Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?

Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?

Коли вперше у Новомосковську над адміністративною установою з’явився жовто-блакитний стяг?

Про це на сторінці музею у фейсбук з нагоди святкування Дня Прапора розповів директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського Костянтин Мешко:

"Сьогодні святкуємо День Державного Прапора України. А знаєте коли вперше у Новомосковську над адміністративною установою з’явився жовто-блакитний стяг? А це сталось понад сто років тому, в переломні часи Української революції. 7 листопада (тут і далі за старим стилем) 1917 року Українська Центральна Рада проголосила свій Третій Універсал, головна теза якого – Україна стає Українською Народною Республікою.

Вже 9 листопада у Новомосковську відбулось Перше демократичне земське зібрання. Народними обранцями стали представники місцевої української інтелігенції та просвітяни, серед них: Ф.Ф. Сторубель, І.К. Бондаренко, Ф. Сердула та інші. У майбутньому ці діячі продовжать свою боротьбу за незалежність у загонах «Вільного козацтва», які діяли у повіті аж до початку 1920-х. Демократичне зібрання проходило у будівлі Новомосковської земської управи.

Ця будівля збереглась до сьогодні, поряд із сучасною будівлею міськвиконкому, і саме під час Першого демократичного земського зібрання, на балконі управи, вперше у Новомосковську, був піднятий жовто-блакитний прапор. Більше того, до сьогодні зберігся навіть той самий балкон…

Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?, фото-1

Ця подія була описана на сторінках міської газети «Новомосковская жизнь» 23 листопада 1917 року, вашій увазі фрагмент цієї публікації.

Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?, фото-2
Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?, фото-3
Коли вперше у Новомосковську над адмінустановою з’явився жовто-блакитний стяг?, фото-4

А вже 21 листопада 1917 року у Новомосковську, на Соборній площі, відбулось масштабне свято присвячене проголошенню Української Народної Республіки. І знову ж міська газета яскраво описує це святкування, подаю кілька фрагментів цього опису. Думаю ці сторінки є надзвичайно важливими в історії нашого міста. Не варто пояснювати, чому вони були забуті. Та добре, що сьогодні є можливість про них згадати".

Читайте також: Новомосковці привітали Україну з Днем Незалежності: ВІДЕО

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии