• Головна
  • Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу
актуальне інтерв'ю
17:16, 9 липня 2019 р.

Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу

актуальне інтерв'ю
Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу

В сучасному інформаційному суспільстві потік інформації настільки великий, що людині дуже важко розібратися у всіх тонкощах, особливостях, специфіці різних сфер діяльності суспільства.

Є дуже багато нюансів і в освітній галузі. Багато чуток, багато офіційної інформації, але завжди треба прислуховуватися до фахівців, які працюють в певній галузі, тому що вони володіють повним спектром даних.

З огляду на вищесказане, до Вашої уваги актуальне інтерв’ю з директором Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права імені С. В. Литвиненка Любов’ю Миколаївною Піхотіною.

Ходили чутки про те, що коледжі будуть закриватися. Які зміни очікують технікуми і коледжі у зв’язку з прийняттям Верховною Радою Закону України «Про фахову передвищу освіту»? Яким буде їх місце в освітній системі України?

- Верховна рада проголосувала за Закон України «Про фахову передвищу освіту» і 05 липня 2019 року Президент підписав цей Закон. Це довгоочікуваний закон, тому що доля коледжів і технікумів після ухвалення Закону України «Про вищу освіту» визначалася тільки на перехідний період.

Законом України «Про освіту» виділено окремий складник освіти – фахова передвища освіта і Закон України «Про фахову передвищу освіту» конкретизує місце, функції, можливості коледжів і технікумів. Згідно нового закону коледжі мають право бути або у структурі університетів, або бути самостійними і працювати автономно.

Ми обрали самостійність і будемо мати назву фахового коледжу.

Зараз коледж випускає молодших спеціалістів, а згідно нового закону коледж буде готувати фахових молодших бакалаврів.

Фаховий коледж має право приймати на навчання абітурієнтів на базі 9 класів, на базі 11 класів, з дипломом кваліфікованого робітника… Зберігається право одночасно надавати фахову передвищу освіту і профільну середню освіту (атестат про повну загальну середню освіту).

На другому курсі студенти здають ДПА у формі ЗНО.

Законом визначено, що студенти, які отримали 1-3 бали за її результатами, мають право на її повторне однократне проходження. Держава надає шанс студентам повторно пройти ЗНО.

Відбулися зміни у фінансуванні коледжів. Зараз не тільки державні, комунальні, а й приватні фахові коледжі будуть мати право на отримання освітньої субвенції на здобуття повної загальної середньої освіти – на оплату праці з нарахуваннями педагогічних працівників. Отримання освіти за 10-й-11-й класи студентами коледжу буде за рахунок держави. Вартість навчання в коледжі для замовників буде зменшена. Субвенція буде передаватися з Державного бюджету через місцеві бюджети.

Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу, фото-1

Як закінчив навчальний рік коледж?

- Успішно. 120 випускників денного відділення і 34 випускники заочного відділення успішно завершили навчання і отримали дипломи молодшого спеціаліста.

Випускники вже визначилися, в якому навчальному закладі вищої освіти будуть продовжувати навчання.

Що несуть Новомосковському коледжу економіки та права освітні інновації: інтерв’ю з директором закладу, фото-2

На базі коледжу працюють факультети дистанційного навчання від Полтавського університету економіки і торгівлі та Харківського економіко-правового університету. Крім того, випускники коледжу продовжують навчання у Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ, Національному юридичному університеті ім. Я.Мудрого та інших закладах вищої освіти за скороченими термінами.

Які результати здачі ЗНО?

- Студенти 2 курсу успішно склали державну підсумкову атестацію у формі ЗНО.

Отримали 12 балів за 12-бальною шкалою: Куценко Анастасія, Радченко Олександр, отримали 11 балів: Демченко Анна, Моїсєєв Кирило, Натха Владислава, Золотарьова Аліна, Петрова Наталія та інші.

За статистикою по Україні українську мову та літературу не склали 53,6 тис. осіб, або 16% від учасників ЗНО, так само і історію України не склали 16% учасників ЗНО.

Кожний 6-ий учасник не подолав поріг «склав - не склав», тому результати, які показали студенти нашого коледжу, є дуже гарними.

З гордістю можу сказати, що в коледжі відпрацьована ціла система підготовки до ЗНО. Вважаю, що позитивний результат здачі ЗНО можна отримати тільки через командну роботу – студентів, викладачів, адміністрації коледжу, через використання сучасних інформаційних технологій.

Наша задача була створити такі умови для студентів, щоб вони повірили у власні сили, почали працювати разом з викладачами і успішно засвоїли матеріал. Дуже велика, ефективна робота була проведена викладачами – Свіженко Оленою Володимирівною, Зайченком Ігорем Юрійовичем, Знахур Наталією Леонідівною. Я пишаюсь студентами, які спрямовують свої зусилля на досягнення поставленої мети.

Які новації запроваджуються в навчальний процес?

- Використання інтерактивних методів навчання, елементи дуальної освіти, стажування в Болгарії…

Тож, запрошуємо на навчання до Новомосковського кооперативного коледжу економіки та права ім.. С.В. Литвиненка.

Набір випускників 9-х класів – до 13 липня 2019 року, випускників 11-х класів – до 29 липня 2019 року.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...