З початку травня на заборгованість по спожитим послугам можуть нараховувати пеню

З 1 травня в країні почне діяти закон «Про житлово-комунальні послуги», за яким передбачена пеня на борги за спожиті  комунальні послуги.

Відповідний закон був прийнятий Верховною радою ще в 2017 році, але дія його положень щодо нарахування пені та іншого врегулювання відносин споживачів та надавачів послуг декілька разів відтерміновувалась.

Закон передбачає по-перше, що комунальні послуги надаються українцям на договірних засадах. При цьому власники житлових будинків та квартир в багатоповерхівках повинні укласти договір з комунальниками не пізніше, ніж протягом року з того дня, як почне діяти цей закон. А значить, такі договори повинні бути укладені у всіх до 1 травня 2020 року.

Зазначемо: в договорах споживачів та надавачів комунальних послуг, які діють зараз, пункти про сплату пені в разі заборгованості відсутні.

В новоукладених договорах повинні бути прописані: 1.перелік послуг; 2. вимоги до якості послуг; 3.права та обов’язки сторін; 4. відповідальність сторін за порушення договору; 5. ціна послуги; 6.порядок оплати послуг; 7. порядок і умови внесення змін у договори у тому числі за ціною послуги: 8. строк дії договору.

Новий закон також передбачає, що у разі недобросовісної поведінки щодо договору і одна і друга сторона понесуть відповідальність.

Щодо пені. За кожен день прострочення споживач буде змушений сплатити таку в розмірі 0,01% від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені, яка нараховується на загальну суму боргу, не може перевищувати 100 відсотків суми усього боргу.

Наприклад, якщо абонент повинен сплатити 100 гривень, а платіж прострочив на 30 днів, то до суми сплати потрібно буде додати 30 копійок. Тобто сплатити потрібно буде 100 гривень і 30 копійок. Якщо при цьому споживач має борг в 1000 гривень, то сплатить 1000+100+3.30 гривень (в разі прострочення на 30 днів).

Нагадаємо: абоненти повинні сплачувати житлово-комунальні послуги до 20-го числа кожного місяця. Пеня буде нараховуватися вже з 21-го числа.

В законі також йдеться, що підприємство-надавач послуги має право обмежити або припинити її надання протягом 30 днів з дня отримання споживачем попередження від виконавця.

Пеня не нараховується за умови наявності заборгованості держави за надані населенню пільги та субсидії або за наявності у споживача заборгованості з оплати праці, підтверджену належним чином, - говориться в законі. 

За положеннями закону, представників надавачів послуг необхідно буде пускати в помешкання за умови надання тими відповідного посвідчення.

 За положенням закону, комунальники, які обмежили або припинили постачання послуги безпідставно сплатять штраф.

Не пізніше, ніж через півроку після вступу закону в дію, українці повинні вибрати постачальника комунальних послуг і модель роботи. Усього буде три моделі:1. кожен укладає договір сам; 2.один управитель підписує договір від імені усіх мешканців; 3.ОСББ укладає угоду від імені усіх мешканців.

За законом вводиться також абонплата. Кабінет міністрів розробив документ, який встановить максимальний розмір абонентської плати. Він буде визначатися за формулою:

-          мінімальна зарплата × 2,58 × коефіцієнт витрати

Коефіцієнт витрати: гаряча вода і тепло — 0,004; холодна вода —0,0035; вивезення сміття  — 0,0015. Отже, у 2019 році максимальна абонплата на тепло, гарячу воду становитиме 43 грн, на холодну воду — 37,6 грн і на вивезення сміття — 16,1 грн.

З ростом мінімальної заробітної плати також будуть збільшуватися і максимальні розміри абонентської плати. Водночас, як і зараз, окремо потрібно буде платити за послугу як за товар. Але, навіть якщо зовсім не користуватися комунальною послугою, абонентську плату доведеться оплачувати у будь-якому випадку.

Прокоментувати можливе нововведення ми попросили керівників підприємств-постачальників послуг новомосковцям.

Директор КП «Новомосковськтеплоенерго» Валерій Федорченко проінформував нашого кореспондента, що в разі, якщо положення закону про пеню увійдуть в дію, таку обов’язково будуть нараховувати. Договори перезаключать. Керівник підприємства також висловив сумнів, що введення пені якось вплине на неплатників. Валерій Федорченко зауважив: «Сума пені вже занадто мізерна. Ті, хто не сплачує тисячі, не будуть перейматися зростанням загальної суми боргу за рік на якісь лічені гривні».

Заступник директора КП «НККП» Олексій Скрипченко зазначив: «Поки що щодо пені ніяких розпоряджень та вказівок не маємо. Що з 1 травня положення закону про «Житлово-комунальні послуги» за якими передбачається нарахування пені можуть почати діяти – інформовані. Чекаємо вказівок. Якщо знову дію положень не відтермінують, будемо переукладати договори та нараховувати пеню».

Додамо: підприємства енергопостачання, водопостачання та газопостачання споживачам Новомосковська на офіційних сайтах, поки що, роз’яснень щодо нарахування пені не надали.

Якщо підсумувати вище наведене, то нарахування пені в разі заборгованості, або не нарахування такої буде здійснюватися, починаючи з 1 травня 2019 року, в залежності від умов договорів між конкретним споживачем послуги (будь то юридична чи фізична особа) та постачальником послуги.

Окремо по отримувачам субсидії. За умовами, в разі заборгованості більшої 340 гривень, виплата субсидії припиняється, а далі споживач розраховується з надавачем послуги згідно договору.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует

Комментарии

Комментарии предназначены для общения, обсуждения и выяснения интересующих вопросов

Спорт
18-19 жовтня у Новомосковську пройшов Всеукраїнський турнір з баскетболу «Кубок Лілії Ватсон 2019». Відбулися змагання в приміщенні Новомосковської ДЮСШ. Усього змагалися 6 команд. Організували змагання в благодійній організації "Міжнародний благодійний фонд імені Святого Андрія". Взяли участь у турнірі дівчата 2003 року народження та молодше. Перед нагородженням спортсменів привітав співак Давід Коган (Ізраїль місто Тель Авів). За результатами матчів місц...
Общество
Украинский олигарх Игорь Коломойский в общении с журналистами открестился от своего знакомства со скандально известным депутатом Вячеславом Медяником и посоветовал ему не позорить парламентское большинство. Об этом пишет портал glavnoe.dp.ua со ссылкой на издание «Страна». Журналист начал говорить Коломойскому о нардепе Медянике, на что олигарх сразу сказал, что это не его человек и сказал, что информация о его связях с этим нардепом неправда. Он также ска...
Общество
Депутати Новомосковської міської ради одноголосно надали попередню згоду на прийняття на баланс міста завершеного об’єкта будівництва «Реконструкція дошкільного навчального закладу «Чебурашка» з улаштуванням автономної котельні». Відбулося це на позачерговому сесійному засіданні, яке пройшло 18 жовтня в приміщенні великої зали Новомосковської міської ради. Нагадаємо: 8 жовтня на об’єкті дошкільного навчального закладу «Чебурашка» пройшла виїзна нарада. Про...
Общество
У центрі Новомосковська, на перетині вулиць Сучкова та Гетьманської, з’явиться нова, облаштована зупинка пасажирського транспорту. За таку ініціативу міського Голови Віктора Літвіщенка проголосували одноголосно члени виконавчого комітету Новомосковської міської ради на черговому засіданні 16 жовтня. Встановлять зупинку з метою поліпшення транспортного обслуговування населення та створення комфортних умов для пасажирів. «Була направлена схема організації до...
Спорт
19 жовтня у Новомосковську пройшли змагання за кубок з міні футболу «Патріот». Взяли в них участь ветерани АТО та ООС, військовослужбовці місцевих гарнізонів та члени родин воїнів. Організували турнір: Новомосковський міський центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» та ГО «Родина Героя». Зокрема, доклали зусиль, щоб змагання за кубок відбулися, командири військових частин та голова названої ГО – Людмила Голополосова. За результатами турніру місц...
Общество
18 жовтня на черговому засіданні Центральної виборчої комісії призначили вибори в Черкаській ОТГ. Відбудуться вони 29 грудня. Таку інформацію опублікували на офіційній сторінці ЦВК у фейсбук. Провів назване засідання Голова Комісії Олег Діденко. В оприлюдненій інформації зокрема йдеться: «Розглянувши звернення 4 обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв’язку з утворенням об’єднаних територ...
Общество
У 1833 році народився шведський хімік і інженер, засновник Нобелівської премії Альфред Нобель. Нобель прославився як винахідник динаміту. Сталося це в 1868 році. Вченому належала компанія Бофорс, яку він переорієнтував від металургії до хімічного і гарматного виробництва. Незважаючи на відкриття динаміту, Нобель був пацифістом і сповідував ідеї миру в усьому світі. Виступав проти війни. Нобелю належало 355 різних патентів, діамантом серед яких був динаміт....
Экология
У Новомосковську погода буде ясною, тільки ввечері на небі з'являться хмари. Без опадів. Температура: вдень – 17-20 градусів; вночі – 8-8 градусів. Швидкість вітру до 1,9 метрів на секунду. За останні 130 років 21 жовтня: макс: 21.2° (1944); мін: -5.0° (1982). Народний прогноз погоди: 21 жовтня вшановується пам'ять преподобного Трифона, і преподобної Пелагеї. У народі цей день називали Ознобиці, і казали: "З Трифона, Пелагеї – холоднішатиме". Здавна день 2...
Общество
Мешканці Новомосковщини, як і усієї області, які отримують субсидію готівкою, можуть самостійно обрати банк для виплат. Про це 17 жовтня повідомили на сайті ДніпроОДА. За словами начальниці відділу департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської ОДА Олександри Довидовської, раніше кошти видавав лише «Ощадбанк». Про ці та інші зміни в отриманні держдопомоги напередодні опалювального сезону вона розповіла під час прес-конференції. «Ще з лютого 2...