• Главная
  • У Новомосковську пройшла зустріч з відомим істориком-археологом
15:07, 11 февраля 2020 г.

У Новомосковську пройшла зустріч з відомим істориком-археологом

У Новомосковську пройшла зустріч з відомим істориком-археологом

9 лютого в читальному залі Центральної міської бібліотеки в рамках засідання клубу прихильників історії «Відлуння» відбулася зустріч з відомим археологом та істориком Володимиром Шалобудовим - «Новобогородицька фортеця – безцінна пам’ятка історії».

Новобогородицька фортеця була збудована у 1668 році на території, яка відповідає сучасному Самарському району міста Дніпро. Історію вона має довгу та цікаву, адже з нею пов’язана діяльність Івана Мазепи, Петра Іваненка (Петрика), війни з Кримським ханством та Османською імперією.

У Новомосковську пройшла зустріч з відомим істориком-археологом, фото-1

Наразі від колишньої величі залишилися хіба що вали і частини фундаменту.

У 2001 році постановою Кабміну цей об’єкт було визнано пам’яткою історії національного значення і саме з цього року на території колишньої фортеці почалися археологічні дослідження. Земля тут буквально всіяна безцінними артефактами: скіфські прикраси, стародавня зброя, монети петровських часів – все це було знайдено в Новобогородицькій фортеці.

Ще багато чого залишилося під землею, адже розкопки ведуться не постійно, а територія тим часом тоне під купами будівельного сміття. Це те, що ми маємо наразі.

У Новомосковську пройшла зустріч з відомим істориком-археологом, фото-2

Про історію виникнення, будування та історичні події, пов’язані в фортецею розповів Володимир Шалобудов. Археолог також продемонстрував цікаві знахідки – наконечник козацького списа, частинку дзеркала (вилитого з бронзи) часів Золотої Орди та іконку святого Миколая.

Аудиторія ставила дуже багато запитань, на які пан Володимир із задоволенням відповідав.

Гості також мали можливість переглянути декілька альбомів та книги з власного архіву історика, а провідний бібліотекар читального залу Наталія Дегтяр познайомила присутніх з літературою на краєзнавчу тему.

Інформація та фото від Анастасії Д’якової.

Читайте також: У Новомосковському музеї запрошують переглянути художню виставку: «…в картинах воїна-афганця – пережите»

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...