• Головна
  • У Новомосковському районі цього року 5 тварин захворіли на сказ
16:10, 16 серпня 2019 р.

У Новомосковському районі цього року 5 тварин захворіли на сказ

У Новомосковському районі цього року 5 тварин захворіли на сказ

Цього року в Новомосковському районі захворіли на сказ 5 тварин.

Три випадки - у селі Орлівщина (дві собаки і один кіт) та по одному випадку в селах Багате (кіт) та Миколаївка (куниця).

Про це повідомили в Новомосковському міськрайонному відділі лабораторних досліджень.

За інформацією відділу, на відміну від району, де випадки сказу реєструють щорічно, в Новомосковську тварини не хворіли з 2016 року. У 2014-2016 роках в місті трапилося три випадки сказу у тварин: у лисиці, яка зайшла на подвір`я приватного сектору мікрорайону Кулебівка, у собаки в приватному секторі центру міста, у кажана, знайденого біля магазину «Варус».

Інформують також, що за медичною допомогою цього року (станом на 18 липня) до лікувальних закладів міста звернулася 71 людина, постраждала від укусів тварин, з них 58.6% покусали безпритульні тварини. В районі було 51 звернення, з них – 36 відсотків покусали безпритульні тварини.

Спеціалісти відділу наголошують, сказ – це гостра інфекційна хвороба з тяжким ураженням центральної нервової системи, що спричиняється вірусом. Це особливо небезпечна хвороба, яка є невиліковною і закінчується смертю у 100% випадків як у тварин, так і у людей. Зараження людини відбувається, в основному, через пошкодження шкіри чи слизових оболонок хворою твариною. Джерелом інфекції можуть бути дикі хижі тварини (вовки, лисиці та ін. ), домашні тварини (коти, собаки) а також сільськогосподарські тварини (велика та мілка рогата худоба).

Головною ознакою захворювання тварин є зміна поведінки, насамперед, втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність і вдень з’являються в населених пунктах, нападають на людей і тварин. Щоб запобігти захворюванню на сказ, необхідно, по можливості, уникати контакту з безпритульними тваринами, пояснювати дітям небезпеку таких контактів.

Якщо стався напад тварини, необхідно якомога швидше (в перші 15-20 хвилин) ретельно промити рану господарським милом під проточною водою, щоб вимити частки слини, в якій потенційно міститься збудник захворювання, а потім обробити настоянкою йоду. Обов`язково в той же день звернутися до лікаря, який призначить необхідні щеплення. За твариною необхідно здійснювати нагляд на протязі двох тижнів. Якщо тварина за цей період не загинула, курс щеплень коротший або не призначається взагалі. Якщо тварина загинула або за нею неможливо організувати спостереження, призначається повний курс щеплень. При несвоєчасному проведенні або взагалі не проведенню щеплень хвороба закінчується смертю.

Загрозу нападів тварин - «безхатьок» можна було б мінімізувати, якби були організовані бригади по регулюванню чисельності безпритульних тварин, створені умови для тимчасового утримання таких тварин, їх стерилізації та проведення щеплень.Також необхідні своєчасні щеплення проти сказу домашнім тваринам.

Інформація від Новомосковського міськрайонного відділу лабораторних досліджень.

Читайте також: У керівництві Новомосковська пообіцяли виявити підприємство, яке отруює повітря у місті

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...