Усі наявні на Новомосковщині пасіки повинні бути зареєстровані: та інші вимоги Держпродспоживслужби

До відома бджолярів: Новомосковське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області звертає увагу бджолярів на те, що всі наявні в Україні пасіки підлягають обов’язковій реєстрації та паспортизації, а також на необхідність проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів.

Інформацію оприлюднили на сайті Новомосковської міської ради.

Державна реєстрація пасіки здійснюється за місцем проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи в місцевих органах самоврядування відповідно до Порядку реєстрації пасік, затвердженому наказом Міністерства аграрної політики України від 20.09.2000 № 184/82.

При зміні назви чи адреси пасіки необхідно обов’язково проінформувати про це Новомосковське міськрайонне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області (вул. Зіни Білої, 89) протягом 10 днів.

Відповідно до вказаного Порядку під час реєстрації пасіки Новомосковською районною державною лікарнею ветеринарної медицини (вул. Зіни Білої, 89) проводиться її обстеження, дані заносяться в журнал обліку пасік. З метою обліку здійснення лікувально-профілактичних заходів видається Ветеринарно-санітарний паспорт, який є офіційним документом, що пред'являється для отримання ветеринарного свідоцтва або довідки.

При розміщенні, облаштуванні пасіки, утриманні, годівлі, розведенні бджіл необхідно дотримуватися вимог Інструкції щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєння бджіл, яка затверджена наказом головного державного інспектора ветеринарної медицини 30.01.2001 року № 9 та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 12.02.2001 року за № 131/5322.

При розміщенні пасік на земельних ділянках інших власників або перевезенні (кочівлі) пасік за згодою інших власників або користувачів, необхідно поставити пасіку на облік у місцевому органі самоврядування, на територію якого прибув на кочівлю, або на території якого розмістив пасіку.

Власникам пасік бджолосімей, що перевозяться, видається у встановленому порядку ветеринарне свідоцтво за формою № 1-вет (при перевезенні у межах адміністративного району - довідка), яке підтверджує благополуччя пасік і місць їх вивозу щодо заразних хвороб бджіл. Свідоцтво видається не раніше ніж за три дні.

Згідно вимог чинного законодавства, забороняється переміщення бджіл та продуктів бджільництва з пасік, які не мають ветеринарно-санітарного паспорта та даних за останні 6 місяців щодо характеристик пасіки, її епізоотичного стану, проведених лабораторних досліджень, лікувально-профілактичних та санітарних заходів.

До перевезення на медозбір бджолосім'ї підлягають на місці клінічному дослідженню, профілактично-лікувальним обробкам з одночасним лабораторним дослідженням матеріалу з пасік, а вулики - дезінфекції і дезакаризації. Ці роботи мають бути завершені за 5 днів до відправлення. Результати досліджень і зведення про обробки бджолосімей фахівці ветмедицини зобов'язані записати у ветеринарно-санітарний паспорт пасіки із засвідченням печаткою державної установи ветеринарної медицини.

Пасіки піддаються ветеринарно-санітарному обстеженню, не менше двох разів на рік з одночасним відбором зразків підмору, розплоду бджіл та іншого матеріалу.

Видача ветеринарного свідоцтва та видача ветеринарної довідки є платними адміністративними послугами за які справляється фіксована плата адміністративного збору в розмірі 18,09 грн. та 14,46 грн. відповідно.

Справляється також плата за послуги зі здійснення ветеринарно-санітарних заходів, а саме:

- клінічний огляд 1 бджолосім’ї - 35,68 грн з ПДВ;- виклик спеціаліста ветеринарної медицини 1 виклик 35,39 грн. з ПДВ;- виїзд спеціаліста ветеринарної медицини за 1 км. 6,11 грн. з ПДВ;- послуга з видачі ветеринарно-санітарного паспорту пасіки 61,06 грн з ПДВ.

При встановленні заразних захворювань бджіл пасіку оголошують неблагополучною та вводять обмеження на реалізацію продуктів бджільництва. Для лікування бджіл застосовують лише зареєстровані в Україні препарати згідно з настановами щодо їх застосування.

Підставою для реалізації меду на продовольчому ринку є наявність державної реєстрації оператору ринку в Держпродспоживслужбі (якщо це первинне виробництво меду, а в разі виробництва та/або зберігання меду – наявність експлуатаційного дозволу), ветеринарно-санітарного паспорта та експертного висновку державної лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку.

Звертаю увагу, якщо пасіки не занесені до реєстру, то юридично їх не існує, і у випадку крадіжки, отруєння бджіл при застосуванні пестицидів аграріями, стихійного лиха, чи інших форс-мажорних обставин, довести розміри шкоди та претендувати на відшкодування збитків буде неможливо.

За всіма питаннями прошу звертатись тимчасово (на період карантину щодо коронавірусної хвороби (COVID-19)) до Новомосковської районної державної лікарні ветеринарної медицини за телефонами: (05693)7-15-75, (05693)7-15-79 або на електронну пошту (e-mail: [email protected]) та до Новомосковського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області на електронну пошту (e-mail: [email protected]).

Особистий прийом громадян тимчасово призупинено.

Начальник відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Новомосковського міськрайонного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області С.С. Бровенко.

Читайте також: У Новомосковській міській раді наголошують на необхідності дотримання карантинних обмежень: що заборонено

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Криминал
Поліція Дніпра затримала групу «чорних ріелторів», причетних до ряду тяжких злочинів. Про це повідомили на сайті Національної поліціії Дніпропетровської області. Зловмисники шахрайським шляхом отримали право власності на нерухомість та незаконно утримували потерпілих у власних будинках. Співробітники Дніпровського відділу поліції встановили, що складу групи входили троє чоловіків. В ході розслідування з’ясувалося, що вони причетні до смерті 44-річного чоло...
Общество
На выходных стали известны условия получения Украиной очередного кредита от МВФ. В числе прочих речь идет о необходимости перезагрузки и изменения процедуры формирования Высшего совета правосудия (ВСП). Об этом пишет СТРАНА.ua. Еще в апреле детали предстоящей, как того требует МВФ, реформы ВСП, рассказывал министр юстиции Денис Малюська. По его словам, будут внедрены механизмы проверки добропорядочности членов Совета. Интересно, что попытки создать такой м...
Общество
У відділі освіти Перещепинської міської об’єднаної територіальної громади закуплять дев’ять безконтактних термометрів. На єдиному сайті державних електронних закупівель ПРОЗОРО оголосили щодо цього тендерну процедуру з визначення постачальника. Витратити на закупівлю у замовника планують 19 тисяч 800 гривень. Переможець тендеру - ТОВ "ІНКОС ЛАЙН". 26 травня на ПРОЗОРО оприлюднили укладений між постачальником та замовником Договір. Читайте також: Дитячі сад...
Общество
Три фирмы, расположенные в заброшенном доме в Каменском, получили более 70 млн бюджетных средств. Об этом пишет сайт Каменского «Моє місто». В Каменском вот в этом доме по документам расположен офисный центр, в котором зарегистрированы сразу три фирмы, которые имеют очень успешную деятельность на тендерах от Каменского городского совета, его департаментов и коммунальных предприятий. Итак, по порядку: Предприятие №1 ОБЩЕСТВО С ОГРАНИЧЕННОЙ ОТВЕТСТВЕННОСТЬЮ...
Общество
У Новомосковську рішенням міського штабу з ТЕБ та НС (ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19) запровадили послаблення карантинних заходів. Пройшло засідання штабу 25 травня. Інформацію прес-служба Новомосковської міської ради оприлюднила на сайті установи. У зв’язку зі сприятливою епідемічною ситуацією, що склалася у місті та країні, дозволя...
Общество
Зараз в Дніпропетровській області на стаціонарному лікуванні знаходяться 98 пацієнтів, 45 з них мають ускладнення – пневмонію. Троє підключені до апарату ШВЛ. Про це повідомили в Дніпропетровській обласній раді. Найбільше хворих у лікарні № 21 Дніпра – 52. П’ятеро - у реанімаційному відділенні. Криворізька інфекційна лікарня №1 надає допомогу 22 хворим, яких госпіталізовано до стаціонару. У лікарні №7 Кривого Рога надають допомогу вагітним з діагнозом коро...
Общество
Відновлення роботи закладів дошкільної освіти в Новомосковську буде поступовим, і запрацюють вони не раніше 8-го червня цього року. Про це йшлося на засіданні міського штабу з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру місцевого рівня, пов’язаної з поширенням коронавірусної хвороби COVID-19, яке відбулося 25 травня в приміщенні міськвиконкому. Вирішували на ньому питання впровадження адаптивних пом’якшень карантинних...
Общество
Минулої доби підтвердили коронавірусну хворобу ще у одного мешканця Новомосковського району. Цю інформацію, разом з загальнообласною статистикою, повідомили в прес-службі Дніпропетровської обласної ради. Усього на Новомосковщині станом на кінець доби 26-го травня зафіксували 9 випадків COVID. На 23.00 годину 26-го травня перевірили (за добу) 488 досліджень: ✅по ДУ«Дніпропетровський ОЛЦ МОЗ України» - 288; ✅по КП «Дніпропетровська обласна клінічна лікарня і...
Экология
У Новомосковську протягом усього дня небо буде вкрите хмарами. Без опадів. Температура: вдень - +18  +19 градусів; вночі - +10  +9. Швидкість вітру до 3-х метрів на секунду. За останні 130 років 27 травня: МАКС: 33.0° (2003); МІН: 4.8° (1904). Народний прогноз погоди: 27 травня вшановується пам'ять святого мученика Ісидора. В давні часи цього дня очікували, як закінчення будь-яких холодів: "На Ісидора відійдуть усі сивери (холода)". Але якщо день видавався...