• Головна
  • Жінок на Дніпропетровщині на 4% більше, аніж чоловіків: та інша статистика з "гендерного портрету області"
10:55, 13 березня 2021 р.

Жінок на Дніпропетровщині на 4% більше, аніж чоловіків: та інша статистика з "гендерного портрету області"

 Жінок на Дніпропетровщині на 4% більше, аніж чоловіків: та інша статистика з "гендерного портрету області"

На Дніпропетровщині презентували гендерний портрет області.

Про це розповіли на сайті Дніпропетровської обласної ради.

Що говорить статистика? Жінок на Дніпропетровщині на 4% більше, аніж чоловіків. При цьому пані живуть довше, в середньому на 5 років. Чоловіки ж мають гендерну монополію у сфері законопорядку. Їх більшість, як серед поліцейських і військовослужбовців, так і серед … злочинців.

За даними 2019 року, 87% порушників — чоловіки. Інформація про ці та інші міжстатеві дисбаланси увійшла до другого видання гендерного портрету Дніпропетровщини. Днями його презентували в обласній раді.

Збірка включає в себе актуальну соціально-демографічну інформацію та статистичні дані у розрізі таких груп, як жінки та чоловіки. Праця складається з 10 розділів та відтворює демографічні характеристики регіону в сферах політики й публічного управління, громадсько-політичного життя, зайнятості населення та рівня безробіття, охорони здоров’я, освіти, соціального захисту тощо. Статистичні данні візуалізовані графіками, таблицями та діаграмами.

Це алітичне порівняльне дослідження підготували спільними зусиллями управління з питань гуманітарної, соціально-культурної сфери та освіти обласної ради, Державного університету внутрішніх справ та ГО «ЖІНКИ плюс».

«Перевагою гендерно чутливого підходу є те, що він надає змогу всебічно враховувати інтереси і жінок, і чоловіків. Показники гендерної статистики не тільки слугують джерелом інформації для проведення наукового аналізу, моніторингу становища жінок та чоловіків Дніпропетровщини, а й сприяють включенню принципу гендерної рівності в місцеві стратегії розвитку», — зазначила голова ГО «ЖІНКИ плюс», депутатка обласної ради Лілія Гиренко.

Під час презентації гендерного портрету в обласній раді відбулося жваве обговорення учасниками заходу тем, що висвітлені в дослідженні. Зокрема, було привернуто увагу присутніх на те, що згідно з дослідженнями кількість безробітних чоловіків у регіоні на 15% вища, ніж жінок.

«Цей дисбаланс соціологи пов’язують із тим, що жінки погоджуються на роботу, яка б приносила дохід, а чоловіки шукають статусну зайнятість із високим прибутком», - пояснила директорка Дніпропетровського обласного центру зайнятості Вікторія Кузнецова. В ході заходу учасники прийшли до висновку, що результати даного дослідження є актуальними і корисними для оцінки соціальних процесів та ефективності управління соціально-економічним та культурним розвитком регіону

Читайте також: Мер Новомосковська прозвітував за перші 100 днів роботи на посаді та відповів на питання журналістів міста: ВІДЕО

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...