• Головна
  • 6 вересня – день, коли була підписана Женевська конвенція про авторське право
09:35, 6 вересня 2019 р.

6 вересня – день, коли була підписана Женевська конвенція про авторське право

6 вересня – день, коли була підписана Женевська конвенція про авторське право

6 вересня – день, коли була підписана Женевська конвенція про авторське право.

Це одна з двох основоположних конвенцій про авторське право (інша — це Бернська конвенція), підписана 6 вересня 1952 року у місті Женева (Швейцарія).

Всесвітня конвенція про авторське право була розроблена за участю ЮНЕСКО як альтернатива до Бернської конвенції для тих країн, що не згодні з її точкою зору, але все ж таки хочуть стати учасницями багатосторонньої конвенції про авторське право.

Такі країни включали країни що розвиваються, а також Радянський Союз, котрий вважав, що Бернська конвенція надає надзвичайні переваги західно-європейським країнам із розвинутим експортом об'єктів авторського права, а також Сполученим Штатам Америки та більшій частині Латинської Америки.

Сполучені Штати та Латинська Америка вже були членами регіональної Пан-Американської конвенції про авторське право, котра була «слабшою» за Бернську конвенцію.

Багато з країн-учасниць Бернської конвенції одночасно вступили й до Всесвітньої конвенції, таким чином їх об'єкти авторського права також отримали охорону поза межами Бернської конвенції.

За матеріалами Вікіпедії

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...