В Новомосковську відзначили ювілей видатної громадської діячки та письменниці

В Новомосковську відзначили ювілей видатної громадської діячки та письменниці, Алена Тищенко

25 квітня в Новомосковську відзначили 80-ти річчя видатної землячки, письменниці, поетеси, громадської діячки, кандидата філологічних наук Емми Олексіївни Шаповалової.

Привітати Емму Олексіївну в приміщенні Центральної міської бібліотеки прийшли представники влади, історики, освітяни, члени міської поетичної організації «Вільна ліра» та інші шанувальники творчості та особистості письменниці.

Під час святкування іменинниця також презентувала свою нову збірку: «Мед та полин, щастя та кохання».

На урочистостях лунало безліч привітань, було багато квітів та подарунків. Привітали видатну особистість з ювілеєм також Новомосковський хор імені Віктора Громова, учасницею якого є ювілярка та народний хор козацької пісні «Самарська слобода».

Додамо, Емма Олексіївна Шаповалова – відома особистість не тільки на Дніпропетровщини, а й усієї країни. З 70-х років минулого століття почала працювати на педагогічній ниві. Має більше 60 наукових праць, посібників, методологічних розробок та публікацій щодо української філології. Видала 10 збірок поетично-прозових творів. Близько 20 років очолювала міське товариство «Просвіта».  

Відзначимо, що наукова  праця-посібник для вчителів Емми Олексіївни «Формування почуття прекрасного на уроках літератури», тиражем 20 000 примірників розійшлася по всій Україні і за її межі в українські діаспори.

Емма Шаповалова була особисто знайома з співцем та охоронцем Новомосковського собору, письменником Олесем Гончаром. Дружні стосунки має з його дружиною і до сих пір. Також спільно працювала та спілкувалася з новомосковським поетом-дисидентом всеукраїнського рівня Миколою Сармою-Соколовським.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии