З початку травня на заборгованість по спожитим послугам можуть нараховувати пеню

З 1 травня в країні почне діяти закон «Про житлово-комунальні послуги», за яким передбачена пеня на борги за спожиті  комунальні послуги.

Відповідний закон був прийнятий Верховною радою ще в 2017 році, але дія його положень щодо нарахування пені та іншого врегулювання відносин споживачів та надавачів послуг декілька разів відтерміновувалась.

Закон передбачає по-перше, що комунальні послуги надаються українцям на договірних засадах. При цьому власники житлових будинків та квартир в багатоповерхівках повинні укласти договір з комунальниками не пізніше, ніж протягом року з того дня, як почне діяти цей закон. А значить, такі договори повинні бути укладені у всіх до 1 травня 2020 року.

Зазначемо: в договорах споживачів та надавачів комунальних послуг, які діють зараз, пункти про сплату пені в разі заборгованості відсутні.

В новоукладених договорах повинні бути прописані: 1.перелік послуг; 2. вимоги до якості послуг; 3.права та обов’язки сторін; 4. відповідальність сторін за порушення договору; 5. ціна послуги; 6.порядок оплати послуг; 7. порядок і умови внесення змін у договори у тому числі за ціною послуги: 8. строк дії договору.

Новий закон також передбачає, що у разі недобросовісної поведінки щодо договору і одна і друга сторона понесуть відповідальність.

Щодо пені. За кожен день прострочення споживач буде змушений сплатити таку в розмірі 0,01% від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені, яка нараховується на загальну суму боргу, не може перевищувати 100 відсотків суми усього боргу.

Наприклад, якщо абонент повинен сплатити 100 гривень, а платіж прострочив на 30 днів, то до суми сплати потрібно буде додати 30 копійок. Тобто сплатити потрібно буде 100 гривень і 30 копійок. Якщо при цьому споживач має борг в 1000 гривень, то сплатить 1000+100+3.30 гривень (в разі прострочення на 30 днів).

Нагадаємо: абоненти повинні сплачувати житлово-комунальні послуги до 20-го числа кожного місяця. Пеня буде нараховуватися вже з 21-го числа.

В законі також йдеться, що підприємство-надавач послуги має право обмежити або припинити її надання протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та субсидії або за наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтверджену належним чином, - говориться в законі. 

За положеннями закону, представників надавачів послуг необхідно буде пускати в помешкання за умови надання тими відповідного посвідчення.

 За положенням закону, комунальники, які обмежили або припинили постачання послуги безпідставно сплатять штраф.

Не пізніше, ніж через півроку після вступу закону в дію, українці повинні вибрати постачальника комунальних послуг і модель роботи. Усього буде три моделі:1. кожен укладає договір сам; 2.один управитель підписує договір від імені усіх мешканців; 3.ОСББ укладає угоду від імені усіх мешканців.

За законом вводиться також абонплата. Кабінет міністрів розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою:

-          мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло — 0,004; холодна вода —0,0035; вивезення сміття  — 0,0015. Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, на холодну воду — 37,6 грн і на вивезення сміття — 16,1 грн.

З ростом мінімальної заробітної плати також будуть збільшуватися і максимальні розміри абонентської плати. Водночас, як і зараз, окремо потрібно буде платити за послугу як за товар. Але, навіть якщо зовсім не користуватися комунальною послугою, абонентську плату доведеться оплачувати у будь-якому випадку.

Прокоментувати можливе нововведення ми попросили керівників підприємств-постачальників послуг новомосковцям.

Директор КП «Новомосковськтеплоенерго» Валерій Федорченко проінформував нашого кореспондента, що в разі, якщо положення закону про пеню увійдуть в дію, таку обов’язково будуть нараховувати. Договори перезаключать. Керівник підприємства також висловив сумнів, що введення пені якось вплине на неплатників. Валерій Федорченко зауважив: «Сума пені вже занадто мізерна. Ті, хто не сплачує тисячі, не будуть перейматися зростанням загальної суми боргу за рік на якісь лічені гривні».

Заступник директора КП «НККП» Олексій Скрипченко зазначив: «Поки що щодо пені ніяких розпоряджень та вказівок не маємо. Що з 1 травня положення закону про «Житлово-комунальні послуги» за якими передбачається нарахування пені можуть почати діяти – інформовані. Чекаємо вказівок. Якщо знову дію положень не відтермінують, будемо переукладати договори та нараховувати пеню».

Додамо: підприємства енергопостачання, водопостачання та газопостачання споживачам Новомосковська на офіційних сайтах, поки що, роз’яснень щодо нарахування пені не надали.

Якщо підсумувати вище наведене, то нарахування пені в разі заборгованості, або не нарахування такої буде здійснюватися, починаючи з 1 травня 2019 року, в залежності від умов договорів між конкретним споживачем послуги (будь то юридична чи фізична особа) та постачальником послуги.

Окремо по отримувачам субсидії. За умовами, в разі заборгованості більшої 340 гривень, виплата субсидії припиняється, а далі споживач розраховується з надавачем послуги згідно договору.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Общество
На Дніпропетровщині живуть 122 довгожителя – цим людям 100 і більше років. З них 26 – відзначили сотий ювілей у 2019 році. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації. «Нині на Дніпропетровщині мешкають 122 довгожителя. Це 100-літні люди і старші. Вони проживають у різних куточках нашої області. Найбільше – у Дніпрі та Кам’янському», – розповіли в департаменті соціального захисту населення Дніпропет...
Культура
17 травня в Новомосковській школі естетичного виховання імені Миколи Бровченка пройшов звітний концерт. Відбулася подія в міському будинку культури - Палац Металургів. Як розповіла нашому кореспонденту завідуюча учбовою частиною музичної школи Альона Шеховцова, на звітному концерті виступили учні школи, які мали впродовж року певні досягнення, або ж цікаву програму. «На жаль, звітний концерт тривав не так довго, а досягнень у нас чимало. Вибрати учасників...
Общество
17 травня в Новомосковську пройшли змагання на велосипедах та самокатах. Взяли в них участь дошкільнята – вихованці дитячих садочків міста. Організували змагання: управління освіти міста і міський центр фізичного здоров’я «Спорт для всіх». За умовами: дівчатка змагалися на самокатах, хлоп’ята – на велосипедах. Визначали переможців за двома номінаціями: 1. «швидкість; 2 – «спритність». За результатами змагань в номінації «швидкість», серед дівчат місця розп...
Общество
Чергова XІХ сесія Новомосковської міської ради VІІ скликання  відбудеться у приміщенні Центральної міської бібліотеки. Про це стало відомо з розпорядження в.о. міського голови, оприлюдненого на офіційному сайті міськради. Підставою для рішення про перенесення засідання до бібліотеки стало звернення звернення депутатів міської ради від 17.05.2019 Вх. № 1245/0/1-19 з пропозицією про зміну місця проведення чергової XІX сесії. Як уже повідомлялося, до порядку...
Общество
Мешканці Новомосковська просять просять президента дозволити гуляти по новому фонтану на площі Героїв.  Звернення з проханням змусити владу Новомосковська скасувати штрафи за ходіння по фонтану 17 травня опублікували на сторінці електронних петицій Офіційного інтернет-представництва Президента України. Автор петиції Роман Разін наполягає, що у подібних фонтанах ходять і граються діти в усьому світі. Особливо переймається автор тим, що фонтан міг би стати п...
Общество
У Новомосковську планують витратити до 437 тисяч 792 гривень на придбання 32 комплектів дидактичних матеріалів для першокласників. Це стало відомо з системи електронних закупівель Прозорро. Наразі міське управління освіти шукає постачальника навчального приладдя для шкіл. Заявки на участь у торгах прийматимуть до 4 червня. На 5 червня призначили аукціон з вибору переможця. До комплектів входять 15 магнітно-маркерних двосторонніх планшетів з контрастними по...
Общество
19 травня у лікарні ім. Мечнікова у Дніпрі помер молодший сержант 93-ї окремої механізованої бригади Андрій Федоров. Про це повідомили на сторінці військової частини в мережі Фейсбук. 8 травня через тромб у легеневій артерії військовослужбовець упав і отримав сильну травму голови. За допомогою санавіації його у стані коми доставили спочатку до Авдіївської центральної лікарні, а потім до лікарні ім. Мечнікова у Дніпрі. Протягом 11 днів лікарі боролися за...
Общество
Во время инаугурации Зеленский заявил о роспуске Верховной рады. Президент Украины Владимир Зеленский на церемонии инаугурации объявил о роспуске Верховной рады. Об этом он заявил в своей речи во время торжественного заседания парламента, передает корреспондент РБК-Украина. "Я распускаю Верховную раду", - сказал он. Во время своей речи на церемонии инаугурации Президент Украины Владимир Зеленский заявил, что главная задача Украины - прекращение войны в Дон...
Экология
Дніпропетровський регіональний центр з гідрометеорології на 20 травня оголосили попередження про стихійні та небезпечні метеорологічні явища: на значній частині Дніпропетровської області утримається надзвичайна (V класу) пожежна небезпека. Прогнозується: 20 травня: Малохмарно. Без опадів. Вітер східний, 7-12 м/с, вдень місцями по області пориви 15-20 м/с. Температура повітря по області вночі 13-18, вдень 24-29, по місту вночі 14-16, вдень 26-28. 21 травня:...