• Головна
  • "...Зберегти централізоване опалення в Новомосковську вже не вийде, перейдена певна межа.." - міський голова
13:37, 6 січня 2021 р.

"...Зберегти централізоване опалення в Новомосковську вже не вийде, перейдена певна межа.." - міський голова

"...Зберегти централізоване опалення в Новомосковську вже не вийде, перейдена певна межа.." - міський голова

24 грудня міський голова Новомосковська Сергій Рєзнік, відразу після бюджетного сесійного засідання дав брифінг представникам ЗМІ міста.

Журналіст сайту запитала у мера:

- По децентралізації опалення: чи сподіватися місту лише на свій бюджет у цьому питанні, чи буде фінансова допомога з обласного. А також: чи передбачений у Програмі децентралізації опалення пункт про допомогу у цьому малозабезпеченим громадянам?

Що відповів керівник міста:

"...Зберегти централізоване опалення в Новомосковську вже не вийде, перейдена певна межа.." - міський голова, фото-1

«У питанні децентралізації опалення ми не можемо розраховувати лише на міський бюджет. Я глобальніше відповім на це питання. По-перше, хочу сказати, що у місті протягом останніх чотирьох років склалася з централізованим опаленням така ситуація, що зберегти його вже не вийде: перейдена певна межа. У нас зараз будинки розбалансовані, велика кількість квартир вже на індивідуальному опаленні. Нам потрібно зараз, щоб запобігти хаосу у цьому питанні, розробити велику програму для того, щоб з різних джерел (приватних, субвенції обласної ради) отримати кошти … Зараз ми вже розпочали цей процес, працюємо над цим. Я ставлю завдання завершити усе до початку опалювального сезону 2021 року. Це – оптимістичний прогноз. Песимістичний прогноз: ми частину населення переведемо на автономне опалення в опалювальний сезон 2020-2021 років, іншу ж частину в опалювальний сезон 2022-2023 років… Тут таки потрібно обов"язково враховувати те, що будь-яка затримка в питанні децентралізації опалення лягає тягарем на міський бюджет. … Тобто, ті мешканці …добропорядні, які платять за опалення, субсидують тих людей, які не платять. А борги - це цифри вражаючі: десятки мільйонів гривень за один сезон. Ми не можемо дозволити собі таке. … У Програмі децентралізації опалення одним з розділів буде – підтримка у вирішенні цього питання малозабезпечених верств населення. Зараз 9 тисяч квартир ще знаходяться на централізованому опаленні. З них приблизно дві третини, на мій погляд (це приблизна інформація), потребують допомоги, і ми, звичайно ж, не кинемо їх напризволяще…. Коли ми коректно з’ясуємо про потребуючих, ми транзитними рахунками будемо користуватися для того, щоб купити їм прилади опалення, щоб вони не залишилися без тепла. Містяни ж у яких є кошти самі придбають собі необхідні прилади… Але, перед цим ми маємо провести ще успішні переговори з ДТЕКом та з газовим господарством для того, щоб органічно пройшов цей процес….».

Ольга Кібарова

Читайте також: Продовжать реконструкцію чи «заморозять»?: бачення влади Новомосковська щодо центрального стадіону

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...