• Головна
  • Міський Голова Новомосковська прозвітував за 9 місяців роботи
17:58, 28 липня 2020 р.

Міський Голова Новомосковська прозвітував за 9 місяців роботи

Міський Голова Новомосковська прозвітував за 9 місяців роботи

28 липня в приміщенні виконкому міста Новомосковська свій звіт за 9 місяців роботи представив під час прес-конференції міський Голова Віктор Літвіщенко.

Міський Голова Новомосковська прозвітував за 9 місяців роботи , фото-1
Міський Голова Новомосковська прозвітував за 9 місяців роботи , фото-2

«9 місяців життя Новомосковська» - матеріали звіту далі:

*     *     *     *     *

"...Почати хочу з одного з пріоритетних моїх завдань, як міського Голови — виконання бюджету та залучення всіх ресурсів для його наповнення.

Так, загальний обсяг надходжень до міського бюджету за жовтень-грудень 2019 року склав 144,3 млн. грн. Планові показники на 4 квартал було виконано на 104,2%. Власних доходів за цей період мобілізовано у сумі 75,4 млн. грн. з перевиконанням запланованого на 5,5 млн. грн. 2019 рік ми закінчили з виконанням планових показників по усіх джерелах надходжень.

Якщо ж говорити про загальний обсяг надходжень до міського бюджету за 9 місяців, то він склав 393,0 млн. грн. (у т.ч. власні надходження – 220,7 млн. грн., трансферти з інших бюджетів – 172,3 млн. грн.).

За перше півріччя 2020 року до загального фонду надійшло 244,4 млн.грн (податки і збори – 141,0 млн.грн, трансферти – 103,0 млн.грн); у спеціальний фонд зараховано 4,3 млн.грн (у т.ч., власні надходження бюджетних установ – 4,2 млн.грн).

В загальній сумі трансфертів отримано: базову дотацію – 13,5 млн. грн., освітню субвенцію – 64,2 млн. грн., медичну субвенцію – 14,0 млн. грн., інших субвенцій з обласного та державного бюджетів – 11,7 млн. грн.

За 9 місяців за рахунок коштів загального фонду бюджету профінансовані видатки на загальну суму 348 740,1 тис. грн.

Із загального обсягу видатків більша частина коштів була направлена на: оплату праці з нарахуваннями працівникам установ міста; оплату харчування; придбання медикаментів; оплату енергоносіїв, що споживаються установами бюджетної сфери міста; виплату пенсій, різних видів допомоги населенню та фінансування державних програм соціального захисту та ін.

Фінансове забезпечення було спрямоване на розвиток та функціонування мережі закладів освіти, культури, охорони здоров'я, соціального захисту, реалізацію заходів щодо інвестиційного розвитку території (будівництво та реконструкція) та проведення капітальних ремонтів окремих об’єктів соціальної сфери з метою покращення рівня життя кожного мешканця нашого міста.

БЮДЖЕТ УЧАСТІ.

В минулому році Новомосковськ вперше прийняв участь у розподілі коштів місцевого бюджету через створення проектів для покращення міста або голосування за них.

Так завдяки проведенню конкурсу громадських ініціатив «Бюджет участі» нам вдалося реалізувати вже 7 проєктів-переможців, які набрали найбільшу кількість голосів. Серед них:

- «Світло на стадіоні СЗШ №6»;

- Сучасна лаундж-зона у фойє школи №15;

- Спортивний майданчик на території ЗЗСО№ 16;

- Сучасний спортивний зал школи №18;

- Обладнання для сенсорної кімнати для дітей з особливими освітніми потребами;

- «Придбання двох веслувальних тренажерів "Concept 2" для дітей, що тренуються в КПНЗ "НКДЮСШ" НМР»;

- «Країна Спортляндія», спортивний майданчик в дитячому садочку «Струмок».

Попереду ще реалізація 3-х проєктів. Та вже розпочалася подача ініціатив у рамках «Бюджету участі-2021». Тому запрошую всіх приєднуватися та разом зробити наше місто кращим.

РОЗБУДОВА ІНФРАСТРУКТУРИ

БУДІВНИЦТВО. РЕКОНСТРУКЦІЯ. РЕМОНТ.

ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНЕ ГОСПОДАРСТВО.

За 9 місяців були визначені пріоритетні завдання у галузі житлово-комунального господарства та проведений аналіз виконання запланованих заходів.

Завдяки цілеспрямованій і наполегливій роботі влади з населенням, вміння домовлятися в інтересах громади, піклування за стан міста дозволили отримати кращі результати по наведенню порядку, екологічному оздоровленню території, покращенню у житлово-комунальному господарстві.

Так, в Новомосковську успішно пройшов осінньо-зимовий період. Населення було забезпечено теплопостачанням, іншими комунальними послугами, хоча щомісяця борги за них, і особливо за енергоносії, зростали. Зима 2019-2020 років не застала владу і місто зненацька. Опалювальний сезон проведено на належному рівні завдяки налагодженню всіх котелень, теплорозподільчих пунктів, проведенню гідравлічних випробувань теплових мереж, заміні мереж теплопостачання та постійній роботі ремонтних бригад, які оперативно реагували на всі звернення мешканців.

Зусилля влади були направлені на покращення умов проживання населення, благоустрій міста, належне функціонування житлово-комунального господарства, соціальний захист населення і підтримку тих, кому найтяжче.

Навесні почалось будівництво мереж освітлення на вулицях Гетьманській та Сучкова. Наразі повністю відновлено освітлення від Воронівського моста до ЦРЛ, встановлений світлофор.

Так само відновлено освітлення з кронуванням дерев під лінії електропередач по вул. Сучкова (від шляхопроводу до 4 прохідної ).

Також в рамках програми міського Голови по створенню безпечних умов для мешканців міста була нанесена дорожня розмітка та встановлено потужне освітлення з елементами підвищеної безпеки по вул. Сучкова (навпроти 2-ї прохідної трубного заводу), облаштований захисний відбійник в районі нафтобази.

Для забезпечення безпеки пішоходів, особливо дітей, встановлений світлофор на аварійно-небезпечному перехресті вулиць Сучкова – Спаська.

Загалом за даний період відновлено освітлення на десятках вулиць міста (Паланочна,3,25, Гетьманська, 35, 37, 39, Кущівська,6,8, Шевченка,10,35, М. Головка, 28, 30, 195-ї Стрілкової дивізії, 4-6, В.Ковалівка,6 і т.д.) у т. ч. на вулицях мікрорайонів Воронівка, Кулебівка, Решкут, Перевал.

Також відновлено освітлення на центральній алеї міського парку культури та відпочинку ім. Сучкова, якого не було там протягом багатьох років.

Проведені роботи по грейдеруванню та підсипанню шлаком доріг в приватному секторі площею більше 52 тис.м2 (вул. Толстого, Новоселівська, Павлоградська, Привокзальна, Шевська, Гладянська, Червона і т.д.).

З метою створення зручних, безпечних та комфортних умов для пасажирів громадського транспорту продовжується реалізація програми по встановленню нових зупиночних павільйонів у місті.

За відповідний період вже з’явилося 6 нових зупинок (вул. Гетьманська, М. Головка, Спаська, Волгоградська, Чкалова, З.Бєлої).

Проведені капітальні ремонти закладів дошкільної та шкільної освіти:

- ремонт внутрішньої системи опалення ЗДО № 6 «Калинка» (вул. О. Мітягіна, 21а);

- часткова реконструкція системи електропостачання з улаштуванням індивідуального опалення в комунальному закладі №7 «Ластівка» (вул. Спаська, 8г);

- ремонт топкової з заміною котла філії СШ № 13 (вул. Космонавтів,13).

В закладах медичної допомоги населенню було проведено капітальний ремонт (утеплення) фасадів амбулаторії № 1 (пров. Волгоградський, 27 а).

На капітальний ремонт житлового фонду в 2019 році було витрачено 443504,27 грн., а саме :

- капітальний ремонт водостічної системи житлового будинку № 33 по вул. Шевченка;

- капітальний ремонт дорожнього покриття по вул. Космонавтів (від вул. Заводська до буд.19 по вул. Космонавтів);

- капітальний ремонт вимощення навколо будинку по вул. Шевченка 33;

- капітальний ремонт (утеплення) мансарди житлового будинку по вул. Сучкова, 32;

- капітальний ремонт складової частини житлового будинку пасажирського ліфту за адресою: вул. Шевченка, 35, п.1 та поточний ремонт пасажирського ліфта по вул. Українська, 7.

Якість доріг та тротуарів — одна з основних проблем в житлово — комунальному господарстві кожного міста. Не виключенням є й Новомосковськ.

В травні ми почали реалізацію програми «Міський тротуар». За декілька тижнів була покладена нова тротуарна плитка по вул. Гетьманській, 15. В подальшому планується поступово відновлювати також інші ділянки пішохідної зони.

ОЗЕЛЕНЕННЯ. БЛАГОУСТРІЙ.

Основною метою у сфері благоустрою було покращення комфортного та зручного середовища для новомосковців.

Важливим елементом благоустрою стала санітарна очистка та озеленення міста.

Так за останні 3 місяці суттєво збільшився відсоток по вивезенню ТПВ (приблизно на 20%).

За 9 місяців було вивезено більше 65 тис. м3 твердих побутових відходів та ліквідовано більше 300 стихійних сміттєзвалищ (вул. Гетьманська, 19, Українська, 3, Калнишевського, 2, Сучкова, 17-21, 124, 126, М. Головка, пл. Перемоги, пл. Героїв, 8-16 і т. д.).

Проводилась активна роботу по покосу трави та бур’яну у дворах багатоповерхівок та на узбіччях доріг. Це питання продовжує перебувати на моєму щоденному особистому контролі.

Велика увага приділялась облаштуванню газонів та квітників на території міста. Я думаю кожен мав змогу помітити на скільки Новомосковськ став зеленішим, яка кількість яскравих квітників з’явилася на міських клумбах, завдяки кропіткій роботі працівників оранжереї.

Спільними зусиллями нам вдалося створити новий зелений куточок у Новомосковську — «Сквер гідності» з вернісажем «Гордість міста», де містяться світлини кращих представників різних професій. Таким чином ми не лише прикрашаємо наше місто, а й відновлюємо в ньому добру традицію вшановувати кращих з кращих, людей, які роблять все можливе, щоб Новомосковськ впевнено і плідно розвивався.

Також проведена реставрація пам’ятника «Літак» з облаштуванням прожекторів та облаштуванням клумби з висадкою квітів, проведена реставрація стел на в’їзді в місто з облаштуванням квітників.

В рамках екологічної акції «Зелене майбутнє Новомосковська» було висаджено близько восьми тисяч дерев, здійснені роботи з омолодження дерев (вул. Сучкова, 5, Паланочна, 17, 195-ї Стрілкової дивізії, 4-6, З. Білої, 4-6, М. Головка, 24, 26, В.Ковалівка, 6, Шевченка, 31а, 33, Сучкова, 7, 9, Калнишевського, 5, Самарська, 209 і т. д.) та видалення аварійних дерев (більше 150 од.).

Виконано облаштування близько 20 контейнерних майданчиків для збору твердих побутових відходів (вул. Гетьманська, 37, 41, Горького, 2, Паланочна, 19, 23, 25, Калнишевського, 22, Шевченка, 35 і т. д.), встановлені дорожні знаки, нанесена розмітка, вирівняні узбіччя доріг (вул. Гетьманська, Горького, Заводська, Павлова, Литвиненка і т. д.).

З метою залучення містян до поліпшення благоустрою на прилеглій території до будинку в приватному секторі, залучення мешканців до збереження чистоти та належного стану біля своїх домівок, а також освітніх закладів було оголошено ряд конкурсів:

- «Кращий двір, кращий балкон, краща територія закладу освіти в м. Новомосковськ»;

- «Новомосковське подвір`я»;

- екологічний конкурс «Я обираю чисте майбутнє!».

Сподіваюсь, що це буде стимулювати новомосковців спільними зусиллями робити наше місто комфортним та затишним.

СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ.

Пріоритетним напрямком діяльності міської влади був соціальний захист незахищених верств населення, який є надзвичайно важливим, адже це засіб збереження стабільності та злагоди в суспільстві.

Реальна соціально-економічна ситуація сьогодення, внаслідок якої все більша кількість осіб з інвалідністю, ветеранів, пенсіонерів, багатодітних сімей опиняється не тільки за межею малозабезпеченості, але й за межею виживання зумовлює доцільність надання додаткової фінансової допомоги, пільг та підтримки для вирішення найгостріших проблем соціального захисту найменш захищених категорій новомосковців.

Щороку на соціальний захист і соціальне забезпечення громадян міста витрачається майже 80% коштів місцевого бюджету. Для виплати компенсацій особам, що надають соціальні послуги інвалідам та особам, які досягли 80- ти річного віку в місцевому бюджеті у 2020 році були затверджені видатки в сумі 102,6 тис. грн., (39 чоловік), що на 9,4% більше загального розміру видатків 2019 року.

На сьогодні в місті проживає близько 19,9 тисяч пенсіонерів, з них:

- 187 особи з інвалідністю внаслідок війни;

- 1068 учасника бойових дій;

- 415 учасники війни,

- 317 члени сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни;

- 360 громадяни, які постраждали від аварії на ЧАЕС.

Кризові явища та інфляційні процеси, що призвели до збільшення цін на продукти харчування, медикаменти та зменшення реального доходу сімей стали причиною все частіших звернень громадян, які гостро потребують грошової допомоги на медико-соціальну реабілітацію, проведення хірургічних операцій та курсу лікування, а також на прожиття, придбання продуктів харчування, одягу.

У зв’язку з цим міська влада надає фінансову підтримку мешканцям міста:

2018 р.

2019 р.

2020 р.

за рахунок місцевого бюджету

252,1 тис. грн.

415,0 тис. грн.

546,6 тис. грн.

Також за рахунок місцевого бюджету надається матеріальна допомога членам сімей, воїни яких загинули в Афганістані та воїнам-інтернаціоналістам: в 2019 р. – отримали 41 чол. на суму 168,7 тис. грн.; в 2020 р. – отримали 39 чол. на суму 111,5 тис. грн.

Протягом останніх років Україна зіткнулася з серйозною проблемою, яка пов’язана з проведенням антитерористичної операції на окремих територіях України — це необхідність надання додаткових соціальних гарантій військовослужбовцям-учасникам АТО/ООС, членам їх сімей, а також сім’ям, члени яких загинули під час виконання завдань в зоні АТО, зокрема в частині поліпшення фінансово-матеріального стану зазначених категорій осіб.

За рахунок коштів місцевого бюджету в 2020 р. була надана матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових потреб та лікування даній категорії громадян на загальну суму 249,6 тис. грн.

Загалом за 9 місяців 2020 року матеріальну допомогу отримало 675 мешканців міста на загальну суму 2096,7 тис. грн.

Враховуючи високий ступінь поширеності та зростання зубощелепних аномалій у дітей Новомосковська та спроможність оплати ортодонтичного лікування для різних верств населення, питання надання безкоштовної спеціалізованої ортодонтичної допомоги з застосуванням незнімної ортодонтичної апаратури дітям, що мають сформований постійний прикус, є надзвичайно актуальним та має велику значимість.

В місті Новомосковську за рахунок коштів місцевого бюджету виділяються кошти на ці цілі. В 2019 році було використано 40,5 тис. грн. (19 чол.), що на 9,6 тис. грн перевищує 2018 рік. В І півріччі 2020 р. таку допомогу отримали 7 дітей на загальну суму 14,9 тис. грн.

Крім того міською владою здійснюється підтримка та соціальний захист дітей-сиріт. Так в 2020 році була призначена та виплачена грошова компенсація за рахунок субвенції з державного бюджету місцевому бюджету для придбання житла 2 дітям-сиротам.

В частині призначення житлової субсидії, усім домогосподарствам, які отримували житлову субсидію в опалювальний період 2019-2020 років, на наступний період субсидію призначено без заяв громадян (у зв’язку з негативними наслідками поширення на території України коронавірусу). Контингент одержувачів складає понад 5,8 тис. чол.

Догляд за людьми похилого віку здійснюють працівники територіального центру соціального обслуговування.

У місті запроваджена програма міського Голови, яка спрямована на підтримку людей поважного віку (70+) та осіб з інвалідністю міста, залучення їх до відвідування клубів та гуртків, що існують при територіальному центрі.

За звітний період на обслуговування до структурних підрозділів терцентру поступило 167 осіб. Всього на обліку в установі знаходиться 1824 особи.

Протягом звітного періоду працівниками терцентру надавалась допомога громадянам похилого віку та особам з інвалідністю по сплаті платежів за житлово-комунальні послуги. Надано допомогу 554 особам.

Особлива увага приділялася соціально незахищеним верствам населення в період карантину. Так, завдяки домовленості з фермерськими господарствами була отримана допомога у вигляді овочів (капуста, морква, буряк) в кількості 4 т для подальшої роздачі нужденним малозахищеним містянам. Сформовано 554 овочевих продуктових наборів та надано допомогу вразливим верствам населення.

Також в цей період була надана благодійна допомога від корпорації АТБ у вигляді продуктових наборів. 1838 найбільш вразливих верств населення отримали продукти на загальну суму 293 600,54 грн.

Також актуальною залишається діяльність міської влади в наданні талонів на безкоштовне отримання продуктових наборів, з метою ліквідації і нейтралізації важких життєвих ситуацій, викликаних несприятливими соціально-економічними умовами. Так за відповідний період були підготовлені рішення про забезпечення продуктовими наборами малозабезпечених громадян міста — 135 талонів на суму 27 000,00 грн.

Незалежно від того, скільки триватиме карантин, місто готове забезпечувати літніх та самотніх людей всім необхідним.

ОСВІТА.

На території Новомосковська освітні послуги надають:

- 10 закладів дошкільної освіти з контингентом вихованців - 2226;

- 17 закладів загальної середньої освіти, в яких навчались 8003 учні;

- вечірня загальноосвітня школа №9 (66 учнів);

- 2 заклади позашкільної освіти (Центр позашкільної освіти - 83 групи, 1200 вихованців, Дитячо-юнацька спортивна школа – 29 груп, 465 вихованців);

- інклюзивно-ресурсний центр Новомосковської міської ради, психолого-педагогічні послуги в якому за 9 місяців отримали 254 дитини.

Я завжди приділяв особливу увагу розбудові якісної, ефективної та доступної освіти для кожного, укріпленню матеріально-технічної бази установ, створенню умов для ефективного навчального процесу, безпеки, здоров’я дітей і персоналу, фінансування закладів та своєчасну виплату заробітної плати працівникам.

Одним з важливих результатів у сфері освіти за ці 9 місяців було відкриття довгобуду — дитячого садочку «Чебурашка на 200 місць. Ще в одному дошкільному навчальному закладі міста (ДНЗ «Ластівка») у лютому була вирішена проблема опалення та зроблений ремонт.

У середній загальноосвітній школі № 6 стартував запланований проєкт щодо створення сучасного мультипрофільного харчування. Відтепер в шкільній їдальні функціонує нова сучасна лінія роздачі їжі, яка облаштована за принципом «шведського столу». Такий підхід привчає учнів до культури харчування, адже тепер вони можуть усвідомлено обирати саме ту їжу, яку вони полюбляють, таким чином зменшивши кількість відходів.

Говорячи про харчування, хочу відмітити, що міською владою були вжиті заходи задля збільшення вартості до 25 грн. одноразового гарячого харчування учнів пільгових категорій закладів загальної середньої освіти (20 грн. у 2019 році). Кількість учнів пільгових категорій, забезпечених гарячим харчуванням в закладах загальної середньої освіти у 2020 році становила 1584 дітей. На забезпечення гарячим харчуванням дітей пільгових категорій на І півріччя 2020 року з місцевого бюджету було виділено 2 625 595 грн.

Протягом 9 місяців всіляко підтримуються обдаровані діти та талановита молодь, її творчий, інтелектуальний і духовний розвиток.

З 1995 року мною ініційована стипендія мера міста обдарованій молоді. У січні відбулася ювілейна подія — 25-та річниця нагородження відмінників навчання та переможців олімпіад на урочистому заході «Асамблея зірок» (майже 150 учнів шкіл отримали відзнаку). За цей час близько 6000 школярів отримали грошові премії за досягнення у навчанні.

За результатами успішності у ІІ семестрі протягом червня – липня 2020 року стипендіями будуть нагороджені 132 учні. До 1 вересня 2020 року загальна сума виплат за стипендіями становитиме 114 700 грн.

Було прийнято рішення збільшити суму виплат за стипендіями міського Голови відмінникам навчання, здібним та творчо обдарованим учням шкіл та вихованцям закладів дошкільної освіти:

- відмінники навчання – 500 грн. (200 грн. до 2020 року);

- переможці учнівських олімпіад з навчальних предметів (міського, обласного, Всеукраїнського етапів), конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН – 200-500 грн. (100 грн. до 2020 року);

- переможці творчих конкурсів та змагань, вихованці закладів дошкільної освіти – 200 – 500 грн. (100 грн. до 2020 року).

Здійснено придбання одномісних ростових меблів, комп’ютерної техніки, дидактичних матеріалів в рамках створення сучасного освітнього простору «Нова українська школа» (за рахунок державної субвенції – 1 446 614 грн., 30 % співфінансування місцевого бюджету – 620 412 грн.) Разом на забезпечення освітнього процесу для першокласників міста було витрачено – 2 067 026 грн.

ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я.

У звітний період особлива увага керівництва приділялась медичним закладам і створенню необхідних умов для охорони здоров’я населення.

Медичне обслуговування населення здійснювалося чотирма закладами: Новомосковською центральною міською лікарнею, міським центром первинної медико-санітарної допомоги, стоматологічною поліклінікою та Новомосковською станцією швидкої медичної допомоги.

За відповідний період з місцевого бюджету виділено 2,1 млн. грн. Новомосковській центральній лікарні на які було придбано матеріальні цінності для покращення матеріально-технічної бази та поліпшення надання медичних послуг населенню міста: нова апаратура (комплект ендоскопічного обладнання з відеогастроскопом та відеоколоноскопом, цистоскоп, функціональні ліжка, система ультразвукової діагностики, пульсоксиметр, кисневий концентратор, тощо). Кожен мешканець має можливість безкоштовно проходити обстеження і отримувати більш якісні результати щодо стану здоров’я.

В амбулаторії загальної практики сімейної медицини № 1 (пров. Волгоградський, 27 А), що знаходиться на мікрорайоні Кулебівка, виконаний капітальний ремонт центрального входу амбулаторії з встановленням підйомника для забезпечення доступу малорухомих верств населення. Це забезпечило зручний доступ до отримання медичної допомоги особам з обмеженими можливостями та людям похилого віку.

Придбано автоматичний гематологічний аналізатор MicroCC - 20Plus на суму 170,0 тис. грн, який призначений для проведення дослідження клітин крові. За даний період безкоштовно проведено 8,9 тис. гематологічних досліджень.

Також в листопаді була придбана ультразвукова система ClearVue 350 на суму 639,8 тис. грн. та розпочав роботу кабінет ультразвукового дослідження (УЗД) з широким спектром послуг, включаючи ехокардіографію (УЗД серця) та УЗД тазостегнового суглобу у дітей. Такі дослідження до цього часу в наших закладах охорони здоров’я не проводились. Ультразвукові дослідження здійснюються всім мешканцям міста безкоштовно за направленням сімейного лікаря. Станом на 01.06.2020 обстежено 1,6 тис. пацієнтів, зроблено 2,3 тис. УЗД-досліджень.

Проведено 25,4 тис. лабораторних та 4,5 тис. електрокардіологічних досліджень. В умовах фізіотерапевтичного кабінету проліковано 1,4 тис. пацієнтів.

Для пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу чи бронхіальною астмою за державною програмою "Доступні ліки" виписано 27,2 тис. рецептів для отримання в аптечних закладах міста безкоштовних, або з невеликою доплатою, медичних препаратів.

Хворі на діабет продовжують отримувати безкоштовно інсулін за кошти з бюджету. За 9 місяців жителям міста було відшкодовано вартість препарату інсуліну на суму 2852,1 тис. грн. (за рахунок коштів місцевого бюджету) та виписано 4321 рецептів.

Медичні декларації з сімейними лікарями підписало 63 337 новомосковців, що складає 90,4 % населення міста.

З березня медицина всього світу отримала величезний виклик у зв’язку зі стрімким розповсюдженням гострої респіраторної хвороби COVID-19. З початку епідемії в місті зареєстровано 16 лабораторно підтверджених випадків інфікуванням на COVID-19.

Міською владою робиться все необхідне для зупинення спалаху інфекції в місті. Для закупівлі необхідного медичного обладнання, ліків, індивідуальних засобів захисту з бюджету виділено додатково 3,2 млн. грн.

Були придбані:

- основні засоби на суму 1 411 043,54 грн;

- лікарські засоби на суму 228 605,22 грн.;

- засоби індивідуального захисту на суму 220 700,00 грн;

- інвентар для створення безпечних зон на суму 1 532,00 грн.

В КНП «Новомосковський міський центр ПМСД» створено 5 мобільних медичних бригад з проведення заборів зразків біологічних матеріалів від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19) в складі 1 водія та 1 медичної сестри.

Станом на 01.07.2020 зроблено 223 заборів зразків біологічного матеріалу від пацієнтів з підозрою на коронавірусну хворобу (COVID-19), які були доставлені до обласної вірусологічної лабораторії.

Медичним працівникам (лікарям, середньому та молодшому персоналу), які безпосередньо контактують з хворими та першими стоять на захисті населення міста від розповсюдження епідемії міським Головою прийнято рішення у квітні збільшити заробітну плату.

За рахунок фонду оплати праці співробітників виконавчого комітету міської ради за I квартал на рахунок міської лікарні вже перераховано 900 тис. грн. Переглянуто розмір преміювання працівників місцевого самоврядування у бік їх значного зниження.

Також за ініціативою працівників місцевого самоврядування для підтримки та захисту медиків будуть перераховані додаткові кошти у розмірі їх одноденного заробітку.

Проведені переговори з суб’єктами господарювання, надіслані їм листи із закликом надати допомогу для протидії пандемії. Результатом домовленості стала отримана допомога від соціально відповідального бізнесу (компанія «Інтерпайп» і Благодійний фонд «Відродження регіону», АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз», ТОВ «Південтрансбудкомплект» та ін..). Загалом отримано благодійну допомогу на загальну суму 3,7 млн. грн. (серед них апарат штучної вентиляції легень).

З Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації отримані матеріальні цінності для боротьби з пандемією на загальну суму 5,3 млн.грн.

Серед них: 2 апарати інтенсивної терапії, 4 електричні функціональні ліжка, мобільна рентген система, 2 системи УЗД.

З метою захисту населення від розповсюдження хвороби проводилася також дезінфекція під’їздів і ліфтів житлових будинків, дитячих майданчиків та обробка центральних вулиць міста.

Та епідемія все ще не відступає і я закликаю всіх дотримуватися карантину та берегти себе і своїх близьких, а ми в свою чергу будемо робити все можливе для того, щоб захистити новомосковців від розповсюдження цієї хвороби.

ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА СПОРТ.

За 9 місяців було проведено 34 спортивно-масових заходи, у яких взяли участь близько 1400 учасників (зменшена кількість пов’язана у зв’язку із карантинними обмеженнями).

Для підготовки резерву збірних команд міста та області працює 2 дитячо-юнацькі спортивні школи, в яких культивується 10 відділень з видів спорту (з них 9 олімпійських), працюють 28 тренерів і займаються 877 дітей.

Всіляко підтримується спортивна молодь міста. У грудні минулого року нагороджено почесними грамотами та грошовими преміями 31 спортсмена та 11 тренерів (на суму 22,9 тис. грн.). У I кварталі 2020 року за високі спортивні досягнення 8 кращих спортсменів отримали стипендії на загальну суму 12 тис. грн.

З 01 січня 2020 року збільшено розмір стипендії 8-ми кращим спортсменам міста з 300 грн. до 500 грн. та підвищена заробітна плата тренерам-викладачам дитячо-юнацьких спортивних шкіл. На останній сесії прийнято рішення щодо збільшення розміру стипендії 8-ми перспективним спортсменам міста з 500 грн до 1000 грн. (з 01 вересня 2020 року). Тож маю надію, що це буде стимулювати нашу молодь отримувати нові перемоги та прославляти наше місто далеко за межами країни.

Задля покращення спортивних досягнень спортсменів було придбано:

- причіп – конструкцію для перевезення спортивних човнів відділень з веслувальних видів спорту комунального позашкільного навчального закладу «НКДЮСШ» (145,1 тис. грн.);

- спортивний човен байдарка-одиночка «NELO 7» виробництва Португалії для відділення веслування на байдарках і каное (112,5 тис. грн.).

Завдяки перемозі у конкурсі громадських ініціатив «Бюджет участі» для секції академічного веслування КПНЗ «НКДЮСШ» було придбано 2 сучасних веслувальних тренажери "Concept2". Тепер близько ста юних спортсменів мають змогу підтримувати гарну фізичну форму в холодну пору року, а отже і конкурувати на рівних зі спортсменами з інших регіонів та країн.

Був проведений Всеукраїнський турнір з баскетболу «Кубок міського Голови» серед чоловічих команд за участю збірних команд Дніпра, Запоріжжя, Одеси та Новомосковська. Команда нашого міста посіла почесне 2 місце.

КУЛЬТУРА. ТУРИЗМ.

Одним з головних питань, яке хвилювало новомосковців, як тільки я приступив до виконання своїх обов’язків було питання пов’язане з культурним розвитком нашої молоді — всіх дуже турбувала доля Палацу культури «Металург». Палац знаходиться у власності Фонду державного майна України, постало питання щодо його продажу. На боротьбу за відстоювання єдиного закладу у місті де є професійна театральна сцена піднялося чи не пів міста. За цей час було написано безліч листів до державних установ та керівництва нашої країни, проведена відеоконференція з представниками Фонду Державного майна та Народного депутату України, яка на жаль, лише підтвердила на скільки байдужими є керівництво країни до проблем невеликих містечок. Та ми не втрачаємо надії, а навпаки продовжуємо робити все для того, щоб все-таки палац культури став власністю громади Новомосковська. Так, на останній черговій сесії міської ради було прийнято рішення внести зміни до бюджету Новомосковська на 2020 рік, які полягали у виділенні 2,5 млн. грн. на утримання даного закладу. Тобто ми доведемо, що зможемо утримувати дане приміщення, що вже знайшли кошти для цього та не зупинимося не досягнувши кінцевого результату.

Новомосковськ приєднався до списку міст України, де розвивається smart-туризм (розумний туризм).

Завдяки конкурсу молодіжних ініціатив «Я українець» (організованим Новомосковським культурно-освітнім дитячо-молодіжним центром) реалізовано останній етап проєкта-переможця Богдана Войта “Моє місто – моя історія”, який передбачав розвиток смарт-туризму.

Головною ідеєю проєкту є створення інформаційних QR табличок із сайтом проєкту і туристичного буклету з найбільш цікавими архітектурними пам’ятками задля ознайомлення містян та гостей міста з історією славетного Новомосковська. Все що необхідно для цього – наявність смартфону.

Тепер на історичних будівлях міста розміщені таблички з QR кодом, що сприяє розвитку інформаційного туризму та підняттю рівня знання історії міста серед мешканців та гостей.

ОРГАНІЗАЦІЯ РОЗГЛЯДУ ЗВЕРНЕНЬ ТА ДІАЛОГ З ГРОМАДОЮ.

Міська рада продовжує працювати, дотримуючись принципів гласності та публічності. В будівлю № 14 по вул. Гетьманській кожен новомосковець може вільно прийти, висловитися і бути почутим.

Так, задля кращого розуміння проблем, які найбільше турбують мешканців 08 липня була проведена зустріч з головами квартальних комітетів.

Такі робочі зустрічі сприяють оперативному вирішенню проблемних питань жителів приватного сектору, дають можливість краще та якісніше співпрацювати міській раді з мешканцями.

Нарада відбувалася у форматі «запитання – відповідь», голови самоорганізації населення вкотре підняли найбільш наболілі питання для своїх мікрорайонів. Всі конструктивні пропозиції та побажання, висловлені під час наради враховані та вже надані доручення відповідним службам.

Також проведена зустріч з головами ОСББ щодо питання співфінансування з міського бюджету по Програмі «Сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів міста Новомосковська на 2020 – 2023 роки». На підтримку ОСББ з місцевого бюджету виділено 2 млн.грн.

Для швидкого вирішення проблем, які існують в місті та реагування на звернення містян, засідання сесії міської ради та її виконавчого комітету проводяться кожного місяця (виключення було в період посиленого карантину).

За 9 місяців вже відбулося 7 чергових засідань сесії міської ради та 18 засідань виконавчого комітету. Загалом прийнято близько 900 питань, які стосувалися розвитку міста і потреб новомосковців.

У стіни міської ради весь час приходить багато людей з різноманітними проблемами та зверненнями. Це говорить про відновлення довіри до влади.

За відповідний період до виконавчого комітету звернулося 2428 осіб.

У зв’язку з карантинними заходами, які були введені Кабінетом Міністрів України з 12 березня 2020 року, на період дії карантину було припинено ведення особистих прийомів керівництвом. Відновлення прийомів розпочалося з 25.05.2020р. після послаблення карантинних заходів.

На особистому прийомі у керівництва міста побувало 444 особи та 190 юридичних осіб, прийом яких веду я особисто. Близько 70% громадян звертались саме до міського Голови.

Результати аналізу письмових звернень за змістом основних питань свідчать, що найбільша кількість звернень надійшла з питань комунального господарства — звернулася 881 особа. Другим з найбільш хвилюючих питань, що порушують громадяни у своїх зверненнях є питання соціальної політики та соціального захисту населення – звернулося 640 осіб. Одними з найбільш складних для позитивного вирішення залишаються житлові питання – 205 звернень , які на жаль швидко вирішити досить складно...."

*     *     *     *     *     *

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...