• Главная
  • У Новомосковській ЦРЛ вперше провели операцію з тотального ендопротезування кульшового суглобу
10:31, 21 февраля 2021 г.

У Новомосковській ЦРЛ вперше провели операцію з тотального ендопротезування кульшового суглобу

У Новомосковській ЦРЛ  вперше провели операцію з тотального ендопротезування кульшового суглобу

29 січня 2021 в травматологічному відділенні КП «Новомосковська ЦРЛІЛ" вперше провели операцію «Тотальне безцементне ендопротезування кульшового суглобу» 64-річній пацієнтці.

Про це розповів Медичний директор закладу КП «Новомосковська ЦРЛІЛ» Станіслав Шулік:

"По суті, це заміна безповоротно зруйнованого хворобою або травмою суглобу на новий, штучний. Після такої операції відновлюється опороспроможність та об’єм рухів кінцівки, зникає больовий синдром, і, як підсумок, людина відновлює свою функціональну активність та уникає прикованого до ліжка життя. Операцію проводили завідувач травматологічним відділенням Васьківський С.М., лікарі-ординатори Костриця К.Ю., Заблуда М.А., зав. відділенням анестезіології та інтенсивної терапії Педан З.І. Післяопераційний період пройшов під спільним ретельним наглядом, - на 3-ю добу пацієнтка пересувалася за допомогою ходунків, а на 10-ту – виписана додому в задовільному стані. Слід сказати, що у грудні 2020 року вже проводилось «менш складне» оперативне втручання з однополюсного ендопротезування кульшового суглобу 74-річній мешканці міста Новомосковська, яка отримала складний перелом шийки стегнової кістки. Оперативне втручання також пройшло успішно, пацієнтка вже вдома проходить реабілітаційний етап лікування".

Зі слів генерального директора Вадима Михайлюти, для досягнення результату пройдено достатньо довгий шлях: від забезпечення лікарні дороговартісним обладнанням - до підбору та навчання кваліфікованих кадрів (лікарі ортопед-травматологи, анестезіологи, операційні сестри тощо). Проте, освоєння черговоїскладної, але такої необхідної операційної методики стало ще одним етапом розвитку лікарні в напрямку забезпечення надання медичної допомоги населеннюна сучасному високотехнологічному рівні.

Читайте також: У лютому "Новомосковськтеплоенерго" вже подав до суду 87 позовів про стягнення боргів

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...