• Головна
  • Аварійний викид на Придніпровській ТЕС: чи це вплине на екологію регіону
18:38, 8 вересня 2019 р.

Аварійний викид на Придніпровській ТЕС: чи це вплине на екологію регіону

Аварійний викид на Придніпровській ТЕС: чи це вплине на екологію регіону

Днями жителі Дніпра та області були схвильовані хмарою чорного диму, яка з’явилась над місцевою електростанцією.

Ситуацію у прес-службі ТЕС пояснили збоєм автоматики котла.

Про це проінформували на сайті Дніпропетровської обласної ради.

Втім, як саме вплине на стан екології області те що сталося, не всім і не до кінця зрозуміло.

«Цей залповий викид є аварійною подією, які на підприємстві, на жаль, трапляються доволі часто. Проте, не тільки вони негативно впливають на забруднення повітря у місті та області. Викиди є постійно, навіть , коли це не так помітно неозброєним оком. Сама по собі діяльність Придніпровської ТЕС наносить негативний вплив довкіллю», — розповів Олексій Ангурець, депутат обласної ради та заступник директора обласного «Центру екологічного моніторингу».

За статистичними даними Придніпровська ТЕС входить у 25 найбільших забруднювачів Дніпропетровщини. Підприємство включене в обласну екологічну програму.

Як зазначив Олексій Ангурець: «Останні роки обласна рада розробила програму, в якій зазначені ті кроки та заходи, які мають бути виконані підприємствами для екологічної безпеки. Окрім того, з метою виконання завдань програми було створене КП «Центр екологічного моніторингу». На сьогодні працює 12 станцій моніторингу в області, 4 з яких — у місті Дніпро. Дані цього моніторингу є у відкритому доступі для кожного.

Проте, даних з Придніпровської ТЕС там немає, адже підприємство на пропозицію «Центру екомоніторингу» надавати інформацію відмовилось.«Вже більше року як на ТЕС самостійно встановили станцію моніторингу, наразі йдуть перемовини про те, аби підприємство надавало відкриті дані в онлайн режимі. Поки що цей діалог не завершився позитивно», — підсумував Олексій Ангурець.

У минулому році депутати Дніпропетровської обласної вже робили звернення до Державної екологічної інспекції України щодо забезпечення термінового проведення комплексної перевірки на Придніпровській ТЕС. Але час дипломатичних перемовин, мабуть, скінчився, — переконані в облраді. Наступним кроком буде створення робочої групи з активістів, юристів та депутатів.

Результати роботи групи будуть передані у правоохоронні органи.

Фото з сайту Дніпровської обласної ради.

Читайте також: В Дніпро ОДА пояснили причину затримки фінансування ремонту школи в Перещепиному

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Останні новини
live comments feed...