• Головна
  • Система петицій у Новомосковську: чи добере необхідні голоси одна з найактуальніших
11:13, 7 серпня 2019 р.
Надійне джерело

Система петицій у Новомосковську: чи добере необхідні голоси одна з найактуальніших

Система петицій у Новомосковську: чи добере необхідні голоси одна з найактуальніших

На сайті Єдиної системи місцевих петицій, до якої Новомосковськ долучився з січня місяця цього року, триває збір підписів на три зареєстровані мешканцями міста.

Одна з петицій: «Запровадження обов’язкового сортування сміття в Новомосковську».

В ній інформують, що з 1-го січня 2018 року Україна зобов’язалася сортувати все сміття за видами матеріалів, а також розділяти його на придатне для повторного використання, для захоронення та на небезпечне.

На думку автора петиції Миколи Козлюка "сміттєве питання" досить актуальне для багатьох міст країни. Серед них і Новомосковськ.

В петиції також йдеться, що в Україні, за даними Мінрегіонбуду, щорічно викидають близько 10 мільйонів тонн сміття, з яких лише 600 тисяч йде на вторинну переробку чи спалюється. Решта знаходиться на звалищах, яких, за офіційними даними, в Україні понад 6 тисяч на площі 9 тисяч гектарів. Ще тисяча гектарів – несанкціоновані стихійні звалища.

А також автор аргументовано доводить, що сортування сміття, зокрема, допоможе знизити його негативний вплив на навколишнє середовище. Тим самим захистить людину від забруднюючих повітря, грунт, довкілля та воду токсинів.

Також сортування дасть можливість багаторазово використовувати відходи та економити кошти.

Як вагомий аргумент автор петиції вказує на зростаюче в країні забруднення довкілля, що призводить до підвищення рівня різних захворювань серед населення.

«Немає механізму, як це реалізувати. На жаль, ми живемо в країні, де закони часто не виконуються. Цей закон також виконати важко, бо відсутня інфраструктура для збирання, первинного та вторинного сортування, для переробки і безпечного захоронення цих відходів. Будучи реалістами ми розумію, що петиція не вирішить проблему смітників вже сьогодні, але це перший крок до формування ініціативної групи, розробки, створення стратегії і програми роздільного збору, та сортування сміття. …Це довгий процесс, але починати потрібно вже сьогодні…», – зазначив, коментуючи необхідність підтримки петиції, спікер проекту «ЕКОшкола» Ruslan Sergiychuck.

Система петицій у Новомосковську: чи добере необхідні голоси одна з найактуальніших, фото-1

Враховуючи важливість , значимість та актуальність цього питання для міста автор петиції Микола Козлюк пропонує:

- Ввести обов'язкове сортування сміття в місті Новомосковськ за наступною схемою: органіка, скло, папір, пластик.

- Передбачити фінансування на влаштування в місцях збору твердо-побутових відходів, відповідно до схеми сортування, контейнерів з антивандальними пристроями та механізмами, які б завадили діставати сміття з контейнерів, стороннім особам.

- Інформувати населення міста про порядок сортування сміття та відповідальність за його порушення, а також передбачити кошти на проведення інформаційно-роз`яснювальної компанії з залученням місцевих засобів масової інформації.

Зареєстрували петицію 20 травня. До кінця збору підписів залишилось 12 днів.

Станом на 6 серпня петицію підписали 110 осіб з 200 необхідних.

Нагадаємо: Щоб підтримати петицію "Запровадження обов'язкового сортування сміття в місті Новомосковську", зареєструвати власну електронну петицію або проголосувати за будь-яку з наявних, необхідно зареєструватися на сайті

Це можна зробити за допомогою входу через Bank-id (підтвердження через електронну скриньку) або реєстрації за допомогою електронного цифрового підпису (користувачі ЦСК).

За правилами, розглянуть в міській адміністрації лише ті петиції, які впродовж трьох місяців наберуть 200 голосів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...