• Главная
  • Із січня розраховуватися за спожитий газ українці будуть по двом платіжкам
12:51, 2 января 2020 г.

Із січня розраховуватися за спожитий газ українці будуть по двом платіжкам

Із січня розраховуватися за спожитий газ українці будуть по двом платіжкам

Із січня українці будуть отримувати дві платіжки за газ: одну за споживання газу, другу — за його транспортування.

Про це, з посиланням на інформацію від РГК (Регіональна газова компанія), до якої входять близько 20 облгазів, в тому числі і «Дніпропетровськгаз», повідомили на сайті МІНФІН

«За основу береться обсяг споживання протягом усього року газу... Сума кубів газу, спожитого за рік, множиться на тариф на доставку. Результат ділиться на 12 рівних платежів, які виплачуються щомісяця протягом року», — сказано в повідомленні РГК.

При цьому, за січень місяць послуги транспортування потрібно буде сплатити вже у січні місяці. Тариф розрахували, з урахуванням об'ємів минулого "газового року" (з жовтня по вересень). 

Для домогосподарств з плитою та колонкою, які використовують 170 кубометрів газу в рік, або 14-15 кубометрів на місяць, щомісячний платіж за доставку не буде перевищувати 16 грн.

Найвищі тарифи будуть у Миколаєві (15,4 грн), Чернівцях (14,8 грн), Івано-Франківську (14,1 грн), найнижчі – у Харкові (4,2 грн), Кривому Розі (4,9 грн) і Дніпрі (7,8 грн). При цьому тарифи не будуть залежати від сезону.

У РГК рекомендують споживачам з газовою плитою або колонкою платити єдиним платежем за квартал, півроку або рік. Тоді економія на комісії складе 100-200 грн на рік, оскільки комісія в багатьох банках становить більше, ніж сума самого тарифу.

При цьому споживачам з газовими лічильниками, хто за фактом не користувався послугою газу в певний період, все одно доведеться платити за транспортування газу.

Наступного року, обіцяють у компанії, плата за доставку газу буде скорегована відповідно до фактичного обсягу споживання.

До того ж, на сайті «Дніпропетровськгаз збут» повідомляють:

"НАК «Нафтогаз України» визначив гарантовану ціну газу на перший квартал та квітень 2020 року. Гарантована ціна газу на перший квартал та квітень 2020 року збігається з місячною ціною на січень 2020 року і становить 6 765,00 грн/тис куб. м.".

При цьому додають, що ціна не включає вартість транспортування та доставки газу.

Читайте також: Підприємство «Дніпропетровськгаз» оштрафували за донарахування об’ємів газу побутовим споживачам

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...