• Главная
  • У Новомосковську пройшов «День калини»
12:53, 19 ноября 2019 г.

У Новомосковську пройшов «День калини»

У Новомосковську пройшов «День калини»

17 листопада на абонементі Новомосковської центральної міської бібліотеки в рамках засідання жіночого клубу «Роксолана» пройшло свято, присвячене красивій та цілющій рослині, символу країни: «Є на світі моя країна, де червона цвіте калина».

Ведучі, провідні фахівці відділу Тетяна Коряк та Ірина Уханова розповіли про образ калини в українській культурі, зокрема в літературі. Перед глядачами також виступила травниця Катерина Ліліцька, яка поділилася з аудиторією рецептами народної медицини з використанням ягід калини.

У Новомосковську пройшов «День калини», фото-1
У Новомосковську пройшов «День калини», фото-2

Легенди та перекази розповідали учасниці клубу Людмила Князева, Ірина Тімофєєва, Валентина Ісаєнко, Олена Волик та Лариса Гук. Жінки також підготували вірші, загадки, а бібліотекарі провели для гостей заходу калинову вікторину.

У Новомосковську пройшов «День калини», фото-3

Проте свято калини виявилося не тільки інформаційно-пізнавальним. Коли мова заходить про культуру, не можна відокремити музику й прекрасні народні пісні, які цього дня для аудиторії майстерно виконували учасники народного аматорського ансамблю бандуристів «Сарма» (художній керівник Світлана Куценко). Ельвіра Сіроженко, Світлана Хрінник, Людмила Волчкова, Володимир Кириченко та Анатолій Тітієвський завдяки живій музиці, чарівним голосам, до тремтіння в серці знайомим та рідним пісням, створили неймовірну атмосферу, просякнуту справжньою українською автентичністю.

У Новомосковську пройшов «День калини», фото-4

Наостанок учасниця музичного ансамблю Людмила Волчкова потішила публіку гуморесками, щоб остаточно завершити вечір на найвищій позитивній ноті.

Калина здавна вважається одним із традиційних символів України. Не просто так говорять: «Без верби і калини нема України». Їй присвячено безліч приказок та прислів’їв, легенд, загадок та народних прикмет. Поети та письменники згадують червону ягідку, порівнюючи її з намистом, коралами та, безперечно, з жіночою вродою. Видатний Тарас Григорович Шевченко, до речі, у «Кобзарі» слово «калина» вжив 385 разів, а всього у своїх творах згадував про неї 965 разів.

У Новомосковську пройшов «День калини», фото-5

Популярна калина не тільки в літературі, згадується не тільки в піснях і переказах. Ягода є також дуже добрим народним засобом лікування різних недуг і, окрім великого символічного значення, століттями на практиці допомагає українцям в подоланні хвороб.

Інформацію та світлини надала Анастасія Д’якова.

Читайте також: Неплатоспроможні боржники «Новомосковськводоканалу» зможуть укласти договір реструктуризації

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
0,0
Оцените первым
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить

Комментарии

Объявления
live comments feed...