Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу

В сучасному інформаційному суспільстві потік інформації настільки великий, що людині дуже важко розібратися у всіх тонкощах, особливостях, специфіці різних сфер діяльності суспільства.

Є дуже багато нюансів і в освітній галузі. Багато чуток, багато офіційної інформації, але завжди треба прислуховуватися до фахівців, які працюють в певній галузі, тому що вони володіють повним спектром даних.

З огляду на вищесказане, до Вашої уваги актуальне інтерв’ю з директором Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права імені С. В. Литвиненка Любов’ю Миколаївною Піхотіною.

Ходили чутки про те, що коледжі будуть закриватися. Які зміни очікують технікуми і коледжі у зв’язку з прийняттям Верховною Радою Закону України «Про фахову передвищу освіту»? Яким буде їх місце в освітній системі України?

- Верховна рада проголосувала за Закон України «Про фахову передвищу освіту» і 05 липня 2019 року Президент підписав цей Закон. Це довгоочікуваний закон, тому що доля коледжів і технікумів після ухвалення Закону України «Про вищу освіту» визначалася тільки на перехідний період.

Законом України «Про освіту» виділено окремий складник освіти – фахова передвища освіта і Закон України «Про фахову передвищу освіту» конкретизує місце, функції, можливості коледжів і технікумів. Згідно нового закону коледжі мають право бути або у структурі університетів, або бути самостійними і працювати автономно.

Ми обрали самостійність і будемо мати назву фахового коледжу.

Зараз коледж випускає молодших спеціалістів, а згідно нового закону коледж буде готувати фахових молодших бакалаврів.

Фаховий коледж має право приймати на навчання абітурієнтів на базі 9 класів, на базі 11 класів, з дипломом кваліфікованого робітника… Зберігається право одночасно надавати фахову передвищу освіту і профільну середню освіту (атестат про повну загальну середню освіту).

На другому курсі студенти здають ДПА у формі ЗНО.

Законом визначено, що студенти, які отримали 1-3 бали за її результатами, мають право на її повторне однократне проходження. Держава надає шанс студентам повторно пройти ЗНО.

Відбулися зміни у фінансуванні коледжів. Зараз не тільки державні, комунальні, а й приватні фахові коледжі будуть мати право на отримання освітньої субвенції на здобуття повної загальної середньої освіти – на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників. Отримання освіти за 10-й-11-й класи студентами коледжу буде за рахунок держави. Вартість навчання в коледжі для замовників буде зменшена. Субвенція буде передаватися з Державного бюджету через місцеві бюджети.

Як закінчив навчальний рік коледж?

- Успішно. 120 випускників денного відділення і 34 випускники заочного відділення успішно завершили навчання і отримали дипломи молодшого спеціаліста.

Випускники вже визначилися, в якому навчальному закладі вищої освіти будуть продовжувати навчання.

На базі коледжу працюють факультети дистанційного навчання від Полтавського університету економіки і торгівлі та Харківського економіко-правового університету. Крім того, випускники коледжу продовжують навчання у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ, Національному юридичному університеті ім. Я.Мудрого та інших закладах вищої освіти за скороченими термінами.

Які результати здачі ЗНО?

- Студенти 2 курсу успішно склали державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Отримали 12 балів за 12-бальною шкалою: Куценко Анастасія, Радченко Олександр, отримали 11 балів: Демченко Анна, Моїсєєв Кирило, Натха Владислава, Золотарьова Аліна, Петрова Наталія та інші.

За статистикою по Україні українську мову та літературу не склали 53,6 тис. осіб, або 16% від учасників ЗНО, так само і історію України не склали 16% учасників ЗНО.

Кожний 6-ий учасник не подолав поріг «склав - не склав», тому результати, які показали студенти нашого коледжу, є дуже гарними.

З гордістю можу сказати, що в коледжі відпрацьована ціла система підготовки до ЗНО. Вважаю, що позитивний результат здачі ЗНО можна отримати тільки через командну роботу – студентів, викладачів, адміністрації коледжу, через використання сучасних інформаційних технологій.

Наша задача була створити такі умови для студентів, щоб вони повірили у власні сили, почали працювати разом з викладачами і успішно засвоїли матеріал. Дуже велика, ефективна робота була проведена викладачами – Свіженко Оленою Володимирівною, Зайченком Ігорем Юрійовичем, Знахур Наталією Леонідівною. Я пишаюсь студентами, які спрямовують свої зусилля на досягнення поставленої мети.

Які новації запроваджуються в навчальний процес?

- Використання інтерактивних методів навчання, елементи дуальної освіти, стажування в Болгарії…

Тож, запрошуємо на навчання до Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім.. С.В. Литвиненка.

Набір випускників 9-х класів – до 13 липня 2019 року, випускників 11-х класів – до 29 липня 2019 року.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
В санаторно-оздоровчій зоні Новомосковського району капітально відремонтують велику ділянку дорожнього покриття по вулиці Лісній: від перехрестя з вулицею Дачною до санаторія “Новомосковський”, що в селі Орлівщина Новомосковського району. Про це стало відомо з єдиного сайту державних електронних закупівель ПРОЗОРО. Замовник робіт - Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації витратить на о...
Общество
Міський голова Новомосковська Віктор Літвіщенко скликає на 18 жовтня позачергову ХХІ сесію Новомосковської міської ради VII скликання. Почнеться засідання об 11.00 в сесійній залі будинку міської ради. Відповідне розпорядження 16 жовтня оприлюднили на сайті установи. Питання черги денної позачергової сесії: - Про надання попередньої згоди на прийняття на баланс завершеного об’єкта будівництва «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Чебурашка» з ул...
Новости компаний
Камера передает видео-изображение на Ваш смартфон или любое другое устройство. Вы можете видеть происходящее как в реальном времени, так и просматривать видеозапись позже. В чем плюсы ip камер? Представьте, что Вы уехали на работу и забыли: выключили ли утюг. Или волнуетесь о сохранности имущества во время отпуска. Во всех этих ситуациях Вас успокоят ip-камеры видеонаблюдения. Камеры легко устанавливаются на стене или на полке шкафа и передают информацию н...
Общество
З вересня у постачальника енергії мешканцям Новомосковщини «Дніпровських енергетичних послугах» запустили автовідповідач для прийому показників електролічильника. Ця зручна послуга не потребує з’єднання з оператором. Про такі новації повідомили в підприємстві. Також, у період збільшеного навантаження для обслуговування клієнтів долучаються додаткові спеціалісти. Інформують також, що в контакт-центрі «Дніпровських енергетичних послуг» час з’єднання з операт...
Общество
Безліч подарунків підготували діти Новомосковщини для воїнів передової. Це з душею та щирою любов’ю намальовані й зворушливо підписані картини, найрізноманітніші обереги з українською символікою та орнаментами, ляльки-мотанки, сердечки, плетіння, листівки з теплими словами привітань, підтримки, захоплення та подяки. Ініціювали виготовлення подарунків в громадській організації «Родина Героя». Наразі поробки для воїнів від дітей Новомосковщини перебувають у...
Общество
16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування. Відзначається він у 50 країнах світу. Сьогодні говорити про здорове харчування модно не тільки в жіночому середовищі, але і в чоловічому. Все більше наших сучасників відходять від колишніх таких модних ще зовсім недавно всіляких дієт і звертають увагу на здорове харчування. Адже здорове харчування — це не тільки гарне самопочуття і позбавлення від багатьох недуг, міцна нервова система і нормалізація ваги, а...
Экология
Вдень і ввечері небо у Новомосковську буде безхмарним. Туман розсіється і ніщо більше не нагадуватиме про похмурий ранок. Без опадів. Температура: вдень – 15-19 градусів; вночі – 12-11 градусів. Швидкість вітру до 3,3 метрів на секунду. За останні 130 років 16 жовтня: МАКС: 23.5° (1907); МІН: -5.4° (1976). Народний прогноз погоди: Цього дня вшановується пам'ять святого Діонісія Ареопагіта, єпископа Афінського. У народі цей день називали Дениса Позимового а...
Общество
Напередодні Дня захисника України в загальноосвітньому закладі міста Новомосковська № 16 пройшов урок мужності «Із перших вуст…». Школярі мали змогу в теплій, невимушеній атмосфері поспілкуватися з захисниками країни. Прийшли в школу, аби поговорити з дітьми, воїни-ветерани АТО: Павло Рудич -військовослужбовець полку «Дніпро-1» 93 ОМБР (зараз «Холодний яр»), мешканець Дніпра; Сергій Маймуров з Новомосковська – військовослужбовець 93-ї ОМБр. У 2014 році Сер...
Спорт
14 жовтня в Новомосковську, вже традиційно, пройшов турнір з пауерліфтингу присвячений памяті загиблого в АТО земляка Олександра Мітягіна. Приурочили змагання до Дня захисника України, Дня українського козацтва та православного свята Покрова Пресвятої Богородиці. Пройшов турнір у приміщенні спортивного клубу «Георгий Победоносец». Взяли участь у турнірі декілька вагових категорій. В кожній з них переможців визначили окремо. В загальному підсумку високі рез...
Новости по теме
В санаторно-оздоровчій зоні Новомосковського району капітально відремонтують дорогу
Міський голова Новомосковська скликає позачергову сесію
В «Дніпровських енергетичних послугах» запрацював автовідповідач для прийому показників лічильників
Діти Новомосковщини підготували для воїнів передової безліч подарунків
16 жовтня – Всесвітній день здорового харчування
Школярі Новомосковська «із перших вуст…» почули про війну
В закладах освіти Новомосковська продовжать замінювати вікна на металопластикові
Сьогодні відзначають Міжнародний день сільських жінок
Яким буде центральний стадіон Новомосковська після реконструкції
У Новомосковську з’ясовували деталі історії країни