Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року

Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року

Встановити у Новомосковську пам’ятник загиблим землякам - воїнам АТО планують вже до кінця цього року. При цьому: вносити зміни до проекту, затвердженого раніше, не планують.

Про це на запит кореспондента сайту повідомив начальник Управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва міста Євген Семенюк:

«По реалізації проекту «Встановлення пам’ятника в честь воїнів АТО за адресою: площа Героїв, місто Новомосковськ» розпочато процедуру тендерної закупівлі. За її результатами буде визначено виконавця робіт. Завершити тендерну процедуру планується до 10-го вересня 2020 року. Реалізація самого проекту планується до кінця 2020 року. В УЖКГ та КБ міста відсутня інформація щодо додаткових джерел фінансування зазначеного проекту, в точу числі за рахунок коштів бюджету Новомосковського району. Внесення змін до проектної документації не планується».

Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року , фото-1

Хоча в тендерній документації значиться такий вигляд пам'ятника:

Опис скульптурної композиції «Брама»:

Проект скульптурної пропозиції «Брама» являє собою зображення умовної брами образу переходу між світами у вигляді козацького хреста-символу християнства та славетних військових традицій, що не перериваються віками.

На фронтальній площині п’єдесталу нанесено зображення тризуба-малого герба України та напис «СЛАВА ГЕРОЯМ-БОРЦЯМ ЗА ВОЛЮ УКРАЇНИ».

Брама – Хрест виконано з сірого граніту, матеріалу стійкого до атмосферного впливу.

Візуальне представлення скульптурної композиції «Брама»

Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року , фото-2

Фрагмент "Найменування робіт і витрат"  (у пункті 19-ть значиться: "без бронзового воїна"):

Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року , фото-3

Додамо: ще у березні 2019 року міське управління житлово-комунального господарства та капітального будівництва повідомило на ПРОЗОРО про намір укласти договір на розробку проектно-кошторисної документації (проекту встановлення пам’ятника) з фізичною особою-підприємцем, переможцем відповідного тендеру.

За умовами закупівлі, підрядник повинен був розробити проект п’єдесталу пам’ятника, декоративного мощення та освітлення біля нього, архітектурно-будівельні креслення та кошториси, візуалізацію зовнішнього вигляду майбутнього монументу та отримати всі необхідні експертні висновки по проектній документації.

За інформацією з ПРОЗОРО, розробка проекту встановлення пам’ятника обійшлася міському бюджету у 45 тис. 900 грн.

Завершити роботи над проектом встановлення монументу мали, за інформацією з єдиного державного сайту електронних закупівель, до 1-го травня 2019 року.

Встановити у Новомосковську пам’ятник воїнам АТО планують вже до кінця цього року , фото-4

Нагадаємо, що переможця конкурсу проектів (ескізу) майбутнього пам’ятника воїнам АТО у Новомосковську визначили ще у серпні 2017 року. Ним став київський скульптор Олександр Михайлицький. Його скульптурна композиція під назвою «Брама» являє собою зображення умовних врат – образу переходу між світами у вигляді козацького хреста. Перед «хрестом» розміщена фігура воїна, який іде в похід і обернувся, щоб побачити і закарбувати в пам’яті образи рідних людей.

На фото автор проекту (ескізу), скульптор з Києва Олександр Михайлицький та Голова ГО "Родина Героя" Людмила Голополосова, яка доклала багато зусиль для втілення в життя ідеї встановлення у Новомосковську пам'ятника загиблим в АТО землякам.

Ольга Кібарова

Читайте також: Шість років подвигу: як на Ямпільському перехресті вшанували загиблих Героїв з Новомосковщини

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать
Комментарии