• Главная
  • У Новомосковську вшанували пам'ять жертв політичних репресій
12:09, 19 мая 2019 г.

У Новомосковську вшанували пам'ять жертв політичних репресій

У Новомосковську вшанували пам'ять жертв політичних репресій

17 травня в Новомосковську вшанували пам'ять жертв масових репресій в часи радянської влади.

Зібралися цього дня містяни, духовенство, представники влади міста, міських організацій та установ на Воронівському кладовищі, біля монументу загиблим від «Великого терору».

«В 30-х роках в СССР, з ініціативи вищого партійного керівництва і особисто Йосипа Сталіна, була розгорнута масштабна кампанія масових репресій. Ціллю була ліквідація реальних і потенційних політичних опонентів, залякування населення, зміни національної та соціальної структури суспільства. Репресивні акції – це геноцид українців в роки Голодомору, нескінченні чистки, розкуркулення, депортації цілих етнічних груп, гоніння проти «соціально чужих елементів» та «саботажників», масові ув’язнення та розстріли «ворогів народу. Репресії тривали і в інші періоди історії тієї країни», - зазначив під час вшанування керівник Новомосковського історико-краєзнавчого музею Костянтин Мешко.

Костянтин Мешко розповів також про знищених під час репресій новомосковських священників та про інших постраждалих з Новомосковщини.

Про страшні часи терору й репресій говорили й інші виступаючі.

Усіх вбитих та замучених вшанували хвилиною мовчання. А представники духовенства відслужили поминальний молебен.

Присутні на мітингу пам’яті вклонилися також могилі видатного-поета дисидента, новомосковця, в’язня сталінських таборів Миколи Сарми-Соколовського.

Закінчився мітинг пам’яті покладанням квітів до меморіалу.

0,0
Оцените первым
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити

Комментарии

Объявления
live comments feed...