• Головна
  • З початку пандемії на Новомосковщині померли від COVID 128 людей, з них 4 - медпрацівники
10:40, 30 квітня 2021 р.

З початку пандемії на Новомосковщині померли від COVID 128 людей, з них 4 - медпрацівники

З початку пандемії на Новомосковщині померли від COVID 128 людей, з них 4 - медпрацівники

З початку пандемії на Новомосковщині померли від COVID 128 людей, з них 4 - медпрацівники. Серед померлих: 73 - мешканці міста; 55 - району.

Про це нашому кореспонденту повідомили в Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.

За даними оперативного епідеміологічного моніторингу станом на 29.04.2021 року серед мешканців міста Новомосковська за весь час спостереження зареєстровано 4300 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби COVID-19, серед мешканців Новомосковського району - 1858 випадків. Серед медичних працівників зареєстровано 222 випадки захворювань.

За інформацією лабораторії, щодня реєстуються нові випадки захворювань на коронавірусну хворобу.

Коронавірус COVID-19, що спричиняє хворобу, віднесений до особливо небезпечних інфекцій, передається від людини до людини респіраторно-крапельним і контактним шляхом. Найбільш небезпечним є контакт з хворим.

В Україні на 2021-2022 роки розроблена Дорожня карта впровадження вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19. Метою вакцинації є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні. Основним завданням Дорожньої карти є охоплення вакцинацією проти коронавірусної хвороби COVID-19 50% населення України.

Також в міськрайонному відділі наголосили, що на даному етапі першочергова мета вакцинації - зниження смертності та ускладнень від коронавірусної хвороби серед груп ризику, захист персоналу системи охорони здоров’я та інших життєво важливих систем державного значення.

Вакцинація від COVID-19 в Україні відбувається добровільно і безоплатно. Забезпечення вакцинами – питання національної безпеки, ним займається керівництво держави.

Медичні працівники проводять вакцинацію на базі закладів охорони здоров’я у кабінетах щеплень та пунктах щеплень, а також мобільними бригадами, які виїжджають до колективів груп ризику.

Вакцинація в Україні відбувається поетапно. Усього відповідно до Дорожньої карти передбачено 5 етапів вакцинації. Зараз одночасно тривають перший та другий. Для правильної організації роботи необхідно здійснити запис до листа очікувань на вакцинацію, для чого звернутися до свого сімейного лікаря.

В Україні щеплюють трьома вакцинами: AstraZeneca/Covishield, Coronavac від Sinovac Biotech і Pfizer.

У світі розроблено три підходи до кампанії: вакцинація груп високого ризику зараження та ризику летального завершення хвороби, вакцинація найбільш соціально активних груп населення (це люди працездатного віку) та масова вакцинація. Масову вакцинацію проти COVID-19 на сьогодні розпочали тільки три країни.

Кожна особа відповідає за своє здоров'я і повинна захищати себе шляхом дотримання рекомендованих заходів, у тому числі використовувати засоби індивідуального захисту.

Міністерство охорони здоров’я України та Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендують зробити вакцинацію для того, щоб захистити своє життя та здоров’я, а також ваших близьких, які можуть бути в групі ризику.

В лабораторії також нагадують:

Попередити інфікування, знизити ризики зараження допоможе виконання профілактичних заходів:

- уникати скупчень людей і закритих приміщень; при відвідуванні місць масового скупчення людей (магазини, ринки, підприємства й офіси, де здійснюється прийом громадян, тощо), а також у транспортних засобах надягати маску так, щоб вона закривала рот і ніс;

- дотримуватися дистанції 1,5 метри один від одного;

- дотримуватися правил гігієни рук – частіше мити руки з милом або обробляти спиртовмісними антисептиками після відвідування громадських місць, туалету, прибирання, перед приготуванням їжі, тощо; використовувати одноразові рукавички.

- провітрювати приміщення.

Читайте також: Минулої доби у Новомосковську лабораторно підтвердили 87 нових випадків COVID

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...