• Головна
  • Іграшки – важливий елемент для розвитку дитини
Реклама
09:54, 29 серпня 2019 р.

Іграшки – важливий елемент для розвитку дитини

Реклама
ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÐгÑаÑки â важливий ÐµÐ»ÐµÐ¼ÐµÐ½Ñ Ð´Ð»Ñ ÑозвиÑÐºÑ Ð´Ð¸Ñини

ÐаÑÑинки по запÑоÑÑ ÐгÑаÑки â важливий ÐµÐ»ÐµÐ¼ÐµÐ½Ñ Ð´Ð»Ñ ÑозвиÑÐºÑ Ð´Ð¸Ñини

У віці 5-7 років пізнання світу дитиною відбувається через гру, яка залишається найбільш вірною розвиваючою діяльністю. Тому і роль іграшок в дошкільному віці дуже важлива. Іграшка як предмет, який відтворює реальні і уявні речі, повинна відповідати завданням виховання і розвитку дошкільника. У 5-7 років у дитини особливо інтенсивно розвиваються процеси пам'яті, мови, образного мислення, логіки. Крім того, в цьому віці йде активний розвиток кістково-м'язової системи з формуванням навичок тонкої моторики, спритності і точності рухів. Отже, іграшки в цьому віці повинні бути правильно підібрані, щоб допомагати розвитку вашого малюка.

Але вибрати на https://myplay.ua корисну іграшку для дитини в наші дні - непросте завдання. Поруч з ляльками на полицях магазинів стоять розмовляють двома мовами тваринки невідомої породи, а настільні ігри успішно сусідять з іграми-квестами та вікторинами на планшеті. Як знайти золоту середину між консервативним підходом до виховання дітей, з традиційними іграми та іграшками «як в нашому дитинстві», і сучасними можливостями комп'ютерних програм і електронних пристроїв?

Кубики і конструктори

Ці набори, в збиранні яких не закладено певний образ або предмет, сприяють розвитку дрібної моторики, наочного і образного мислення, уяви, творчих здібностей. Адже з одного і того ж набору кубиків може вийти і прекрасний замок для принцеси, і школа, і пожежна машина, і маяк - все залежить тільки від фантазії дитини! Також подібні набори стимулюють сенсорику, допомагають визначати і розрізняти властивості предметів.

До потенційних мінусів можна віднести підвищену травматичність. Якщо діти грають удвох або в групі, то запустити в іншої дитини дерев'яним кубиком або проковтнути дрібну деталь конструктора - простіше простого. Тому такі ігри потрібно проводити під контролем дорослих.

Сюжетно-рольові ігри

Набори для ігор, які допомагають приміряти на себе різні професії - лікаря, перукаря, стоматолога, будівельника, городника. Лялькові набори посуду та меблів - для того, щоб спробувати освоїти батьківську роль по відношенню до ляльок і ведмедиків. Такі сюжетно-рольові ігри розвивають знання дітей про соціальні норми поведінки в суспільстві, навчають поведінковим навичкам, вчать відповідальності, турботи і уважному ставленню до оточуючих. За допомогою цих ігор можна відточити багато правил розпорядку дня, розіграти реальні сценки з життя. Всі ці ігри сприяють становленню психологічної готовності для переходу на наступний етап життя - шкільний.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...