• Главная
  • В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО
17:39, 16 апреля 2021 г.

В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО

В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО

Вже майже рік Молодіжний центр міста Новомосковська працює не на Решкуті, як раніше, а безпосередньо в самому місті (в центрі).

Та, по-факту заклад, знаходячись у будівлі колишнього кардіологічного відділення (одного з корпусів покинутої лікарні), є, ніби в облозі монстра-руїни, яка живе вже самостійним життям: росте і шириться. Процес самокеровано запустився і пішов. Навкруги закладу по закинутій, вкрай засміченій, неосвітлювальній території без будь-якої охорони, щодня шуршать і шастають безліч охочих чимось поживитися. Також, почуваються як «риба в воді» у таких зонах наркомани й бомжі. Названі суб’єкти, в прагненні «освоїти» нові території, перелазять навіть через огорожу на подвір’я сусіднього Коледжу економіки та права (зі слів коменданта закладу – Володимира).

Для зручності в пограбуванні горищ безхозних будівель незвані гості змонтували з вирваних дверей диво-драбину. Працівники Молодіжного центру жартома назвали її «новим арт-об’єктом» міста. (нижче на фото).

Діється це усе: в лівому крилі корпусу колишньої кардіології; в колишній пульмонології; в будівлі колишньої бухгалтерії лікарні.

Навіть під час процесу фотографування кореспондент сайту добре чула, що у зазначених корпусах «кипить робота». Гуркіт, грюкіт та розмови стихли, коли ми підійшли до будівель зовсім близько…. Там – зачаїлися.

Декого зі старателів зустріли вже на зворотному шляху. На питання, що вони роблять в приміщенні, яке є комунальною власністю міста ті відповіли: та ми просто тільки в туалет сходили.

У самому ж закладі Молодіжний центр та біля нього прибрано, надзвичайно затишно, кольорово. Видно, що в ремонт працівники закладу «вклали душу».

В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-1
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-2

«Почавши тут працювати ми своїми силами та завдяки допомозі волонтерів з великим ентузіазмом робили в наданих нам приміщеннях ремонт. Бо спочатку тут була надзвичайна пошарпаність. …На жаль, карантин не дає можливості працювати в повну силу, але, все одно у нас постійно діти. Й видно, що тут їм добре. До нас частенько навідуються навіть учні 7-ї школи, що на Решкуті, не забувають нас (раніше Молодіжний центр працював в приміщенні названого закладу – ред.). Так, ми розуміємо, що тут, у цій будівлі ми тимчасово. Взагалі-то, вже буває й небезпечно. Інколи, наприклад потрібно затриматися через репетиції довше на роботі… От, днями мені довелося навіть викликати поліцію. Якісь темні особистості лазили по будівлям, щось чергове там виламували… Спочатку з нами працювали й наші «озвучники» та через побоювання за дороговартісну апаратуру вони були вимушені переїхати в приміщення БК імені Олеся Гончара», - прокоментувала ситуацію директор Молодіжного центру міста Новомосковська Анастасія Строїло.

Дивно, що вправляються злодюжки, тобто громлять у буквальному сенсі та грабують колишню пульмонологію, бухгалтерію лікарні та праве крило колишньої кардіології зовсім поруч з управлінням ЖКГ міста. Дане Управління займає зараз колишнє неврологічне відділення. А видно ж навіть і здаля, так би мовити, неозброєним оком, що руйнація йде повним ходом.

«Взимку темніло рано, ми, звісно ж, чули завжди, що в покинутих будівлях поруч йшло життя. Це незатишне відчуття. Та й вдень по території блукають люди, схожі на бомжів, злочинців і наркоманів. Минулої весни зачинили великі ворота, що біля пульмонології. І це давало надію, що смітити не будуть, якісь темні особи тут не ошиватимуться. Та ні: видно тим тут комфортно і затишно. А територія, яку ми старанно чистили, знову «заростає» сміттям. Якийсь просто стихійний, ніби процес. Ми власними силами та майже власним коштом відремонтували відведені нам приміщення, з дотриманням протиепідемічних заходів проводимо заходи (через епідемічну ситуацію, виключно в рамках дозволеного). Чекаємо завжди на дітей. Та за те, що відбувається навколо перед тими ж дітьми соромно», - розповів кореспонденту сайту працівник Молодіжного центру Олександр.

Додамо: окрім Центру в будівлі орендують приміщення й деякі ГО міста. Видно також, що мужньо протистоїть руїні клуб «Байпас», який знаходиться на території колишньої лікарні. Біля СК чисто, прибрано.

Нагадаємо бачення влади Новомосковська щодо майбутнього корпусів колишньої лікарні: як відповів на питання журналіста сайту під час прес-конференції міський голова Сергій Рєзнік, там планується збудувати багатофункціональний спортивний комплекс з басейном.

Отак, за зовсім короткий термін затишна, з доброю аурою (незважаючи на те, що лікарня), з розкішною вербою і дивними соснами (біля тієї ж пульмонології)  територія: лікарня «у саду», як називали її наші батьки, перетворилася на монстра-руїну. Тож, констатуємо факт: новомосковці вкотре і з легкістю підтвердили «теорію розбитих вікон».

Ольга Кібарова

Фото сайту

В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-3
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-4
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-5
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-6
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-7
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-8
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-9
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-10
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-11
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-12
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-13
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-14
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-15
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-16
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-17
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-18
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-19
В облозі, або як працюється Молодіжному центру Новомосковська посеред монстра-руїни: ФОТО, фото-20

Читайте також: У центрі Новомосковська з’явиться спорткомплекс з басейном: про ці та інші плани відносно деяких, зокрема і історичних будівель розповів міський голова

Та У центрі Новомосковська може утворитися чергова руїна: у місті ще раз підтвердять теорію «Розбитих вікон»? (фото)

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...