• Главная
  • Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС
17:33, 8 апреля 2021 г.

Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС.

Про захід-акцію розповіли на сторінці Новомосковського міськрайонного відділення ДСНС України в Дніпропетровській області:

"35 років минає з дня страшної катастрофи планетарного масштабу, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху. Цей вибух спровокував найбільшу техногенну катастрофу ХХ століття. Цю чорну дату, що позначає одну з найтяжчих трагедій в історії українського народу, ще й сьогодні не можемо сповна оцінити, чи бодай осмислити наслідки фатального вибуху. Від Чорнобильської катастрофи в Україні постраждало більше трьох мільйонів чоловік. Місцевість, яка зазнала прямого радіаційного враження, становила 1/12 частку всієї території України. Небезпечний для життя рівень радіації спостерігався на площі понад 50 тисяч квадратних кілометрів. Було евакуйовано 76 населених пунктів з кількістю мешканців 91 тисяча чоловік. До зони обов’язкового відселення потрапили 92 населені пункти, а до зони гарантованого державою добровільного відселення - 835. За цими цифрами - особисті трагедії людей, що опинилися в зоні руйнівного впливу наслідків Чорнобильської катастрофи. Згубний вплив “мирного” атому відчули на собі не тільки ліквідатори, а й їхні діти та онуки, не лише українці, а й громадяни інших європейських країн. Так сталося, що Чорнобиль покликав до першої шеренги сміливців - саме пожежних, які безстрашно вступили в двобій з вогнем, пронизаним смертельною радіацією. Ціною титанічних зусиль мужні вогнеборці підкорили вогняну стихію, не дали їй розповсюдитися на інші енергоблоки, що призвело б до непередбачуваних наслідків. У скорбний день Чорнобильської катастрофи ще раз вклонімося пам’яті тих, хто прийняв на себе смертоносний удар ядерної стихії й ціною власного життя і здоров'я підкорив вогонь Чорнобиля".

Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, фото-1
Новомосковські надзвичайники вклонилися подвигу ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, фото-2

Читайте також: Проблему безпритульних тварин у Новомосковську вирішуватимуть разом з волонтерами: міська влада відповіла на петицію

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...