• Головна
  • Сьогодні у світі відзначають День пам’яті жертв застосування хімічної зброї
09:07, 29 квітня 2021 р.

Сьогодні у світі відзначають День пам’яті жертв застосування хімічної зброї

Сьогодні у світі відзначають День пам’яті жертв застосування хімічної зброї

29 квітня у світі відзначають День пам’яті всіх жертв застосування хімічної зброї.

Цей пам’ятний День був заснований в листопаді 2005-го року. Його запровадила 10 сесія держав-учасниць Конвенції про заборону розробки, виробництва, накопичення і застосування хімічної зброї та про її знищення.

Відзначається щорічно 29 квітня.

З початку першого використання, розробки і застосування хімічної зброї у військових цілях пройшло більше століття. Відзначаючи цей День, міжнародне співтовариство вшановує пам’ять всіх жертв хімічної зброї та підтверджує прихильність ОЗХЗ, Організації по забороні хімічної зброї, справі ліквідації загрози з боку хімічної зброї та активного сприяння в досягненні цілей миру і безпеки, особливо для громадян, які перебувають в зоні ризику застосування даного виду озброєнь.

Навесні 2013-го року, на черговій Конференції держав-учасниць ОЗХЗ, що відбулася з 8-го по 19-е квітня в Гаазі, Нідерланди, був досягнутий консенсус і прийнято політичну декларацію, що підтверджує «беззастережну прихильність» всіх держав-учасників щодо повної глобальної заборони хімічної зброї, а також знищення її залишків. Будемо сподіватися, що ця ініціатива буде виконана в повному обсязі і ми нарешті забудемо про цю страшну загрозу, яка безцеремонно увірвалася в нашу історію, наробивши безліч бід з самого початку минулого сторіччя.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...