• Головна
  • Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження
15:35, 15 грудня 2020 р.

Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження

Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження

У Новомосковському історико-краєзнавчому музеї імені Петра Калнишевського нові надходження - світлини, зроблені більш ніж 100 років тому в одному з перших фотоательє міста.

Директор закладу Костянтин Мешко розповів:

"Нові надходження з приватної колекції до фондів музею - старовинні, ще дореволюційні, фотокартки Новомосковського фотоательє А.С. Краснощокова з зображеним на ній юним новомосковцем - початок ХХ століття".

Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження, фото-1
Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження, фото-2

Нагадаємо, у травні минулого року музей імені Петра Калнишевського отримав в дар колекцію дореволюційних поштових листівок, а також світлини 20-30-х років минулого століття.

Принесла їх тоді до музею мешканка міста Тетяна Гаманченко.

Як виглядають світлини більш ніж 100-річної давнини з перших фотоательє Новомосковська: у музеї нові надходження, фото-3

«Серед подарованих фото декілька зі штампом Новомосковського фотоательє Я. Хейфеца (можливо ім’я фотографа – Яков). Збереглася підписана ним 1911 роком світлина. З’ясовано, що ательє його знаходилося десь по вулиці Гетьманській (будинок Нівеніцина). З середини 20-х років минулого століття Я.Хейфец, можливо, передав свою справу сину. Десь з цього періоду збереглися фото В.Я. Хейфеца. Фотографічний заклад цих майстрів в різні часи носив різні назви: «Новомосковська фотографія», «Художня фотографія»», - розповів тоді нашому кореспонденту керівник музею.

Та додав: «Світлини людей, які колись давно жили в Новомосковську, зазвичай, бувають дуже цікавими відвідувачам музею. Не менш цікавляться і старовинними листівками. Подаровані цього дня музею листівки мають цікаві сюжети, дуже яскраві. Це цінне поповнення музейного фонду».

Ольга Кібарова

Читайте також до теми: Новомосковському музею подарували раритетні світлини, яким більше 100 років

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...