• Головна
  • У Новомосковську росте кількість хворих на туберкульоз
12:51, 22 березня 2019 р.

У Новомосковську росте кількість хворих на туберкульоз

У Новомосковську росте кількість хворих на туберкульоз

Протягом 2018 року у Новомосковську виявили 50 нових випадків туберкульозу, в тому числі 11 – в занедбаній формі. Наразі епідемічний поріг у місті перевищений вдвічі. За рік від цієї хвороби померли троє людей у місті і 13- в Новомосковському районі.

Про це на щоквартальному засіданні координаціної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу повідомила лікар-фтизіатр Світлана Темченко.

У 44 пацієнтів виявили туберкульоз легенів, ще у 6- позалегеневі форми хвороби. 20 хворих з 50 є ВІЛ-інфікованими. У 28 містян виявлені мультирезистентні форми туберкульозу, які найважче піддаються лікуванню. Більшість захворілих складають працездатні люди у віці від 30 до 50 років. Ще у 15 пацієнтів стався рецидив хвороби.

Також торік на туберкульоз захворіли 4 дітей з ромської родини. Наразі всі вони отримують лікування. Сім’я перебуває під посиленим контролем медиків і соціальних служб міста.

Ще одну хвору на туберкульоз дитину у місті виявили вже цього року.

Хворі на туберкульоз отримують лікування у протиберкульозному відділення міської лікарні та амбулаторно. Зараз активно лікуються 73 пацієнти. Жоден з людей, яким торік поставили цей діаагноз не покинув лікування, наголосила лікар.

В амбулаторіях міста наразі працюють 2 пункти і один майданчик зі збору мокротиння, яке потім направляють на спеціальний аналіз. На цю процедуру сімейні лікарі мають направляти всіх пацієнтів з кашлем або при виявленні факторів ризику після анкетування. Торік у місті провели 289 таких досліджень і у 19 випадках виявили туберкульоз. Цей спосіб діагностики значно дешевший, ніж традиційна флюорографія і рентген, і не пов’язаний з опроміненням, але дуже точний і дозволяє виявляти захворювання на ранніх стадіях.  

У Новомосковську росте кількість хворих на туберкульоз, фото-3

У центрі первинної медико-санітарної допомоги наразі працюють над збільшенням пунктів збору мокротиння, які повинні з’явитися у кожній з 9 амбулаторій міста.

Заступник міського голови Тетяна Дакова наголосила ,що наразі в Україні немає державної прорами боротьби з цією смертельно небезпечною хворобою. У місті функціонує програма соціальної підтримки хворих. На забезпечення їх продуктовими наборами торік з міського бюджету витратили понад 30 тис. гривень.

Піднімали на засіданні і питання перевантаження апарату для флюорографії. Т.Дакова зазначила, що міська влада працює над тим, щоб місто отримало пересувний флюорограф. За його допомогою можна буде організувати обстеження містян в різних районах міста.  

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...