• Головна
  • «Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут
13:20, 22 жовтня 2020 р.

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут

У Дніпропетровській області політична партія «Пропозиція» - це лідери місцевого самоврядування, які підтримують реальну децентралізацію. Загалом головний критерій для «Пропозиції» - не вік, не територіальна прив’язка і навіть не політичне минуле. Головне, аби людина могла показати, що вона зробила, і щоб цінності і моральні принципи виявляла не у деклараціях, а на ділі. Найчастіше це люди з досвідом і «професійними шрамами». Це люди, які вчилися не на чужих, а на своїх помилках – тим вони цінніші.

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут , фото-1

«Пропозиція» бореться не за владу заради влади, а за зміну правил, принципів влади і управління в Україні. Команда робить усе, для того, щоб здобути для мешканців Дніпропетровщини три головні свободи: справедливість, добробут, порядок», - підкреслив міський голова Дніпра, один з лідерів політичної партії «Пропозиція» Борис Філатов.

Очолює обласну команду «Пропозиція» Валентин Резніченко, екс-керівник Дніпропетровської облдержадміністрації, якого знають та поважають завдяки реальним справам.

Перезавантаження Дніпропетровщини

Валентин Резніченко очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію близько чотирьох років. Це був дуже непростий період – як для регіону, так і для всієї країни (2015-2019 рр.). Але, на подив експертів, саме в ці роки область розвивалася, мабуть, найбільш швидкими темпами. У селах з'явилися якісні дороги, ними до нових навчальних закладів поїхали нові шкільні автобуси; відремонтовані сільські амбулаторії отримали новітнє обладнання; в найвіддаленіших куточках області відкрилися стадіони, дитячі майданчики, парки і сквери. В обласному центрі була створена одна з найкращих в країні дитячих лікарень - Центр матері та дитини ім. Руднєва. І таких проєктів було не десять, не сотня і навіть не тисяча. А дві тисячі. Саме стільки команда Валентина Резніченка встигла реалізувати в рамках програми «Перезавантаження Дніпропетровщини».

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут , фото-2

«Все це важливі для регіону проєкти. Але вони дійсно дуже різні. Є масштабні - як обласна лікарня ім. Руднєва, а є умовна сільська дорога довжиною 5 км. Перший реалізовували кілька років, а для другого було достатньо кількох тижнів. Це складний механізм, якому треба було дати рух. Коли ми тільки-но розпочали, то виявили практично «нульовий» банк проєктів. Тобто їх просто не було. Бажання щось зробити у людей було, а проєктів – не було. Приходить голова сільради і просить побудувати школу. І його прохання зрозуміле. Адже по області об'єкти освітньої інфраструктури, в кращому випадку, представлені будівлями 70-80-х рр. минулого сторіччя. А проєкту в нього немає. Тоді цей голова сільради бере з архівів старий проєкт, розроблений ще півстоліття тому, і просто перераховує його за сучасними цінами. Але так побудувати новітній дитячий садок або школу неможна. І справа не тільки у застарілих нормах або невідповідності нинішнім регламентуючим актам. Така установа по функціоналу не відповідатиме запитам сьогоднішніх дітей», - зазначив Валентин Резніченко.

Децентралізації – логічнезавершення

Ключовий меседж «Пропозиції» полягає в необхідності нарощування повноважень місцевого самоврядування. Фактично, говориться про завершення реформи децентралізації. Але чи належним чином вона була реалізована? Це питання потребує відповіді.

«З децентралізацією сьогодні проблема. Ця реформа не завершена. І в неї зараз немає лобістів ані в Кабміні, ані в Офісі Президента. Хоча вона була і залишається базовою реформою, в яку я вірю. Звичайно, її потрібно було завершити. І те, що вона зараз зупинена, по суті, на півдорозі, сильно відкидає нас назад. Ми втрачаємо час. Реформа децентралізації не ідеальна. До неї є безліч питань. Але не все так просто. Наведу приклад. Дивно було б не їхати в Іспанію через те, що не досконально вивчив мову. Зрозуміло, що спочатку людина говоритиме іспанською погано, потім краще, потім взагалі без акценту. Але якщо вона спочатку приїде до Іспанії і вже на місці почне вдосконалювати мову, то процес піде швидше. Адже там середовище, там мовний досвід, там можливість в оточенні носіїв виправляти власні помилки. Аналогічно з децентралізацією. Відразу ідеально не буде. Це цілком нормальний процес, який треба було довести до логічного завершення. А ми ніби зависли в літаку між Іспанією та Україною, так і не вирішивши, вчити нам мову «до» чи «після», - підкреслює Валентин Резніченко.

«Пропозиція» - майбутнє Новомосковська

У  липні Новомосковську презентували команду політичної партії “Пропозиція ” на чолі з міським головою Віктором Літвіщенком. Він тоді зазначив, що в Україні близько 300 партій, але час підтверджує, що державі не вистачає тієї, яка б представляла інтереси місцевого самоврядування.

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут , фото-3

« 26 років я працюю у місцевому самоврядуванні і я можу порівнювати партії, які були, партії які є. І я вам скажу, що жодна політична сила не декларувала чітко те, що місцеве самоврядування ~головна влада у державі. Чому я так кажу? Бо у конституції України зазначено,  що “Носієм суверенітету і єдиним джерелом влади в Україні є народ. Народ здійснює владу безпосередньо і через органи державної влади та органи місцевого самоврядування”.  А де живе народ? У місцевих громадах. Інтереси народу напряму пов’язані з місцевим  самоврядування. Захищати і представляти інтереси народу, забезпечувати комфортне та гідне життя може саме місцева влада. Звичайно, не без інших гілок влади~ обласної і на рівні держави. Робити все це дуже не просто, адже більше половини місцевого бюджету йде на інші рівні. Тому коли говорять про децентралізацію~ це те, що може і буде робити нова політична сила “Пропозиція”. Аби податки та здобутки місцевих громад йшли здебільшого саме на розвиток життя тут, у містах. Тому партія “Пропозиція” потрібна Україні,  і я її підтримую! Сьогодні життя не стоїть на місці. І ми всією нашою громадою будемо продовжувати будувати наше місто професійно. На мені, як на відповідальному керівнику міста, щоденно лежить розв’язання актуальних місцевих проблем медицини, освіти, екології, підприємництва, створення комфортного середовища проживання. «Пропозиція» об’єднує у своїх лавах усіх відповідальних, компетентних і свідомих людей, готових діяти і змінювати місцеве самоврядування на краще», - зазначає Віктор Літвіщенко.

В минулому році Новомосковськ вперше брав участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або голосування за них. Так завдяки проведенню конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі» нам вдалося реалізувати вже 7 проєктів-переможців, які набрали найбільшу кількість голосів. Серед них:

§«Світло на стадіоні СЗШ №6»;

§Сучасна лаундж-зона у фойє школи №15;

§Спортивний майданчик на території ЗЗСО№ 16;

§Сучасний спортивний зал школи №18;

§Обладнання для сенсорної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами;

§«Придбання двох веслувальних тренажерів “Concept 2” для дітей, що тренуються в КПНЗ “НКДЮСШ” НМР»;

§«Країна Спортляндія», спортивний майданчик в дитячому садочку «Струмок».
Попереду ще реалізація 3-х проєктів. Та вже розпочалася подача ініціатив у рамках «Бюджету участі-2021». Тому запрошую всіх приєднуватися та разом зробити наше місто кращим.

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут , фото-4

Завдяки цілеспрямованій і наполегливій роботі влади з населенням, вміння домовлятися в інтересах громади, піклування за стан міста дозволили отримати кращі результати по наведенню порядку, екологічному оздоровленню території, покращенню у житлово-комунальному господарстві.
Основною метою у сфері благоустрою було покращення комфортного та зручного середовища для новомосковців.
Важливим елементом благоустрою стала санітарна очистка та озеленення міста. Так за останні 3 місяці суттєво збільшився відсоток по вивезенню ТПВ (приблизно на 20%).
Населення – в пріорітеті.

Пропозиція Перещепине – спільно вирішувати всі важливі для громади питання.

«Пропозиція» Новомосковська: повернути справедливість і добробут , фото-5

Марина Копитько, очільниця команди «Пропозиція» у Перещепине:

«Ми – представники місцевого самоврядування, які вміють вирішувати проблеми там, де вони виникають.Ми не ділки, які сидять на Печерських пагорбах і за своїм способом життя та діяльністю дуже далекі від сподівань та інтересів простих громадян.

Ми – професіонали, яких народило місцеве самоврядуван­ня. Саме воно змусило нас бути компетентними і знатися на нюансах створення комфортної та безпечної території життя громадян. Від питань комунального господарства та транспортної інфраструктури до соціальних питань. Ми щодня стикаємося з необхідністю вирішувати проблеми людей, серед яких живемо. Ми разом з ними є членами гро­мад і міст. Ми – невіддільні від їхнього життя.

Наші життєві та професійні університети – це щоденне ви­рішення проблем громад і міст. І ми перебуваємо під їхнім постійним контролем. Нас не вибирали б, якби ми погано виконували свою роботу. Для нашої нової партії місцеві вибори – це серйозний іспит на старті. Вибори стануть чудовою перевіркою нашої здатності завойовувати прихильників, вести з ними ефек­тивний діалог, створювати і розвивати партійні структури, відстоювати і захищати наші ідеї і принципи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...