• Головна
  • Вже місяць як Новомосковськ на карантині: як живе місто розповів міський Голова
14:23, 14 квітня 2020 р.

Вже місяць як Новомосковськ на карантині: як живе місто розповів міський Голова

Вже місяць як Новомосковськ на карантині: як живе місто розповів міський Голова

Новомосковський міський Голова Віктор Літвіщенко розповів як живуть, працюють, лікуються, навчаються мешканці міста в умовах карантину: ЗВІТ за місяць.

А також про те, хто, зокрема, забезпечує життєдіяльність Новомосковська:

Шановні новомосковці!

Вже місяць, з 12 березня, місто знаходиться на карантині і кожного дня ми продовжуємо проводити заходи, спрямовані на запобігання поширенню респіраторної хвороби.

Станом на 14 квітня ситуація в місті стабільна. Профільні структури міської ради продовжують реалізацію і контроль необхідних заходів. На сьогодні в місті 4 підтверджених випадки короновірусної інфекції. Всі четверо, у яких підтвердили діагноз, знаходяться на лікуванні в Міській клінічній лікарні № 21 ім. проф. Є.Г. Попкової м. Дніпро. 29 жителів нашого міста, які контактували з інфікованими на COVID-19, знаходяться під наглядом сімейних лікарів. Здійснюється контроль за особами, які нещодавно повернулися із-за кордону. Наразі майже 60 з них знаходяться на самоізоляції та постійно інформують лікарів про свій стан здоров’я.

На сьогодні у місті є 6 апаратів ШВЛ, призначених для тривалої вентиляції.
"Новомосковська центральна міська лікарня" визначена однією з госпітальних баз, де в разі необхідності будуть приймати хворих на коронавірус.
Для закупівлі необхідного медичного обладнання, ліків, індивідуальних засобів захисту на черговій сесії міської ради з бюджету виділено 3 млн. 200 тис. грн. Наразі міська лікарня забезпечена необхідними засобами індивідуального захисту (респіратори, маски, рукавички нітрилові, окуляри, бахіли), дезінфікуючими засобами, захисними костюмами, безконтактними термометрами та медикаментами. На запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби вже витрачено з місцевого бюджету 657 тис. грн.

Міським Головою проведені переговори з керівниками підприємств та підприємцями про гуманітарну допомогу. На цей час до медзакладів міста вона надійшла від Благодійного фонду «Відродження регіону» на суму
112, 5 тис. грн., АТ «Оператор газорозподільної системи «Дніпропетровськгаз» на суму 67 тис. грн., ТОВ «Південтрансбудкомплект» на суму 35, 5 тис. грн., ТОВ Науково-виробнича компанія «ТОП» - кисневий концентратор на суму 36 тис. грн. та інших.

Медичні установи міста отримали засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі розчини, бинти, вату, шприци, відсмоктувачі, оприскувачі, респіратори, сушильні прилади та інше.
Також надійшла допомога і від небайдужих жителів міста.

З Департаменту охорони здоров’я отримано ще 50 захисних костюмів та 500 шт. респіраторів.
Висловлюю щиру подяку кожному благодійнику, який долучається до боротьби з коронавірусом, надаючи допомогу медичним установам міста в такий нелегкий час.

Громадський транспорт працює зі встановленими в рамках карантину обмеженнями. Перевезення здійснюється на 10 міських автобусних маршрутах загального користування згідно розкладу руху, який оприлюднений на офіційному вебсайті міської ради та в межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу. Першочергове право посадки в міський громадський транспорт мають працівники критичної інфраструктури.

Всі комунальні підприємства працюють в штатному режимі, надають необхідні послуги мешканцям. Тимчасово припинено прийом абонентів. Для жителів забезпечена можливість комунікації через телефон і електронні сервіси.

Триває посилена дезінфекція під’їздів житлових будинків, ліфтів, громадських місць, дитячих майданчиків працівниками комунальних підприємств.

Дезінфікуючим розчином обробляються основні магістралі міста із залученням спецтехніки 31-ї пожежної частини та Новомосковського комбінату комунальних підприємств.
Аварійні служби працюють в штатному режимі задля оперативного вирішення проблемних питань, ліквідації можливих аварій та забезпечення сталої роботи систем життєзабезпечення міста.

В умовах карантину виконуються першочергові роботи з проведення капітальних та поточних ремонтів. Виконано капітальний ремонт пасажирського ліфта у І під’їзді будинку №35 по вул. Шевченка, планується поточний ремонт пасажирського ліфта у будинку №7 по вул. Українська. Розпочато реалізацію проєкту по утепленню покрівлі мансардного поверху будинку №32 по вул. Сучкова.

В посиленому режимі працюють соціальні робітники, проводиться відвідування одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю вдома з метою догляду за ними, доставки ліків, продуктів харчування, засобів гігієни для убезпечення їх інфікування.

Загальна кількість отримувачів соціальних послуг відділення соціальної допомоги вдома майже 2000 осіб.
Надається допомога громадянам щодо доставки продуктів харчування, ліків та засобів гігієни, які перебувають на самоізоляції вдома.

За підтримки мережі продуктових магазинів АТБ працівниками територіального центру доставлено 500 продуктових наборів громадянам віком понад 80 років, одиноким громадянам похилого віку, особам з інвалідністю.

Незалежно від того, скільки триватиме карантин, місто готове забезпечувати літніх та самотніх людей всім необхідним.

Робота закладів освіти організована у дистанційному форматі. Працівниками закладів освіти постійно проводяться онлайн - інструктажі та консультації для батьків та учнів з питань організації такої форми навчання та надаються роз`яснення щодо виконання завдань у Viber i Telegram групах та соціальній мережі Facebook.

Учителі постійно перебувають на зв’язку з учнями, батьками, керівництвом закладів, готуються до уроків на онлайн-платформах, пропонують учням різноманітні завдання, перевіряють їх виконання, ведуть облік оцінок за період карантину. Тому учні й надалі отримують нові знання та засвоюють програмний матеріал.

Напередодні великого свята — Великодня особливо гостро постала проблема участі мешканців міста у масових релігійних обрядах. Наразі досягнута домовленість з релігійними організаціями щодо безпечного святкування в умовах поширення інфекції. Заборонено проведення всіх масових заходів, у тому числі і релігійних зібрань.

Всім нам хочеться скоріше повернутися до звичайного життя, тому давайте зараз докладемо максимум зусиль для того, щоб цей час швидше настав.

Будьте дисципліновані, залишайтеся вдома! Бережіть себе та своїх близьких!

Міський Голова В.І.ЛІТВІЩЕНКО

Читайте також: COVID-19 виявили ще в 11 мешканців Дніпропетровської області

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...