• Головна
  • Адміністративна відповідальність за порушення правил карантину й кримінальна - за умисне зараження людей: що ще у новому законопроекті від депутатів
13:35, 20 березня 2020 р.

Адміністративна відповідальність за порушення правил карантину й кримінальна - за умисне зараження людей: що ще у новому законопроекті від депутатів

Адміністративна відповідальність за порушення правил карантину й кримінальна - за умисне зараження людей: що ще у новому законопроекті від  депутатів

На позачерговому засіданні 17 березня, Верховна Рада підтримала ЗАКОНОПРОЕКТ про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19).

“За” — проголосували 344 депутати.

Текст проголосованого депутатами Верховної Ради законопроекту оприлюднили на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України.

Одним з пунктів прийнятого документу значиться:

 - Адміністративна відповідальність за порушення правил карантину й кримінальна відповідальність за умисне зараження людей.

А також (Законопроект прийняли із урахуванням правок від Міністерства цифрової трансформації України):

 - На період карантину, роботодавець може дозволити працівнику, у тому числі держслубовцю, працювати вдома.

 - Власники підприємств, установ, організацій можуть змінювати режим роботи, щодо прийому та обслуговування осіб.

 - З дня оголошення карантину зупиняється перебіг строків звернення за отриманням та строків надання адміністративних та інших послуг.

 - Прийнятий проект закону передбачає, що термін перебування у відпустці без збереження заробітної плати не буде включатися у загальний строк відпустки.

 - Органам державного нагляду (контролю) заборонено проводити планові перевірки в сфері господарської діяльності.

 - Також забороняється нарахування та стягнення штрафів чи пені за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припинення надання житлово-комунальних послуг у разі їх неоплати.

 - Що ж стосується іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати за межі України та звернутися до Державної міграційної служби України, то згідно прийнятого закону до них не застосовується адміністративна відповідальність.

 - Також на період карантину та на 30 днів після нього забороняється скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

 - Лікарські засоби та обладнання, необхідні для заходів запобігання виникнення та поширення, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій коронавірусної хвороби - не будуть обкладатися ввізним митом.

 - Держслужбовцям дозволяється подати декларацію за минулий рік на три місяці пізніше, ніж того вимагає діюче законодавство - тобто до 1 червня.

 - У тижневий термін Кабінет Міністрів має встановити додаткові доплати до заробітної плати медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті на роботах з ліквідації захворювання серед людей на коронавірусну хворобу (COVID-19).

Читайте також: На Дніпропетровщині курсують автомобілі із гучномовцями і нагадують про необхідність дотримуватися карантину (фото, відео)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...