В управлінні Держпраці області розповіли про закони, які регулюють питання праці неповнолітніх

В управлінні Держпраці області розповіли про закони, які регулюють питання праці неповнолітніх, Ольга

З метою підвищення рівня обізнаності дітей та роботодавців щодо додержання законодавства про працю відносно неповнолітніх та недопущення використання найгірших форм дитячої праці -

Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області інформує.

Матеріал розмістили на сторінці у фейсбук відділу з питань інфраструктури та інвестицій Новомосковського міськвиконкому.

Неповнолітніми вважаються особи віком від 14 до 18 років з якими у відповідності до п.5 ч.1 ст.24 КЗпП України трудові договори укладаються в обов’язковому порядку в письмовій формі.

Праця неповнолітніх - основні гарантії

При прийнятті на роботу неповнолітнім особамдо 16 років необхідно мати: 1) копію свідоцтва про народження (замість паспорта), 2) згоду одного з батьків або особи, що його замінює, 3) документ, який підтверджує, що особа буде виконувати роботу у вільний від навчання час.

Відповідно до ст. 187 КЗпПУкраїни, неповнолітні у трудових правовідносинах прирівнюються у правах до повнолітніх, а в галузі охорони праці, робочого часу, відпусток та деяких інших умов праці користуються пільгами, встановленими законодавством України.

Робочий час і час відпочинку:

Пунктом 1 частини першоїстатті 51 КЗпПУкраїни для неповнолітніх працівників встановлено скорочену тривалість робочого часу:особам від 16 до 18 років — до 36 годин на тиждень (включно);особам від 15 до 16 років — до 24 годин на тиждень (включно);учнівіком від 14 до 15 років, які працюють під час канікул можуть працювати не більше 24 години на тиждень. Для учнів, які працюють протягом навчального року у вільний віднавчання час, тривалість робочого часу не може перевищувати половини максимальної тривалості робочого часу, передбаченоїст. 51 КЗпПУкраїни.

Заборонено

Залучати неповнолітніх працівників до нічних, надурочних робіт та робіт у вихіднідні (ст. 55, 63, 192 КЗпПУкраїни, ст. 11 Закону «Про охорону праці»);застосовувати працю неповнолітніхосіб на важких роботах та на роботах із шкідливими або небезпечними умовами праці, а також на підземних роботах (ст. 190 КЗпПУкраїни, ст. 11 «Про охоронупраці»);залучати неповнолітніх осіб до підіймання та переміщення речей, маса яких перевищує встановлені для них граничні норми (ст. 190 КЗпПУкраїни, ст. 11 Закону «Про охоронупраці»).

Надання відпусток неповнолітнім

Ст. 75 КЗпП України та ч.8 ст. 6 Закону України «Про відпустки» встановлено, що для неповнолітніх працівників, котрі не досягли вісімнадцятирічного віку, тривалість щорічної основної відпустки становить 31 календарний день. Щорічна основна відпустка повної тривалості надається неповнолітньому працівникові за йогобажанням у зручний для нього час (ст. 195 КЗпПУкраїни, ст. 10 Закону «Провідпустки»). Згіднозістаттею 195 КЗпПУкраїни та статтею 10 Закону «Про відпустки» неповнолітньому працівникові може надаватися щорічна відпустка повної тривалості в перший рік його роботи на підприємстві, навіть якщо він ще не відпрацював шість безперервних місяців на цьому підприємстві.

Конституція України забороняє будь-яку примусову працю, залучення дітей до праці можливе лише за умови, якщо ця праця не буде перешкоджати заняттям в школі та здоров'ю дитини!

У разі інформації про порушення прав дитини у сфері праці або використання дітей у найгірших формах праці, просимо негайно повідомляти про такі факти Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області за адресою: 49107, м. Дніпро, вул. Казакова, 3; офіційний E-mail: [email protected]або Державну службу України з питань праціза адресою: 01601, м. Київ, вул. Десятинна, 14; офіційний E-mail: [email protected]

Ірина БІЛАНИНЕЦЬ

Заступник начальника відділу з питань додержання

законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість,

працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Дніпровському регіоні управління з питань праці Головного

управління Держпраці у Дніпропетровській області

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии