• Головна
  • Підприємствам Дніпропетровщини допоможуть позбавитися стійких органічних забруднювачів
19:02, 11 серпня 2019 р.

Підприємствам Дніпропетровщини допоможуть позбавитися стійких органічних забруднювачів

Підприємствам Дніпропетровщини допоможуть позбавитися стійких органічних забруднювачів

Дніпропетровщина – одна з найбільших в Україні концентрацій поліхлорованих дифенілів, або ПХД.

Основні джерела цих стійких органічних забруднювачів – металургійні та машинобудівні підприємства.

Завдяки міжнародному проекту GEF-UNIDO накопичені у регіоні ПХД будуть утилізовані. Про це говорили на семінарі для підприємців представники Дніпропетровської ОДА, керівники проекту, науковці та експерти.

Таку інформацію ДніпроОДА оприлюднили на єдиному веб-порталі органів виконавчої влади країни.

«Дніпропетровщина стала першою областю в Україні, яка долучилася до цього міжнародного проекту. Нашій співпраці вже два роки. На першому етапі провели повну інвентаризацію джерел ПХД. Виявили, що такі забруднювачі містять 56 підприємств області», – зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської облдержадміністрації Руслан Стрілець. – «Тепер вивчатимемо, які саме підприємства найбільше потребують допомоги в утилізації ПХД. Після, за кошти проекту, підприємцям допоможуть їх позбутися. Все буде проведено за міжнародними стандартами».

За інформацією з порталу, поліхлоровані дифеніли як забруднювачі мають небезпеку найвищого рівня. Ці канцерогени потрапляють до людського організму через продукти харчування. Фахівці знаходили ПХД навіть у жіночому молоці. Найгірше – ці речовини важко виявити, проте вони накопичуються і можуть призводити до онкозахворювань.

«На території області виявили майже 1,5 тис. тонн ПХД. Вони містяться у старих трансформаторах, конденсаторах, теплообмінниках. Дуже складною є утилізація таких забруднювачів. Самотужки підприємства не можуть її провести. Необхідно задіяти високі технології, а це дуже вартісно», – сказав керівник проекту GEF-UNIDO в Україні Євген Федоренко.

Також повідомляють, що проект передбачає виведення з експлуатації обладнання, що містить ПХД, до 2025 року. А повну утилізацію таких забруднювачів на території області та України в цілому – до 2028-го. Такі умови Стокгольмської конвенції, які має виконати наша держава, підкреслив Євген Федоренко.

«На трансформаторних підстанціях нашого підприємства використовуються конденсаторні батареї, яким вже понад півстоліття. Зараз осучаснюємо обладнання. Постала проблема з утилізацією старого, яке містить ПХД. Дуже зацікавила пропозиція Дніпропетровської ОДА долучитися до проекту. Це новий напрямок. А ми на підприємстві воліємо вирішувати екологічні проблеми по-сучасному, як у Європі», – поділився учасник зустрічі, заступник головного інженера Нікопольського заводу феросплавів Григорій Страдомський.

До семінару «Екологічно обґрунтоване поводження та остаточне видалення поліхлорованих дифенілів в Україні» долучилися представники підприємств області, науковці, експерти. Загалом більш ніж півсотні учасників.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...