Науковці Новомосковщини присвятили засідання причинам та наслідкам ліквідації Січі

Науковці Новомосковщини присвятили засідання причинам та наслідкам ліквідації Січі, Алена Тищенко

В Новомосковську про наслідки та причини ліквідації Запорізької Січі говорили на засіданні свого клубу науковці краю. Пройшло засіданні клубу любителів історії «Відлуння» 7 квітня в приміщенні Центральної міської бібліотеки.

Визнані історики Новомосковщини, професори та доктори наук проаналізували також подальшу долю українського козацтва та української державності.

Провела засідання провідний бібліотекар ЦМБ міста, а саме там пройшло засідання клубу, Наталя Дегтяр.

 Як повідомили в Центральній міській бібліотеці Новомосковська, першим доповідачем на заході став військовий історик, доктор історичних наук, професор Іван Стороженко. Він приділив увагу досі не з’ясованому, «гарячому» для істориків питанню, - скільки ж було Запорізьких Січей взагалі. Також він розповів багато цікавих деталей про останнього січового отамана Петра Калнишевського та його долю після арешту. 

«Взяли участь у палких дебатах щодо того, чому загинула С іч, також історик Євген Шульга, який розмірковував, чому Калнишевського так жорстко покарали і чому заборона створення подібних січовому військ доволі швидко порушилася. Його виступ призвів до палкої дискусії, адже кожна відповідь породжувала нові запитання до доповідача. Суддя січового полку українського козацтва Василь Затишняк торкнувся теми передумов ліквідації Запорізької Січі, а загальні тези про причини навів доктор історичних наук Володимир Ващенко», - розповіли в бібліотеці.

Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии