• Главная
  • Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію
18:31, 23 января 2020 г.

Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію

Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію

21 січня, напередодні Дня Соборності України, в читальному залі Центральної міської бібліотеки пройшло історичне досьє «Україно, твоя доля – єдність, злагода і воля».

101 рік тому 22 січня був підписаний Акт Злуки між двома українськими республіками (УНР та ЗУНР), і українці Наддніпрянщини та Наддністрянщини вперше за 600 років боротьби за власний суверенітет об’єдналися в єдину Державу. І, хоч в тих історичних умовах було дуже складно втримати незалежність, саме ця подія сформувала підґрунтя для відродження Незалежної, Соборної, демократичної України в 1991 році.

Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію, фото-1

Детально про історичні події, що передували підписанню Акту Злуки, а також про святкування першого в історії Дня Соборності України сто років тому розповіли ведучі заходу, провідний бібліотекар читального залу Наталія Дегтяр та провідний бібліограф Ніна Недзієльська.

Запрошені гості, студенти третього курсу ПТУ № 48, уважно слухали ведучих, адже бібліотекарі окрім загальновідомої інформації навели цікаві факти та процитували відгуки очевидців, а також проілюстрували свою розповідь документальними уривками про урочистості на честь підписання Акту Злуки.

Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію, фото-2

«Роками наш народ боровся за власну державність та суверенітет кордонів. Сьогодні в районі операції об’єднаних сил бійці так само, як і їхні прадіди 100 років тому, відстоюють незалежність і соборність України. Віримо, що нам вдасться побороти всіх ворогів і відновити територіальну цілісність нашої квітучої, милої серцю країни», - йшлося зокрема в розповіді ведучих заходу.

Наприкінці лекції провідний бібліограф познайомила студентів з добіркою літератури на тему Соборності та загалом історії України, яку можна використовувати у навчанні, або для поглибленого вивчення теми шанувальниками історії.

Фото та інформація від Анастасії Д'якової.

Акт Злуки, як підґрунтя нинішнього відродження держави: студенти Новомосковська здійснили екскурс в історію, фото-3

Читайте також: У Новомосковську відзначили День Соборності України

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...