• Головна
  • У Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ представили законопроект реконструкції «хрущовок»
18:24, 28 липня 2019 р.

У Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ представили законопроект реконструкції «хрущовок»

У Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ представили законопроект реконструкції «хрущовок»

У Міністерстві регіонального розвитку та ЖКГ країни представили оновлений законопроект з комплексної реконструкції застарілого житлового фонду країни.

Зокрема у ньому йде мова про «хрущовки».

Інформацію оприлюднили на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади країни.

Новий законопроект щодо комплексної реконструкції кварталів застарілого житлового фонду передбачає, що у разі відселення людей з “хрущовки” нове житло мають надавати у тому ж адміністративному районі. Щоб люди мали змогу користуватися звичною для них соцінфраструктурою — ходити в ту ж саму поліклініку, водити дітей у ту ж саму школу або дитсадок.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе у інтерв’ю РБК “Україна”.

“Ми ввели низку обов’язкових вимог, які захищають інтереси людей у випадку реконструкції застарілого житла. Наприклад, що дуже важливо, — спочатку повинен будуватися пусковий будинок, куди переселяються мешканці з 2-3 старих будинків, і тільки після цього застаріле житло зноситься і на його місці будується нове. У такому випадку люди краще відносяться до переїзду, коли бачать нове готове приміщення і переїздять в нову квартиру з вже готовим ремонтом. Крім цього, важливо, щоб люди залишалися жити в своїх же районах, до яких вони звикли. Щоб вони продовжували користуватися тією ж соціальною інфраструктурою — школами, лікарнями і тощо”, — наголосив він.

Також новий законопроект пропонує два варіанти вирішення питання з “хрущовками”: реконструкцію та знесення.

За словами Лева Парцхаладзе, проводити реновацію застарілого житла із знесенням старих будинків та будівництвом нових буде вигідно інвесторам у великих містах, в інших населених пунктах місцева влада із залученням інвесторів має проводити реконструкцію. “Важливо ще те, що зносити старі будинки і будувати нові можливо і вигідно тільки у великих містах — містах-мільйонниках. Тут вартість житла висока, вона дозволить інвестору зайти в такі проекти. А в невеликих населених пунктах це практично неможливо, там є сенс проводити реконструкцію будівель. І це може бути або міська програма, або державна. У Києві є програма 70/30. Є програма в Мінрегіоні через Фонд енергоефективності, наприклад, — «теплі кредити», — додав він.

Лев Парцхаладзе підкреслив, що питання застарілого житла сьогодні потребує першочергового вирішення, адже із 1 млрд кв. м всього житла в Україні близько 70-80% є застарілим. Крім цього, чинний з 2006 року закон щодо реконструкції “хрущовок” виявився неефективним та не зміг запровадити на практиці масову реновацію застарілого житла. Тому було розроблено новий ефективний законопроект, який направлений на вирішення цих проблемних питань.

Довідково: Новий законопроект розроблено Мінрегіоном спільно з Українським державним науково-дослідним інститутом проектування міст «Діпромісто» імені Ю. Білоконя. Він має на меті вирішити максимальну кількість проблемних питань, щоб нарешті розпочати процес реконструкції кварталів застарілого житла на практиці. Зокрема:

враховує можливість здійснення реконструкції застарілого житла різної поверховості, а не лише до 5 поверхів; визначає замовниками проектів реконструкції виконавчі органи сільських, селищних та міських рад; розширює перелік можливих джерел фінансування проектів; визначає алгоритм прийняття рішення щодо реконструкції або знесення; удосконалює процедуру видачі компенсації власникам застарілого житла; передбачає різні можливі варіанти відселення жителів під час реконструкції, максимальну відстань, на яку відбуватиметься відселення, та інші питання.

Інформація з сайту Єдиний веб-портал органів виконавчої влади.

Із законопроектом можна ознайомитися за посиланням

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...