• Головна
  • Рівень забруднення повітря на Дніпропетровщині перевірятиме високотехнологічна мобільна станція моніторингу
09:18, 24 липня 2020 р.

Рівень забруднення повітря на Дніпропетровщині перевірятиме високотехнологічна мобільна станція моніторингу

Рівень забруднення повітря на Дніпропетровщині перевірятиме високотехнологічна мобільна станція моніторингу

На Дніпропетровщині розпочала роботу перша в Україні референтна мобільна станція моніторингу повітря «Еол-1». Високоточне обладнання дозволяє визначати рівень забруднення за стандартами ЄС. Воно встановлене в мікроавтобусі, тож заміри можна проводити у будь-якій точці області.

Про це на сайті установи розповів голова Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Бондаренко.

«Покращення екологічної ситуації на Дніпропетровщині – один із пріоритетів облдержадміністрації. Підприємства регіону модернізують обладнання аби зменшити шкідливі викиди в повітря - це закріплено в обласній екологічній програмі. Як компанії виконують свої зобов’язання, допомагає визначити система моніторингу. Маємо майже 60 стаціонарних постів. Та три – «лабораторії на колесах». Роботу однієї з них запускаємо сьогодні. Це нова мобільна станція, аналогів якої в Україні немає», – зазначив Олександр Бондаренко.

Рівень забруднення повітря на Дніпропетровщині перевірятиме високотехнологічна мобільна станція моніторингу, фото-1

Головна особливість станції «Еол-1» – високоточне обладнання. Воно вимірює параметри забруднення повітря за еталонними методами, які відповідають стандартам ЄС.

В автоматичному режимі установка визначає вміст у повітрі оксидів вуглецю та азоту, діоксиду сірки, озону, пилу, бензолу, фенолу, формальдегіду та інших речовин. А ще вимірює рівень гамма-випромінювання, деякі метеорологічні параметри – температуру, швидкість та напрям вітру, атмосферний тиск, сонячну радіацію.

«Півроку фахівці Центру екологічного моніторингу проходили навчання роботі з обладнанням, проводити тестові вимірювання. Тепер нарешті можемо розпочати повноцінну роботу з цією станцією. Отримані дані дозволять значно покращити ефективність існуючої системи моніторингу. Отримаємо загальну картину стану повітря в регіоні», – розповів директор Центру екологічного моніторингу Андрій Сідєков.

«Еол-1» може працювати в автономному режимі та від електромережі. Спеціальне програмне забезпечення дозволяє поєднати цю станцію моніторингу з іншими в єдину мережу.

Референтну мобільну станцію придбали обласним коштом. Вартість – близько 14 млн грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...