• Главная
  • Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні
ФОТО
12:36, 12 июня 2020 г.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні

ФОТО
Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні

Школа мистецтв Перещепинської ОТГ, яка працює в адміністративному центрі громади, увійшла до десятки кращих практик України. Рейтинг визначили в Міністерстві культури та інформаційної політики України.

Про це нашому кореспонденту розповіла директор Перещепинської школи мистецтв Олена Пред.

В рамках проекту вже на 1 червня підготовлено до друку збірник «Кращі шоукейси-практики», у якому представили і названий заклад культури Перещепинської ОТГ.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-1

Проект “Децентралізація та реформа культурних послуг”, реалізовується громадською організацією “Товариство дослідників України” , у партнерстві з Міністерством культури та інформаційної політики України, за фінансової підтримки Швейцарії, що надається через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC).

Усього збірник вийде у кількості 250 примірників.

Основним видом діяльності Перещепинської школи мистецтв є освітня діяльність, яка включає організацію та забезпечення мистецько-освітнього процесу з метою формування у здобувачів початкової мистецької освіти компетентностей, передбачених освітньою програмою. Як заклад освіти, школа є середовищем для розвитку творчого мистецького потенціалу громадян, їх художньо-естетичного розвитку, формування потреб громадян у якісному культурному та мистецькому продукті, здобутті додаткових компетентностей у сфері культури, мистецтва, пробудження їх інтересу до творчості.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-2
Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-3

Цільовою аудиторією практики є громадяни без вікових обмежень, які мають бажання отримати певні компетентності у мистецькому напрямку та проживають на території Перещепинської міської, Піщанської, Черкаської, Личківської сільських ОТГ.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-4

У реалізації проєкту брали участь 25 педагогічних працівників Школи мистецтв Перещепинської ОТГ, 350 здобувачів початкової митецької освіти, близько 1000 законних представників здобувачів освіти, керівництво громад.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-5

У 2018-2019 навчальному році Новомосковська районна дитяча школа мистецтв трансформувалася у комунальний заклад Перещепинської міської об’єднаної територіальної громади з назвою «КЗ Перещепинська школа мистецтв».

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-6
Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-7

Засновником школи стала Перещепинська міська рада, 16.01.2019 рішенням сесії Перещепинської міської ради № 28-9/VII було прийняте рішення про перейменування школи й затвердження Статуту у новій редакції на основі типового Положення про мистецьку школу, затвердженого наказом Міністерством культури України від 09.08.2018 року № 686. З метою забезпечення безперервного освітнього процесу у мистецькій школі та враховуючи Перспективний план школи мистецтв, затверджений рішенням педагогічної ради, Перещепинська міська рада прийняла рішення прийняти школу разом з 4 філіями, які знаходяться на територіях Новомосковського району (Черкаська, Гвардійська філії) та Піщанської сільської ОТГ (Меліоративненська та Орлівщинська філії).

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-8
Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-9

Таким чином, Перещепинська міська рада на даний момент забезпечує культурною послугою з надання початкової мистецької освіти мешканців не тільки своєї громади, а й інших населених пунктів Новомосковського району та Піщанської сільської ОТГ.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-10

Відповідно до стратегії розвитку Перещепинської школи мистецтв, дирекція та педагогічний колектив, за підтримки Перещепинського міського голови, працює у напрямку відкриття нових класів та філій мистецької школи на території Перещепинської міської ОТГ (с. Голубівка, с.Керносівка, с. Багате) та, при спроможності територіальних громад, кожній громаді пропонується створення своєї мистецької школи з подальшим приєднанням існуючих філій Перещепинської школи мистецтв.

Перещепинська школа мистецтв увійшла до десятки кращих практик в Україні, фото-11

З травня 2019 року за ініціативи сільського голови села Приорільське, вже проводяться перемовини з сусідньою Личківською сільською ОТГ Магдалинівського району щодо відкриття філії ПШМ з подальшим співфінансуванням, що буде значно економити кошти громади.

Враховуючи географічне положення Перещепинської міської ОТГ, ідентична модель можлива з населеними пунктами Новомажаровської сільської ради Зачепилівського району Харківської області.

Довідково: Шокейс - успішний культурний проект, сфокусований на унікальності культурного середовища та ресурсу громади, який можна чітко описати і формалізувати для його масштабування і реалізації іншими громадами.

Фото надала директор закладу Олена Пред.

Читайте також: Перещепинська школа мистецтв представила в столиці пілотний проект з новацій у викладанні хореографії

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Объявления
live comments feed...