• Головна
  • До Міжнародного дня рідної мови на Дніпропетровщині провели мистецько-читацьку конференцію
17:44, 20 лютого 2020 р.

До Міжнародного дня рідної мови на Дніпропетровщині провели мистецько-читацьку конференцію

До Міжнародного дня рідної мови на Дніпропетровщині провели мистецько-читацьку конференцію

«Яке прекрасне рідне слово! Воно не світ, а всі світи». До Міжнародного дня рідної мови 20 лютого у Дніпрі провели мистецько-читацьку конференцію. Вона пройшла в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Первоучителів слов’янських Кирила і Мефодія.

На захід завітало близько сотні людей – викладачів і студентів, представників національних спілок та культурних осередків області.

Про це розповіли на сайті ДніпроОДА.

«Сьогодні до бібліотеки завітали ті, хто цікавиться мовним питанням. Цим заходом ми хотіли донести, що мова – це як матір для кожної людини. Це і людська спадщина, і коріння. Якщо мова не втрачена, то і народність існує. Тому питання збереження рідної мови – надзвичайно важливе та актуальне», – сказала заступниця начальниці управління культури, національностей і релігій Дніпропетровської ОДА Світлана Світлічна.

Під час конференції обговорили, як розвиваються мови у різних країнах світу. Обмінялися думками щодо місця та ролі бібліотек, університетів та інших осередків культури у збереженні мови. Згадали й ті, що вже втрачені. Також презентували новий інформаційний буклет про національно-культурні товариства Дніпропетровшини.

До Міжнародного дня рідної мови на Дніпропетровщині провели мистецько-читацьку конференцію, фото-1

«Щороку у бібліотеці ми проводимо подібні заходи. З нагоди міжнародного свята вирішили поговорити про те, чому важливо оберігати рідну мову, у який спосіб це можна робити, яка роль бібліотек та громадських організацій у цьому процесі», – розповіла вчена секретарка ДОУНБ Юлія Зюлева.

На захід завітали представники понад 20 національних спілок Дніпропетровщини – зокрема, польської, німецької, литовської, вірменської, єврейської, азербайджанської, корейської, болгарської. Також – викладачі, студенти та просто зацікавлені містяни.

«Мій батько народився у Ржищеві. Хоча тоді це було, переважно, єврейське містечко, усі розмовляли українською. Саме вона була для нього рідною, – розповів винахідник, поет та прозаїк, представник єврейської громади Юрій Поліський. – Пізніше батько переїхав до російськомовного Катеринослава, але до кінця своїх днів розмовляв саме українською».

Нині на Дніпропетровщини мешкають представники майже 100 національностей.

Читайте також: У Новомосковську вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні: фото

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...