• Головна
  • Скільки коштувало батькам у Новомосковську зібрати дитину в школу: ціни на міському ринку
11:54, 1 вересня 2019 р.

Скільки коштувало батькам у Новомосковську зібрати дитину в школу: ціни на міському ринку

Скільки коштувало батькам у Новомосковську зібрати дитину в школу: ціни на міському ринку

Завтра в школах міста Новомосковська пройдуть урочисті шкільні лінійки, почнеться новий навчальний рік.

Для батьків школярів закінчився відповідальний передшкільний етап – збирання дитини в школу.

Щоб дізнатися в скільки це обійшлося батькам та які ціни на шкільні канцтовари і учнівський одяг, кореспондент сайту пройшовся центральним ринком Новомосковська.

В скільки батькам обійшовся саме «шкільний портфель»? Цього року ціни, порівняно з минулим, дещо зросли. Найдорожче обійшовся сам шкільний ранець. Сама «ходова» модель коштує 350-400 гривень. Є й більш дорогі варіанти (в міських магазинах) від 600 до 1250 гривень. «І це ще не межа», - говорять продавці. Все залежить лише від фінансових можливостей батьків школяра.

Головний шкільний документ – щоденник. Найпростіший паперовий коштує 18-22 гривні. Більш солідний обійшовся від 50 до70 гривень. За щоденник в обкладинці зі шкірозамінника просять 120 гривень. Ціни на різних прилавках різні.

Тонкі шкільні зошити коштують від 2-2,5 гривень за штуку, за товсті батьки платили від 14 гривень за зошит на 48 аркушів і від 22 гривень за зошит на 96. Звичайні обкладинки для зошитів обійшлися у 15-20 гривень за десять штук. За комплект обкладинок для підручників для учнів 1-4 класів довелося викласти від 40 гривень.

Ручки можна було придбати за ціною від 4 гривень, олівці – від 3 до 5 гривень, ластики – від 5 гривень. Найпростіша точилка для олівців коштує від 5 гривень, моделі з резервуаром для стружок – від 8 гривень. 20-сантиметрова дерев ’ яна лінійка обійшлася в 5-7 гривень. Найпростіший циркуль, який надівається на олівець, коштує від 15 гривень. За готовальню з набором циркулів довелося викласти до 200 гривень. Ціни на пенали починаються від 40-50 гривень.

Альбоми для малювання на 12 аркушів коштують від 10 до 15 гривень залежно від якості паперу. Ціни на кольорові олівці коливаються від 15 гривень за найпростіший набір з 6 кольорів та до 200 і більше за великі набори з кількома десятками різноманітних відтінків. Набір з 6 фломастерів коштує від 24 гривень. Акварельні фарби з 6 кольорів – від 35 гривень.

За нашими підрахунками, якщо орієнтуватися на найнижчі ціни, ранець і мінімальний набір канцтоварів для школяра цьогоріч обійшовся не менше, ніж у 850 гривень. І це без урахування різноманітних атласів, спеціальних зошитів з різних предметів, словників, кольорового паперу, пластиліну, тощо.

Щодо шкільної форми: тут, порівняно з минулим роком, також дещо зросли ціни.

Для хлопців купували костюм – штани та піджак, а також декілька сорочок на зміну. Ціни на штани на міському ринку коливаються від 650 до 800 гривень, залежно від моделі та якості матеріалу. За піджак просять від 550 до 800. Сорочка обійшлася від 350 до 400 гривень, а їх потрібно було купити хоч би дві. Гольф, який можна одягати під піджак у холодну пору року, коштує від 180 до 300 гривень. Ще 550-700 гривень довелося викласти за взуття. Краватка для парадної форми потягла ще на 100-150 гривень. Отже, мінімальний комплект шкільного одягу для хлопця вийшов приблизно на 2,5 тисячі гривень.

Шкільна форма для дівчат більш різноманітна. Для них можна було обрати як комплект з піджаком і спідницею або штанами, так і сарафан, який можна комбінувати з різними блузками або гольфами. Ціни на штани і піджаки для дівчат практично не відрізняються від цін на аналогічні товари для хлопців. Різноманітні моделі сарафанів на ринку пропонують за ціною від 450 гривень, а спідниці – від 350 до 500 гривень, залежно від моделі та матеріалу. За блузку, залежно від фасону, батьки виклали від 300 до 500 гривень. Гольф для прохолодної погоди потягнув ще на 250-400 гривень. Шкіряні черевики коштують від 800 гривень і вище. Взуття із замінника шкіри обійшлося вдвічі дешевше – від 300 до 400 гривень за пару. За нарядні білі шкарпетки або гольфи з китицями і мереживом батьки викладали на 70-100 гривень більше. Пишні білі бантики обійшлися від 50 до 100 гривень за пару.

Отже, щоб одягти школярку, батькам довелося викласти мінімум 2,8 тисячі гривень.

Окрім шкільного одягу, необхідно було придбати ще спортивну форму. Ціни на спортивні костюми коливаються на міському ринку від 450 до 750 гривень. Ще від 350 до 400 гривень коштувало спортивне взуття. Це збільшило витрати на школяра ще на 850 гривень.

Якщо ж батьки хотіли на перше вересня вбрати дитину у вишиванку, то їм довелося додатково витратити ще від 400 до 800 гривень.

Нескладні арифметичні дії і маємо: зібрати дитину в школу коштувало батькам у Новомосковську більше 5 тисяч гривень.

Як і в усі часи, батьки економили таким чином: закупали канцтовари оптом для усього класу. Це майже на 30 відсотків зменшувало загальну вартість.

Читайте також:У Новомосковську, скасований з технічних причин турнір з армреслінгу, все ж відбудеться

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...