• Головна
  • У Піщанській ОТГ, через виявлене на території громади епізоотичне вогнище, скликали термінове засідання виконкому
13:32, 5 серпня 2019 р.
Надійне джерело

У Піщанській ОТГ, через виявлене на території громади епізоотичне вогнище, скликали термінове засідання виконкому

У  Піщанській ОТГ, через виявлене на території громади епізоотичне вогнище, скликали термінове засідання виконкому

На терміновому засіданні виконавчого комітету Піщанської ОТГ, скликаному 3 серпня, визначили перелік заходів щодо ліквідації та нерозповсюдження виявленого епізоотичного осередку.

Рішення виконкому оприлюднили на сайті громади.

Як ми повідомляли, в тушах свиней, звалених невідомими в могильник між селами Орлівщина та Знаменівка, що у складі Піщанської ОТГ, знайшли вірус африканської чуми.

1 серпня у вечері, при об’їзді мисливських угідь, могильник виявив старший мисливець і відразу ж повідомив про знахідку поліцейським офіцерам громади.

На надзвичайному засіданні виконкому, зокрема, прийняли до відому інформацію виконуючого обов’язки начальника Новомосковського міськрайонного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області С. Бровенка про необхідні міри та дії в ситуації, яка склалася. Також створили комісію для обстеження домогосподарств та виявлення осередку захворювання.

Членів комісії зобов’язали провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо обов’язків та відповідальності. А також розповісти власникам тварин про необхідні дії в разі виявлення у тих захворювання.

Вирішили невідкладно виготовити та розповсюдити необхідну Пам’ятку щодо АЧС.

Наводимо її текст:

ПАМ’ЯТАЙТЕ!

Виконання Вами цих рекомендацій спрямоване на попередження поширення АЧС на територію Ваших господарств та запобігання економічних збитків!!!Африканська чума свиней (АЧС) — особливо небезпечна хвороба домашніх і диких свиней, що характеризується швидким поширенням, високим ступенем смертності. Гине до 100% інфікованих свиней.

АЧС не становить! небезпеки для здоров‘я людей. Лікарських засобів для профілактики лікування АЧС не існує.

Джерелом хвороби є хворі свині, які виділяють вірус з сечею, калом, витіканнями із носа та іншими виділеннями Передача захворювання здоровим свиням може здійснюватися через заражені вірусом корми, підстилку, гній, продукти забою тварин.

Клінічні ознаки захворювання: від зараження до появи ознак проходить 2-7 днів; у тварин підвищується температура тіла до 42 градусів С, з‘являються задишка, кашель, пропадає апетит, посилюється спрага, відзначаються випадки блювоти і паралічу задніх кінцівок, на шкірі внутрішньої поверхні стегон, на животі, шиї, біля основи вух на п‘ятачку і хвості стають помітні червоно-фіолетові плями. Смерть настає на 1-5 день, рідше - пізніше.

Щоб уникнути виникнення і розповсюдження африканські чуми свиней необхідно дотримуватися таких заходів:

— проводити щоденний огляд свиней з метою своєчасного виявлення можливого захворювання тварин;

— не купляти корми і кормові добавки невідомого походження у невстановлених торгових містах ( обов‘язкові наявність документів, що підтверджують походження та безпеку кормів, наявність дозволу на торгівлю та ін. );

— не згодовувати свиням харчові відходи отримані після забою свиней, здійснювати утилізацію відходів у встановлених місцях;

— не купляти свиняче м‘ясо на стихійних ринках. І, хоча їжа такого м‘яса не становить загрози для людей, проте вірус передається тваринам через залишки їжі та зберігає активність в природних умовах до 150 днів;

— у разі потреби допускати ветеринарних лікарів на територію приватних подвір‘їв для огляду свиней та проведення відповідних заходів;

— негайно повідомляти про всі випадки захворювання свиней фахівцям ветслужби або сільським виконавчім комітетам;

— не допускати відвідування господарств стороннім особам;

— постійно вести боротьбу з гризунами;

— не завозити свиней без узгодження з Держпродспоживслужбою району з інших регіонів.

Читайте також: В тушах свиней, звалених в могильник на території Піщанської ОТГ, виявили вірус африканської чуми

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...