• Головна
  • У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС
12:13, 30 липня 2020 р.

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС

28 липня 2020 року під головуванням міського Голови В.І. Літвіщенка відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки (ТЕБ) і надзвичайних ситуацій (НС).

Члени комісії розглянули наступні питання:- про зміни до карантинних обмежень щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території міста;- про стан води в річці Самара.

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС, фото-1

Так, за інформацією головних лікарів та завідуючої Новомосковської лабораторії Тетяни Роменської за останні декілька діб ситуація із захворювання на короновірусну хворобу серед мешканців міста Новомосковська та Новомосковського району стрімко зросла.

Лише за останні 10 діб кількість інфікованих в два рази більша, ніж була за увесь період з початку року. За даними епідеміологічного моніторингу станом на 28 липня в місті Новомосковську зареєстровано 23 лабораторно підтверджених випадків коронавірусної хвороби (COVID-19), у Новомосковському районі - 10 випадків.

Тож членами комісії прийнято рішення про необхідність посилення контролю за дотриманням обмежувальних заходів, а саме: перебування в громадських місцях, будинках, спорудах, громадському транспорті у вдягнутих засобах індивідуального захисту; заборона самовільно залишати місця самоізоляції особам, які визначені контактними з хворими на COVID-19, а також прибулих із-за кордону; посилення контролю за дотриманням проведення протиепідемічних заходів у закладах освіти громадського харчування, торгівлі, оздоровлення та відпочинку і т. д.; відновлення фізичної дистанції між людьми та використання засобів індивідуального захисту під час проведення релігійних заходів на період дії карантину.

По другому питанню:

Протягом липня в річці Самарі спостерігається погіршення екологічної ситуації. За дорученням міського Голови була створена комісія з метою виявлення причини погіршення стану води та можливого несанкціонованого скиду на території міста.

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС, фото-2

Так, за доповіддю начальника КЗ «Рятувально-водолазна служба» Валентина Волкова були обстежені та виявлені місця з яких зливаються нечистоти в річку. Наразі установлено 3 таких підприємства. Знаходяться вони на березі річки Самара та надають послуги громадського харчування.

Комісія вирішила надати попередження всім виявленим закладам щодо самостійної ліквідації труб, які можуть забруднювати воду, а також додатково створити робочу групу задля детального розслідування даної ситуації з обстеженням дотримання санітарних норм роботи зливної каналізації на визначених об’єктах та проведенням додаткових аналізів води.

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС, фото-3

Також на об‘єктах, що не підключені до централізованої системи каналізування, будуть запрошені договори на вивіз рідких побутових відходів та проведена ревізія дощової каналізації з метою виявлення господарсько-побутових скидів до неї.

Щодо стану води, то завідуюча Новомосковською лабораторією Тетяна Роменська доповіла, що на сьогодні лабораторним центром щовівторка проводяться проби на бактеріологію та кожні два тижні на санітарно-хімічні показники. За результатами аналізів впродовж останніх двох тижнів вода знаходиться в межах норми. На думку присутніх на це могли вплинути, як погодні фактори (зниження температури повітря), так і можливе припинення господарсько-побутових скидів від деяких об’єктів.

У Новомосковську скликали позачергове засідання комісії з питань ТЕБ та НС, фото-4

Інформація прес-служби Новомосковської міської ради

Фото інформаційно-аналітичного порталу «Горожанин» та прес-служби Новомосковської міської ради

Читайте також: У Новомосковську міський Голова відповів на питання журналістів: ВІДЕО прес-конференції

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...