продавати за ринковою ціною.

«У фермерів з’явилася можливість стати землевласниками на вигідних умовах. Найголовніше – за мінімальною ціною, що відповідає нормативній грошовій оцінці ділянок. У разі потреби, кошти сплатити в розстрочку. При цьому аграрії набувають право власності вже після першого платежу», – сказав Сергій Корнієвський.

Реалізувати право на пільговий викуп землі фермери зможуть з 1 липня 2021 року. Для цього вони мають звернутися до ради громади.

На Дніпропетровщині – 86 громад.

Читайте також: Біля будівлі Новомосковської РДА пройшла акція протесту проти рейдерського захоплення землі

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...