• Головна
  • Сьогодні відзначають Міжнародний день мігранта
09:10, 18 грудня 2020 р.

Сьогодні відзначають Міжнародний день мігранта

Сьогодні відзначають Міжнародний день мігранта

Сьогодні, 18 грудня, відзначають Міжнародний день мігранта.

У цей день в 1990 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Міжнародну конвенцію про захист прав всіх робочих мігрантів і членів їх сімей.

Мета проведення цього Дня – зміцнити глобальні заходи захисту біженців і мігрантів. Ці зобов’язання містяться в Нью-Йоркській декларації, в який виражається політична воля світових лідерів, спрямована на порятунок життів, захист прав людини і справедливий розподіл відповідальності на глобальному рівні.

У резолюції Генеральної Асамблеї запропоновано всім державам-членам ООН, урядовим та неурядовим організаціям відзначати Міжнародний день мігранта на основі діяльності з розповсюдження інформації про права людини та основні свободи мігрантів, обміну досвідом та розробці заходів щодо забезпечення їх захисту.

У своїх посланнях, присвяченому Дню мігранта, Генеральний секретар ООН неодноразово закликав всі держави приєднатися до конвенції про захист прав робочих мігрантів. Він вказував, що світова економіка все більше залежить від робочих мігрантів, говорив про те, що без вкладу мігрантів суспільство збідніло б.

Нагадаємо, громадяни України займають 1-е місце серед мігрантів в країни Європейського Союзу, згідно зі статистикою за 2018 р. за кількістю виданих дозволів на проживання українці випереджають навіть китайців, індійців і сирійців. Але якщо китайці та індійці їдуть в Європу в основному, щоб здобувати вищу освіту та через сімейні причини, то українці їдуть працювати. 64,7% виданих українцям дозволів на проживання – трудові.

З сайту ZIK

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...