• Головна
  • У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?
12:38, 5 листопада 2019 р.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?

Чи є насправді підземні ходи, так звані козацькі печери, під Новомосковськом, чи це лише вигадки старожилів?

Питання з’ясовували 3 листопада в читальному залі Центральної міської бібліотеки Новомосковська під час останнього в цьому році засідання клубу прихильників історії «Відлуння».

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-1

«Не кожне місто має свої туристичні маршрути, проте Новомосковську є що запропонувати туристам. Зелене містечко, яке розкинулося на березі Самари, має достатньо визначних точок на карті зі своїми історіями та легендами. Зокрема, оповиті міфами новомосковські козацькі печери, що буцімто простягаються від Свято-Миколаївського пустельного Самарського монастиря до Свято-Троїцького собору та розходяться у різні боки до довколишніх сіл», - таким вступом відкрила засідання клубу його керівник, провідний спеціаліст Центральної міської бібліотеки Наталія Дегтяр.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-2

За свідченнями істориків, усюди, де селилися козаки, вони будували ходи під землею, які, у разі нападу ворога, могли стати єдиним порятунком для загону. Розповідають також, що після Другої Світової війни (а в цей час в монастирі розмістили спочатку будинок для літніх, а потім інтернат для людей з особливими потребами) дехто бачив ходи, а двоє дітей навіть там заблукали.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-3

Подейкують, що в печерах бачили останки ченців, проте наскільки далеко ходи могли тягнутися – невідомо, адже, поки що, немає жодних документальних підтверджень їх існування.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-4

Свої думки з приводу теорії існування висловили члени клубу Олег Поймьонов, Василь Затишняк, Сергій Лісовий, Євген Шульга, Валентин Калашніков, Леонід Мачковський та Руслан Сергійчук. Всі вони поділилися власними історіями та переказами історій своїх знайомих, які так чи інакше стикалися з чимось, що нагадувало про печери під нашим містом. Проте були й думки, що суперечать цьому припущенню.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-5

Як і завжди, тема викликала бурхливі обговорення, але, як би там не було, жоден історик, поки що, не проводив фундаментальних досліджень. Не було на наших землях й археологічних розкопок, а також якихось офіційних знахідок. Тож, усі розказані гостями заходу історії лише збільшили таємничість навколо, можливо існуючих, новомосковських козацьких печер, додавши їм ще більшої загадковості.

У Новомосковську з'ясовували: козацькі печери в Присамар'ї - правда чи вигадка?, фото-6

Інформацію та фото надала Анастасія Д'якова.

Читайте також: Мешканців Новомосковщини запрошують приєднатися до радіодиктанту національної єдності

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Оголошення
live comments feed...