Помер головний реставратор Новомосковського Свято-Троїцького собору

Помер головний реставратор Новомосковського Свято-Троїцького собору, Алена Тищенко

15 квітня через серцеву недостатність помер головний реставратор Новомосковського Свято-Троїцького собору, старший виконроб підприємства «Львів-Реставрація» Ігор Голембйовський. Він з 2012 року керував роботами по реставрації новомосковської святині.Як розповів на своїй сторінці в Фейсбук краєзнавець Євген Замковий, 17 квітня в знак великої пошани, труну з тілом реставратора на деякий час занесли до Свято-Троїцького собору, але не відспівували, бо він був греко-католицької віри. 18 квітня померлого поховали на батьківщині у Львові.

 «Ігор Голембйовський майже 7 років займався реставрацією нашого собору. Тонкий знавець справи, він працював надзвичайно професійно. Містяни кожного дня бачили результат.  Зараз вже не хвилюємося за бані собору – вони відновлені, стоять надійно, а не завалюються загрозливо до середини, як було донедавна. Добігає кінця зведення дзвіниці. Я декілька разів спілкувався з реставратором. Говорили, звісно ж про Собор та про те, як максимально зберегти реліквію. Те, що сталося, це втрата для нас усіх. Новомосковці, звісно ж, будуть пам’ятати Ігоря Михайловича», - розповів нашому кореспонденту директор Новомосковського історико-краєзнавчого музею імені Петра Калнишевського, автор видання «Літопис Собору» Костянтин Мешко.

Керівник також додав, що завдяки Ігорю Голембйовському, музей отримав надзвичайно цінні експонати в експозицію зали козацької доби: різьблені рігелі – частини дерев’яних кріплень дзвіниці Свято-Троїцького собору 19-го століття та закладний камінь (можливо його тримав в руках сам Яким Погрібняк), який знайшли, ремонтуючи фундамент собору.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии