• Главная
  • Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства
14:45, 30 января

Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства

Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства

У 2020-му поліцейські розшукали 14 659 зниклих дітей, переважна більшість із них ішли з дому через непорозуміння із рідними. Загалом підрозділи поліції зареєстрували майже 209 000 повідомлень про конфлікти в родинах. 3 400 таких звернень надійшло від дітей.

Про це Голова Національної поліції України Ігор Клименко повідомив 29 січня, під час розширеної наради про підсумки роботи відомства у 2020 році.

Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства, фото-1

Інформацію оприлюднили на сайті Національної поліції Дніпропетровської області.

Керівник зазначив, що питання захисту дітей та ефективне реагування на факти домашнього насильства перебувають у фокусі уваги поліції та додав:

«У 2020-му поліцейські розшукали практично всіх зниклих дітей, а це - 14 659. У той же час ми зареєстрували майже 3 400 злочинів, скоєних відносно дітей. Понад 2 200 – розкрили і направили до суду. Разом із тим діти скоїли майже 4 400 злочинів. Зважаючи на ці цифри, я ініціював зміни в роботі підрозділів ювенальної превенції – так званих «дитячих» поліцейських. Ми ретельно відбираємо фахівців та розробляємо спеціальні програми для попередження скоєння злочинів як відносно дітей, так і дітьми».

Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства, фото-2

Глава відомства не оминув увагою і питання ефективного реагування на факти домашнього насильства та належного захисту постраждалих у таких випадках. При цьому він зазначив, що в усіх регіонах держави активно працюють 45 спеціалізованих мобільних груп, котрі виїжджають на повідомлення про конфлікти в родинах:

«В минулому році поліція отримала майже 209 000 заяв про вчинення сімейного насильства, тобто по 570 таких повідомлень щодоби. Це на 47 відсотків більше, ніж у 2019-му. Зауважу, що збільшення звернень є сталою тенденцією, що зберігається не один рік. Широка інформаційна кампанія, законодавчі зміни та посилений контроль із боку правоохоронних органів – це ті причини, з яких домашнє насильство перестало бути «проблемою однієї сім’ї». За статистикою, найбільше до поліції з повідомленнями про сімейне насилля зверталися жінки – понад 182 тисячі. А від дітей ми отримали 3 400 таких звернень».

Проаналізувавши всю інформацію, поліція щодня розпочинала 13 кримінальних проваджень і складала 363 адмінпротоколи за фактами домашнього насильства. У минулому році поліцейські винесли понад 42 000 термінових заборонних приписів. На контролі поліції перебувають 82 000 кривдників.

Поліція та органи влади об’єднають зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства, фото-3

«У цьому році ми запланували розширити проєкт ще на 42 міста і додатково створити 50 спеціалізованих мобільних груп», - розповів Ігор Клименко і наголосив, що поліція та органи влади мають об’єднати зусилля для захисту дітей і жертв домашнього насильства.

Управління комунікації Національної поліції.

Читайте також: Жорсткі санкції: міська влада Новомосковська готує масові позови до суду на боржників за компослуги

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...